czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Pozytywnie nakręceni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2007, 18:55

Są młodzi, zdolni i pozytywnie nastawieni do innych ludzi. W grupie "Korba”, realizują swoje pasje i zarażają nimi innych.

Wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana, już po raz trzeci organizują dla dzieci i młodzieży bezpłatne warsztaty artystyczne "Korba - nakręcamy pozytywnie”.

Od czego się zaczęło? Chyba od tego, że postanowili wyjść do ludzi. Każdy z nich ma jakiś talent, umiejętność. Jak każdy człowiek. Ale to oni wpadli na pomysł, żeby bezinteresownie przekazywać to dalej.
- Rozwijanie swoich pasji przynosi radość do czasu. Potem pojawia się potrzeba, żeby podzielić się nią z innymi ludźmi - mówi Tomek. - Pokazać, nauczyć, a potem to już się samo nakręca. Bo ci, których my nauczyliśmy, często uczą kolejnych.

Pierwsze warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży zrobili rok temu, podczas ferii. Skorzystało z nich około 30 osób. Uczyły się kuglarskich sztuczek, gry na egzotycznych instrumentach, rzeźbienia... Zapał organizatorów dostrzegł kurator oświaty, przyznając wyróżnienie za "wzorową organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży”. Potem były wakacje, kolejna odsłona zajęć i kolejny sukces. Blisko stu uczestników. Z czasem warsztaty zmieniły formułę z okazjonalnej na całoroczną.
Od początku "Korbę” wspiera chełmski oddział stowarzyszenia Civitas Christiana. Jego prezes Tadeusz Boniecki o ludziach z "Korby” i ich działaniach mówi w samych superlatywach.
- To wspaniali ludzie, którzy pokazują innym, że wolny czas można spędzać bez alkoholu, narkotyków i przemocy. W sposób ciekawy i kreatywny, rozwijając swoje talenty i zainteresowania - reklamuje działania "korbowiczów” Boniecki.
Podczas rozpoczynających się dzisiaj warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z tajnikami sztuki kuglarskiej i garncarskiej. Ale też uczestniczyć w zajęciach bębniarskich, fotograficznych, teatralno-tanecznych, plastycznych i gry na gitarze. A wszystko w nieskrępowanej atmosferze, pozbawionej natrętnej dydaktycznej otoczki. Bo "Korba” stawia na radość tworzenia i zabawę, i tym ujmuje uczestników.
- Założenie jest takie, że można spróbować wszystkiego - tłumaczy Kasia. - Uczestnicy nie są przypisani do konkretnych zajęć. Sami sprawdzają, co im się najbardziej podoba. Często na początku tylko obserwują. Jak widzą, że to coś dla nich, próbują. Kto wie, może w ten sposób znajdą pasję na całe życie?
Na pierwszych zajęciach przeważały dzieci. Teraz proporcje się zmieniają. - Przychodzi coraz więcej młodzieży. Ale zapraszamy też dorosłych - mówi Grzesiek. - Np. na zajęciach z rzeźby razem z dzieckiem uczyła się jego mama. Spodobało jej się. I o to chodzi. Nigdy nie jest za późno, żeby spróbować czegoś nowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!