sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Prezydent Fisz: To był dobry rok. Opozycja: Nie ma się czym chwalić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2014, 13:15

Kilkadziesiąt różnych inwestycji, od remontu kina i domu kultury, po powrót na plac budowy biblioteki. Władze Chełma są z siebie bardzo zadowolone. - Nie ma się czym chwalić - twierdzi tymczasem opozycja.

Jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w 2013 roku była budowa Centrum Kultury Filmowej "Zorza”. Chełmianie w końcu doczekali się kina z prawdziwego zdarzenia. Zakończyła się też modernizacja Chełmskiego Domu Kultury i udało się wznowić prace przy budowie Chełmskiej Biblioteki Publicznej (na zdjęciu), która stanęła 20 lat temu. Gotowa jest już dokumentacja i pozwolenie na budowę Centrum Sportów Wodnych. Ma to być największy taki ośrodek w regionie. Miasto powołało już spółkę, która ma zarządzać aquaparkiem. Roboty budowlane przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej mają ruszyć z początkiem wiosny. Spośród inwestycji drogowych największym i najdroższym zadaniem była przebudowa skrzyżowania ulic Rejowieckiej i Szpitalnej wraz z 300 metrowym odcinkiem ul. Rejowieckiej. Udało się także przebudować m.in. ulice: Trubakowską, Młodowską i Gdańską. - Uważam, że ponad 20 inwestycji drogowych w ciągu roku to dla miasta tej wielkości co Chełm to bardzo dobry rezultat - ocenia Agata Fisz, prezydent Chełma. Samorządowi udało się też zatwierdzić cztery miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Kolejne trzy są w opracowaniu. W ten sposób wyznaczono nowe tereny pod inwestycje i budownictwo mieszkaniowe. - Chociaż z roku na rok borykamy się z coraz większymi problemami finansowymi, to staramy się nie uchylać się od nowych inwestycji - mówi Agata Fisz. - Wierzę, że 2014 rok pod tym względem nie będzie gorszy.

DLA DZIENNIKA

Małgorzata Sokół szefowa chełmskiej PO, miejska radna i rywalka Agaty Fisz w ostatnich wyborach na prezydenta Chełma Widząc rozwój innych miast w regionie nie rozumiem skąd tyle samozadowolenia u władz. Na inwestycje przeznaczono niewielkie kwoty, bo prawie cały budżet wydawany jest na bieżące utrzymanie. Remonty dróg czy chodników to zaledwie kilkuset metrowe odcinki w różnych częściach miasta. I wszędzie jest coś niedokończonego. Miasto wyremontowało kino za prawie 4 mln zł, ale to pieniądze pochodzące z kredytów. Wydano 700 tys. zł na projekt aquaparku, chociaż w budżecie nie zapisano ani złotówki na jego budowę. A inwestora zewnętrznego jak nie było, tak nie ma. Tymczasem Prezydent zapowiada, że roboty mają ruszyć już wiosną. Za co? Z pewnością nie jesteśmy miastem inwestycji. To tylko pusty slogan wyborczy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm inwestycje Agata Fisz
rysiu_z_klanu
cyt
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rysiu_z_klanu
rysiu_z_klanu (16 stycznia 2014 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"115 583 500 zł - tyle obecnie wynoszą zobowiązania Chełma z tytułu zaciągniętych kredytów i emisji obligacji. Na jednego mieszkańca Chełma przypada około 1 770 zł długu. W przyszłym roku zadłużenie powiększy się o kolejne 6 mln zł. " tak to byl dobry rok , a kolejny bedzie jeszcze wiekszy ... lepszy hehe głupcy

Rozwiń
cyt
cyt (16 stycznia 2014 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Fotografia, któtą redakcja opatrzyła tekst najlepiej ilustruje rozmach inwestycyjny w wydaniu ekipy Agaty Fisz.

Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2014 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z wpisów wynika,że nienawiść,to pewnie choroba stała,bo nie mogą zrozumieć,że Pani  Fisz to gospodyni wspaniała,zaś zarzuty wobec niej,to propaganda zazdrości,która rozgorzała ze złości z polityki opozycyjności.

Rozwiń
anty osiol
anty osiol (16 stycznia 2014 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie tylko w CHlemie na stolkach siedza nieodpowiednie osly

Rozwiń
reakyu
reakyu (16 stycznia 2014 o 14:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to był przede wszystkim ciemny rok, ciemny tak jak kilka ostatnich lat kiedy to ktoś od rybki rzucił pomysł wyłączamy latarnie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!