piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Praca w Chełmie: Firma z Łodzi chce zatrudnić 150 osób

Dodano: 6 września 2017, 15:23

Firma z Łodzi spotkała się m.in z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, by poznać sytuację na lokalnym rynku pracy i dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia
Firma z Łodzi spotkała się m.in z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, by poznać sytuację na lokalnym rynku pracy i dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia (fot. Jacek Barczyński)

Duża łódzka firma z branży usługowej planuje otworzyć w Chełmie swoje drugie biuro i zatrudnić w nim około 150 pracowników. Rekrutację zapowiada jeszcze tej jesieni

O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego. Reszta jest jeszcze owiana tajemnicą handlową. Jej przedstawiciele niedawno odwiedzili chełmski magistrat.

– Firma odwiedzała i brała pod uwagę różne miasta i lokalizacje – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Z naszej strony przedstawialiśmy im potencjał gospodarczy miasta. Aby nasza oferta była kompleksowa, na spotkanie zaprosiliśmy również przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy, by omówić sytuację na lokalnym rynku pracy i przedstawić dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia.

Zaprezentowaliśmy również miasto, jego walory, dostępność komunikacyjną, obszary inwestycyjne itd. W miniony czwartek otrzymaliśmy list z potwierdzeniem, że inwestor podjął decyzję stawiając na Chełm.
Miasto nie zdradza jeszcze nazwy firmy na jej stanowcze życzenie. Skoro jednak przedsiębiorcy z Łodzi postawili na Chełm to można się spodziewać, że wkrótce się ujawnią, chociażby szukając odpowiednich pomieszczeń biurowych i rekrutując pracowników.

– Szczegóły dotyczące zatrudnienia, terminy, warunki, to sprawa wewnętrzna firmy – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM. – Z informacji, jakie pojawiły się podczas spotkania wynika, iż liczba tworzonych miejsc pracy wynieść może nawet 150. Firma szukać będzie głównie osób z wykształceniem co najmniej średnim.

Łódzka firma nie spełnia warunków pozwalających na rozwinięcie działalności w Podstrefie Chełm. Wejście do strefy wiąże się nie tylko z poziomem zatrudnienia, ale również z nakładami inwestycyjnymi związanymi z budową nowego zakładu. Stąd do podstrefy wchodzą przede wszystkim firmy z branży produkcyjnej i usług wymagających np. powierzchni magazynowo-przeładunkowych. Te związane z pracą biurową szukają najczęściej budynków dostępnych już na rynku nieruchomości.

– Firma oglądała w Chełmie kilka miejsc z dostępnymi powierzchniami biurowymi, zarówno będącymi własnością spółek miejskich, jak i podmiotów prywatnych – dodaje Grel. – Prawdopodobnie dokonała już wyboru, ale o tym poinformuje w odpowiednim czasie, zapewne po podpisaniu umowy najmu.

Czytaj więcej o: Chełm praca
Użytkownik niezarejestrowany
anna
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2017 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No, to nie tylko filtry do kranów i garnki będą u nas przez telefon upychane dziadkom. Tj. to czyni się z ul. Hrubieszowskiej. Teraz dojdzie wciskanie uslug bankowych i będą oddciągać klientów od PGE... oferując tanią energię, a nie wspominając o oplacie przesyłowej. Lubimy naciągaczy, skoro ich tak w Chelmie witamy. Żal mi tego upadającego miasta. Gdzie te firmy produkcyjne, tak hucznie zapowiadane? W Katarze?
Rozwiń
anna
anna (8 września 2017 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z napisał:
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
 Przeczytaliśmy artykuł : "O firmie z Łodzi wiadomo na razie tyle, że świadczy usługi na rzecz sektora bankowego i energetycznego."
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2017 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wreszcie jest robota dla grabczukowej czeredy..
Rozwiń
z
z (8 września 2017 o 05:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeczytajcie artykuł... Call center dla firm budowlanych??? Po co? Raczej firma outsourcingowa. Może księgowość.
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kol Center albo sprzedażowy albo windykacyjny, wisienką na torcie są porażająco niskie płace - tak jak to w tej branży jest przyjęte. Nie wieadmo czy się cieszyć czy płakać ... Moje szczere gratulacje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!