Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 września 2017 r.
15:23

Praca w Chełmie: Firma z Łodzi chce zatrudnić 150 osób

21 10 A A
Firma z Łodzi spotkała się m.in z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, by poznać sytuację na lokalnym rynku pracy i dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia
Firma z Łodzi spotkała się m.in z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, by poznać sytuację na lokalnym rynku pracy i dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia (fot. Jacek Barczyński)

Duża łódzka firma z branży usługowej planuje otworzyć w Chełmie swoje drugie biuro i zatrudnić w nim około 150 pracowników. Rekrutację zapowiada jeszcze tej jesieni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego. Reszta jest jeszcze owiana tajemnicą handlową. Jej przedstawiciele niedawno odwiedzili chełmski magistrat.

– Firma odwiedzała i brała pod uwagę różne miasta i lokalizacje – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Z naszej strony przedstawialiśmy im potencjał gospodarczy miasta. Aby nasza oferta była kompleksowa, na spotkanie zaprosiliśmy również przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy, by omówić sytuację na lokalnym rynku pracy i przedstawić dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia.

Zaprezentowaliśmy również miasto, jego walory, dostępność komunikacyjną, obszary inwestycyjne itd. W miniony czwartek otrzymaliśmy list z potwierdzeniem, że inwestor podjął decyzję stawiając na Chełm.
Miasto nie zdradza jeszcze nazwy firmy na jej stanowcze życzenie. Skoro jednak przedsiębiorcy z Łodzi postawili na Chełm to można się spodziewać, że wkrótce się ujawnią, chociażby szukając odpowiednich pomieszczeń biurowych i rekrutując pracowników.

– Szczegóły dotyczące zatrudnienia, terminy, warunki, to sprawa wewnętrzna firmy – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM. – Z informacji, jakie pojawiły się podczas spotkania wynika, iż liczba tworzonych miejsc pracy wynieść może nawet 150. Firma szukać będzie głównie osób z wykształceniem co najmniej średnim.

Łódzka firma nie spełnia warunków pozwalających na rozwinięcie działalności w Podstrefie Chełm. Wejście do strefy wiąże się nie tylko z poziomem zatrudnienia, ale również z nakładami inwestycyjnymi związanymi z budową nowego zakładu. Stąd do podstrefy wchodzą przede wszystkim firmy z branży produkcyjnej i usług wymagających np. powierzchni magazynowo-przeładunkowych. Te związane z pracą biurową szukają najczęściej budynków dostępnych już na rynku nieruchomości.

– Firma oglądała w Chełmie kilka miejsc z dostępnymi powierzchniami biurowymi, zarówno będącymi własnością spółek miejskich, jak i podmiotów prywatnych – dodaje Grel. – Prawdopodobnie dokonała już wyboru, ale o tym poinformuje w odpowiednim czasie, zapewne po podpisaniu umowy najmu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mekkan / 20 lutego 2018 o 07:16
Łódź się totalnie rozwinęła, nie ma żadnych problemów z pracą, jest ona dostępna na coraz lepszych warunkach, patrzcie - ***s://***gowork.pl/praca/lodz;l ciężko przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać dalej, ale ogólnie potencjał rynkowy jest zdecydowanie widoczny. kwestia taka, jak to będzie wyglądać dalej. 
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:40
No, to nie tylko filtry do kranów i garnki będą u nas przez telefon upychane dziadkom. Tj. to czyni się z ul. Hrubieszowskiej. Teraz dojdzie wciskanie uslug bankowych i będą oddciągać klientów od PGE... oferując tanią energię, a nie wspominając o oplacie przesyłowej. Lubimy naciągaczy, skoro ich tak w Chelmie witamy. Żal mi tego upadającego miasta. Gdzie te firmy produkcyjne, tak hucznie zapowiadane? W Katarze?
Avatar
anna / 8 września 2017 o 09:21
z napisał:
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
 Przeczytaliśmy artykuł : "O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego."
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 08:08
wreszcie jest robota dla grabczukowej czeredy..
Avatar
z / 8 września 2017 o 05:33
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 21:10
Kol Center albo sprzedażowy albo windykacyjny, wisienką na torcie są porażająco niskie płace - tak jak to w tej branży jest przyjęte. Nie wieadmo czy się cieszyć czy płakać ... Moje szczere gratulacje
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 20:00
Nie trzeba być być Sherlock Holmes aby wywnioskować, że to call center.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 18:28
"O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego. Reszta jest jeszcze owiana tajemnicą handlową." .... czyżby zwykłe call-center ? :)
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 17:41
Kolejna propaganda chełmskiego PZPR w stylu wicie rozumicie. tywoniuki mościckie tomasiki grele kurcewicze grzyby górne zające fisze
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 15:53
jakie wynagrodzenie, jeżeli najniższa krajowa to wolę naklepać bachorów i mieć za darmo tyle alb o więcej jak dają za "orkę"
Avatar
mekkan / 20 lutego 2018 o 07:16
Łódź się totalnie rozwinęła, nie ma żadnych problemów z pracą, jest ona dostępna na coraz lepszych warunkach, patrzcie - ***s://***gowork.pl/praca/lodz;l ciężko przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać dalej, ale ogólnie potencjał rynkowy jest zdecydowanie widoczny. kwestia taka, jak to będzie wyglądać dalej. 
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:40
No, to nie tylko filtry do kranów i garnki będą u nas przez telefon upychane dziadkom. Tj. to czyni się z ul. Hrubieszowskiej. Teraz dojdzie wciskanie uslug bankowych i będą oddciągać klientów od PGE... oferując tanią energię, a nie wspominając o oplacie przesyłowej. Lubimy naciągaczy, skoro ich tak w Chelmie witamy. Żal mi tego upadającego miasta. Gdzie te firmy produkcyjne, tak hucznie zapowiadane? W Katarze?
Avatar
anna / 8 września 2017 o 09:21
z napisał:
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
 Przeczytaliśmy artykuł : "O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego."
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 08:08
wreszcie jest robota dla grabczukowej czeredy..
Avatar
z / 8 września 2017 o 05:33
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 21:10
Kol Center albo sprzedażowy albo windykacyjny, wisienką na torcie są porażająco niskie płace - tak jak to w tej branży jest przyjęte. Nie wieadmo czy się cieszyć czy płakać ... Moje szczere gratulacje
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 20:00
Nie trzeba być być Sherlock Holmes aby wywnioskować, że to call center.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 18:28
"O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego. Reszta jest jeszcze owiana tajemnicą handlową." .... czyżby zwykłe call-center ? :)
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 17:41
Kolejna propaganda chełmskiego PZPR w stylu wicie rozumicie. tywoniuki mościckie tomasiki grele kurcewicze grzyby górne zające fisze
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 15:53
jakie wynagrodzenie, jeżeli najniższa krajowa to wolę naklepać bachorów i mieć za darmo tyle alb o więcej jak dają za "orkę"

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 1

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 42 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 15 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!