wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Procent dla najbardziej potrzebujących

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lutego 2006, 19:39

Przy rozliczeniu z fiskusem możemy pomóc potrzebującym. Wystarczy, że przekażemy jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo "Oświata”, które jest taką organizacją, spożytkuje pieniądze na wsparcie chełmskich rodzin.

Do pomocy chełmianom, Towarzystwo "Oświata” zachęca już po raz drugi. Robi to wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, który wskazuje ludzi, potrzebujących wsparcia najbardziej. Podczas ubiegłorocznej akcji chełmianie podarowali ze swojego podatku osiem tysięcy złotych. Te pieniądze, zgodnie z wolą ofiarodawców zostały rozdysponowane między cztery rodziny. W tym roku będzie podobnie.
- Apelujemy o pomoc dla czterech rodzin - mówi Barbara Gwóźdź z chełmskiego MOPR. - Wszystkie są w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej, głównie za sprawą długotrwałych chorób dzieci i potrzeby kosztownego leczenia.
Małżeństwo Bożeny i Grzegorza P. wychowuje trójkę dzieci. Najstarsza Małgorzata ma 12 lat. Jest jeszcze 5-letnia Monika i 2-letnia Magdalena. Dwie młodsze dziewczynki od urodzenia cierpią na rzadką chorobę zwaną rybią łuską. Wymagają ciągłej opieki. Są pod stałą kontrolą Kliniki Dermatologii w Lublinie. Na ich leczenie rodzina przeznacza miesięcznie około 400 złotych. To dla nich duży wydatek, ponieważ całą piątkę utrzymuje tylko ojciec pracujący na umowę-zlecenie.
Beata C. jest wdową, która wychowuje ośmioro dzieci. Najstarsze ma 12 lat, najmłodsze rok. Kobieta nie może podjąć pracy, ponieważ opieka nad dziećmi pochłania cały jej czas. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Pięcioro dzieci jest w wieku szkolnym, co wiąże się z dużymi wydatkami.
Trudną sytuację finansową ma także Iwona W., samotna matka wychowująca dwoje dzieci w wieku 17 i 5 lat. Nie pracuje, ponieważ musi opiekować się 5-letnia Natalią, która od ponad roku jest leczona z powodu choroby nowotworowej. Dziewczynka ma już za sobą skomplikowaną operację oraz przeszczep szpiku kostnego. Jednak leczenie nadal trwa i dużo kosztuje. Tym bardziej że Natalia musi systematycznie przyjmować leki.
Małgorzata i Piotr R. mają czwórkę dzieci w wieku 11-18 lat. O najstarszej córce, 18-letniej Emilii, pisaliśmy na łamach Dziennika wielokrotnie. Dziewczyna cierpi na chorobę nowotworową. Od lutego ubiegłego roku jest pod opieką Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Kliniki Hematologii w Lublinie. Ma za sobą zabiegi chirurgiczne, chemioterapię i terapię zachowawczą. Koszty leczenia Emilii są bardzo wysokie. Rodzina nie jest w stanie im podołać.
Możemy pomóc Emilii i trzem pozostałym rodzinom. Przekażmy dla nich jeden procent naszego podatku. Dodatkowe informacje można uzyskać w MOPR, tel. 082-564-22-50 w.215 lub 228, e-mail: mopr@moprchelm.pop.pl oraz w Towarzystwie "Oświata”, tel. 082-564-33-10 . •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!