piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Pracownicy administracji i obsługi chełmskich szkół wciąż nie mogą się doczekać reakcji władz miasta na ich dramatyczną sytuację płacową. Żądają podwyżek. Radni deklarują, że odpowiednie dokumenty będą gotowe
do końca miesiąca.

- W odróżnieniu od nauczycieli nasze płace nie drgnęły od 2001 r. - mówi Tadeusz Gryc, jeden z autorów i sygnatariuszy listu otwartego. - Dlatego domagamy się podwyższenia wartości punktu zaszeregowania z 2 zł do 2,50 zł.
Gryc i osoby, z którymi współpracuje w tej sprawie, zainteresowali swoim problemem poza przewodniczącym Rady Miasta i prezydentem Chełma także Komisję Zakładową NSZZ "Solidarność” i Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Grupa tych pracowników jest systematycznie pomijana przy dokonywanych rewaloryzacjach płac, wynikających z ustawy - czytamy w oficjalnym stanowisku podpisanym przez Ewę Suchań, prezes Powiatowego Oddziału ZNP w Chełmie.
Oba związki solidarnie poparły starania środowiska pracowników administracji i obsługi szkół. Teraz oczekują,
że prezydent miasta podpisze z nimi układ zbiorowy w sprawie systemu wynagradzania ich grupy zawodowej. Wierzą, że zapewniłoby im to płace w wysokości przynajmniej minimalnego wynagrodzenia, ogłaszanego przez ministra pracy i polityki społecznej oraz ich coroczną rewaloryzację. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdziło się już w wielu miastach w Polsce.
- To nieprawda, że w tej sprawie nic się nie dzieje - twierdzi Longin Bożeński, przewodniczący Rady Miejskiej. - Postulatami pracowników niepedagogicznych zajęły się Komisje Oświaty, Kultury i Sportu oraz Budżetu i Rozwoju. Obie też wystąpiły już do prezydenta miasta o przeanalizowanie skutków finansowych spełnienia żądań tej grupy oraz przygotowanie projektu odpowiedniej uchwały.
Prezydent ma się z tym uporać do najbliższej, a zarazem ostatniej w tej kadencji sesji rady. Jeśli nie zostanie ponownie wybrany na to stanowisko, to problem pracowników niepedagogicznych pozostawi w spadku swoim następcom. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!