czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Prawo jazdy za darmo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2008, 20:58

Nie tylko można zdobyć prawo jazdy kategorii C lub C+E, to jeszcze poznać podstawy języka angielskiego. I to wszystko za darmo.

Takie szkolenie proponuje Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny. Niestety, tylko dla osób powyżej 45 lat.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu "Nowe możliwości - nowe umiejętności” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia będą się odbywały w Krasnymstawie i Chełmie, ale mogą się na nie zapisać chętni z całej Lubelszczyzny. Rekrutacja już się rozpoczęła.

- Swoją ofertę kierujemy do osób powyżej 45 roku życia, które mieszkają lub są zameldowane na terenie naszego województwa, mają zatrudnienie na umowę o pracę lub umowę o dzieło czy zlecenie i legitymują się wykształceniem podstawowym, zasadniczym zawodowym lub średnim - mówi Tomasz Jędrzejewski, specjalista ds. rekrutacji i promocji w chełmskiej filii FRL. - Kandydaci muszą też mieć prawo jazdy kategorii B.

Co w zamian? Organizator zapewnia uczestnikom szkolenia: materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie i poczęstunek. Mało tego. Zobowiązuje się także zrefundować koszty przystąpienia do egzaminu państwowego.

- To bardzo dobra wiadomość - mówi pan Wojciech z Chełma. - Chętnie skorzystałbym z takiej oferty. Mam teraz kiepską pracę i chętnie bym ją zamienił na lepszą. Z angielskim i prawkiem na samochody ciężarowe byłoby mi łatwiej.

Zajęcia będą prowadzone w takich godzinach, aby nie kolidowały z pracą uczestników. Dla kursantów przewidziano 196 godzin nauki. 16 z nich będzie poświęcone planowaniu własnego rozwoju zawodowego, twórczemu myśleniu, umiejętności zarządzania czasem oraz technikom szybkiego uczenia się. Na kurs jazdy (teorię i praktykę) przewidziano 45-50 godzin. Pozostały czas zajmie nauka jezyka angielskiego.

- Mamy nadzieję, że uczestnicy szkolenia będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i dostosować się do potrzeb na rynku pracy - mówi Jędrzejewski.

Szkolenia zaczną się na przełomie października i listopada, po skompletowaniu 11-osobowych grup. Liczba miejsc jest ograniczona, a o tym, kto skorzysta z kursu, zdecyduje kolejność zgłoszeń. Warto więc się pospieszyć.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
as
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

as
as (26 września 2008 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z osobami z wyższym wykształceniem, ale nie mogącymi znależć pracy lub pracującymi za grosze? Ci muszą zapłacić za taki kurs. Równouprawnienie...... Jeszcze jeden przykład, że nie warto się uczyć, tylko być tępym i najlepiej bezrobotnym.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!