poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Chełm

Prezydent Chełma dostała 2 tys. zł podwyżki, teraz chce zarabiać mniej. O 166 zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2011, 17:15

Agata Fisz (archiwum)
Agata Fisz (archiwum)

Na dzisiejszej sesji radni będą głosować nad ustaleniem nowej wysokości prezydenckiego wynagrodzenia. Ma być niższe o 166 zł. Tymczasem radni zaledwie pół roku temu, prezydenckie pobory… podwyższyli. I to o ponad dwa tysiące.

>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

O podwyżkę wnioskował w grudniu przewodniczący RM Zygmunt Gardziński. Uzasadniał to w ten sposób, że prezydent Chełma dotąd miała wynagrodzenie średnio niższe o 2 tysiące niż jej "koledzy po fachu” z innych miast regionu.

Więcej zarabiali nawet niektórzy wójtowie, np. Terespola, czy Izbicy. Zdaniem przewodniczącego, za podniesieniem pensji przemawiał także wynik, jaki Agata Fisz osiągnęła w ostatnich wyborach. Otrzymała prawie 70 procent głosów.

Ostatecznie piętnastoma głosami "za” podwyżkę przegłosowano i tym samym pobory prezydent Agaty Fisz zwiększyły się z 10 261 zł do 12 tysięcy 343 zł brutto miesięcznie.

W tym roku okazało się, że zarobki prezydenckie trzeba obniżyć. Dlaczego? Przepisy ustawy budżetowej na ten rok określają, że maksymalne wynagrodzenie prezydenta miasta nie może przekroczyć 12 tys. 365 zł i 22 grosze.

– A w związku z tym, że od 1 października tego roku u pani Agaty Fisz wzrośnie dodatek za wieloletnią pracę o 1 procent wynagrodzenia zasadniczego, kwota całego wynagrodzenia przekroczy o 39,78 zł jego maksymalną wysokość. Stąd konieczność obniżenia poborów – tłumaczy teraz Zygmunt Gardziński. – Prezydent sama zaproponowała, aby to była kwota 166 zł.

Radni, gdy w grudniu głosowali podwyżkę dla prezydent, nie wybiegali w przyszłość daleko i nie brali pod uwagę, że tzw. "stażowe” podniesie prezydencką pensję poza dopuszczalny próg. Zresztą wówczas ten próg był znacznie wyższy. Maksymalna wysokość wynagrodzenia mogła wynosić 12 847,45 zł.

Pół roku temu żaden z radnych też nie protestował przeciwko podwyżce. Tylko opozycja z Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości wstrzymała się od głosu, a i to nie wszyscy. – Głosowałem wtedy za podwyżką poborów pani prezydent – przyznaje radny Mariusz Kowalczuk (PO). – Uważam, że prezydent miasta, bez znaczenia, czy wywodzi się z lewicy, czy z prawicy, zasługuje na godne wynagrodzenie. Inna sprawa, czy w trakcie swoich rządów udowodni, że dalej na nie zasługuje. Zapewniam, że na półmetku kadencji, a najdalej rok przed jej końcem będziemy chcieli to zweryfikować.

Bez względu na to, jakie będą wyniki zapowiadanej "weryfikacji”, radni już dziś będą musieli dostosować wysokość wynagrodzenia prezydent do przepisów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
stanisław
urzędniczka
pracuś
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stanisław
stanisław (26 sierpnia 2011 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
12 tys. w Chełmie?? Pytam się za co?? Za te dziury w drogach??
Rozwiń
urzędniczka
urzędniczka (25 sierpnia 2011 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pod koniec roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli, ale oni nic nie robią, mają tylko wakacje, a urzędnicy muszą robić cały rok, Pani FISZ powinna zarabiać jeszcze więcej co to jest 12 tys. miesięcznie
Rozwiń
pracuś
pracuś (25 sierpnia 2011 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Antypasożyt' timestamp='1314269826' post='518929']
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
[/quote]
Ja znam takich pasożytów co nie splamili się w życiu żadną pracą,to między innymi z powodu tych niekiedy ,prezydent,wójt,burmistrz nie śpią po nocy,bo w przypadku zamarznięcia takiego gagatka,prokurator zbiera po kolei odpowiedzialnych.Zarobek każdego w/g odpowiedzialności,znam fachowców co nie mają problemów z pracą.
Rozwiń
crx
crx (25 sierpnia 2011 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1314270353' post='518941']
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
[/quote]
Skoro w/g jakiegoś "mędrca" wybranego przez prosty lud Boży dopiero 12 tys. to godziwe wynagrodzenie......Jak określiłby właśnie taką osobę-niepotrzebny rzęch,ztetryciały ludek czy może plebs.........?Dziwne czasy, w których brak rozsądku prowadzi ten naród w wiadomym kierunku.............!!!
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2011 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='crx' timestamp='1314269290' post='518916']
Jak dla mnie,Pani Prezydent może zarabiać i 1 mln miesięcznie.Ale teza o godnym wynagrodzeniu na poziomie 12 tys.jest ciekawa!Ludzie zarabiający np.3 tys.-kim są?Niewolnikami czy niepotrzebnymi odpadami społeczeństwa?!!!!!!!!!
[/quote]
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!