Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 czerwca 2013 r.
9:06
Edytuj ten wpis

Prokuratura: Strażak nasikał na grób Jezusa, jego brat ukradł datki

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
0 19 A A
Kościół w Białopolu (diecezja.zamojskolubaczowska.pl)
Kościół w Białopolu (diecezja.zamojskolubaczowska.pl)

Prokuratura oskarża dwóch braci strażaków o zbezczeszczenie grobu Jezusa i kradzież pieniędzy z puszek z datkami z Kościoła w Białopolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o sprawę, którą opisywaliśmy na początku kwietnia. Nastolatkowie 17-letni Jarosław M. i jego 19-letni brat Michał zbezcześcili grób Jezusa. Obydwaj to strażacy ochotnicy. W Wielkanoc pełnili uroczystą wartę przy Grobie Pańskim w miejscowym kościele parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

Niedawno usłyszeli zarzuty. Pierwszy z braci będzie odpowiadał za oddanie moczu na Grób Pański i ugryzienie hostii, którą wyjął z monstrancji. Drugi o kradzież z włamaniem do dwóch puszek z datkami.

Jarosławowi M. grozi od grzywny do dwóch lat więzienia. Michałowi M. do 10 lat więzienia. Jak podaje Gazeta Wyborcza sprawą zainteresował się Watykan. Za znieważenie Najświętszego Sakramentu bracia mogą być nawet wykluczeni z Kościoła.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ana / 28 listopada 2014 o 11:12

Człowiekowi który wrzuci kota do mikrofalówki i upiecze go żywcem albo przywiąże psa do samochodu za nogę i wlecze go X km za samochodem żywcem zdzierając mu skórę grozi 2 lata więzienia (choć i tak dostanie 6 miesiecy w zawieszeniu), i gościowi za nasikanie na jakis tam symbol wiary gdzie nikomu to większej krzywdy nie robi też grozi 2 lata? Polskie prawo to kpina... Większość oburzonych tu katolikow pewnie mialoby gdzieś jakby ktoś nasikał na meczet albo figurke buddy czy innych świętości, ba nawet by przyklaskiwali, a przecież to też obraza religii... I niech mi ktoś powie że polska nie jest państwem katolickim....

Człowiekowi który wrzuci kota do mikrofalówki i upiecze go żywcem albo przywiąże psa do samochodu za nogę i wlecze go X km za samochodem żywcem zdzierając mu skórę grozi 2 lata więzienia (choć i tak dostanie 6 miesiecy w zawieszeniu), i gościowi za nasikanie na jakis tam symbol wiary gdzie nikomu to większej krzywdy nie robi też grozi 2 lata? Polskie prawo to kpina... Większość oburzonych tu katolikow pewnie mialoby gdzieś jakby ktoś nasikał na meczet albo figurke buddy czy innych świętości, ba nawet by przyklaskiwali, a przecież to też o... rozwiń

Avatar
ares / 15 czerwca 2013 o 21:58

Proboszcz, który kupił strażakom za mało alkoholu i zagrychy po rozpiciu części poszedł do domu by baba nie robiła mu obciachu przy obcych. Powinien również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za niewłaściwe przygotowanie adoracji przy grobie pańskim.

Gdyby był na miejscu nic by się nie stało.

no to pilnuj swoją starą zeby tak go nie odciągała od obowiązków! a poza tym a skąd ty to wiesz? ja jak spotkam tych pedałków to im na łby nasram,mam nadzieje ich spotkac kiedys na imprezie w arce he he bo widze,że w białopolu same cioty mieszkają które nie potrafią sobie z takim wynaturzeniem poradzic

no to pilnuj swoją starą zeby tak go nie odciągała od obowiązków! a poza tym a skąd ty to wiesz? ja jak spotkam tych pedałków to im na łby nasram,mam nadzieje ich spotkac kiedys na imprezie w arce he he bo widze,że w białopolu same cioty mieszkają które nie potrafią sobie z takim wynaturzeniem poradzic

rozwiń
Avatar
ungameaiDictionary / 15 czerwca 2013 o 19:43

Proboszcz, który kupił strażakom za mało alkoholu i zagrychy po rozpiciu części poszedł do domu by baba nie robiła mu obciachu przy obcych. Powinien również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za niewłaściwe przygotowanie adoracji przy grobie pańskim.

Gdyby był na miejscu nic by się nie stało.

Avatar
ateista / 14 czerwca 2013 o 12:00

wyciąć pęcherz moczowy, i wstawić cewnik z wytwornicy strażackiej zamiast ku....asa, nie chcesz nie wierz , ale uszanuj wiarę innych.... 

Avatar
ja / 14 czerwca 2013 o 11:45

po tym co napisaleś to widzę że i z ciebie żaden katolik,chociaż na mszach bywasz pewnie regularnie?

Avatar
Pan / 14 czerwca 2013 o 08:56

a może to kościół powinien iść di piekła za krucjaty, przyczynienie się do szerzenia AIDS w Afryce (bo przecież prezerwatywa to zło), przekręty na komisji majątkowej, nieludzkie zachowania księży nawet wobec wiernych (np. bo ktoś nie zapłącił 50 zł ofiary), albo za pedofilię?

Jak to jest możliwe, że za prawdziwe, namacalne złe uczynki, księża nie ponoszą realnie żadnej odpowiedzialności, a 2 strażaków za czyny przeciw symbolicznemu "grobowi boga"(???????), czyli niewidzialnego gościa, którego istnienia nie da się w żaden sposób udowodnić,  mają zarzuty karne? 

Zabobon trzyma się nieźle heh


a może to kościół powinien iść di piekła za krucjaty, przyczynienie się do szerzenia AIDS w Afryce (bo przecież prezerwatywa to zło), przekręty na komisji majątkowej, nieludzkie zachowania księży nawet wobec wiernych (np. bo ktoś nie zapłącił 50 zł ofiary), albo za pedofilię?

Jak to jest możliwe, że za prawdziwe, namacalne złe uczynki, księża nie ponoszą realnie żadnej odpowiedzialności, a 2 strażaków za czyny przeciw symbolicznemu "grobowi boga"(???????), czyli niewidzialnego gościa, którego istnienia nie da się w żaden sposób udowodnić,  mają zarzuty karne? 

Zabobon trzyma się nieźle heh

.........................................................................................................................................

a co ty sie jehowcu tutaj wypowiadasz? łaź dalej po domach i szerz własna ideologię najlepiej taką jak, "że nie będzie niczego" aj ty kononowiczu... Przyjdzie czas (choroba,śmierć) będziesz pierwszy leciał do księdza po ostanie namaszczenie, no chyba,że zakopią cie gdzies na śmietniku gdzie twoje miejsce z tego co wnoiskuje po twojej wypowiedzi

.........................................................................................

a co ty sie jehowcu tutaj wypowiadasz? łaź dalej po domach i szerz własna ideologię najlepiej taką jak, "że nie będzie niczego" aj ty kononowiczu... Przyjdzie czas (choroba,śmierć) będziesz pierwszy leciał do księdza po ostanie namaszczenie, no chyba,że zakopią cie gdzies na śmietniku gdzie twoje miejsce z tego co wnoiskuje po twojej wypowiedzi

rozwiń
Avatar
:) / 14 czerwca 2013 o 08:50

Strażak zawodowy a strażak ochotnik to dużo różnica, należy odróżniać prawdziwych strażaków od członków OSP

........................................................................................................................................

i to i to kobydłów;)

Avatar
parik / 14 czerwca 2013 o 08:49

To nie bylo zadne bezczeszczenie bo oni byli poprostu nie wierzacy ... i olewaja jakis tam grob chrystusa ... ja z reszta mam podobnie a i datki lepiej zabrac co by sie ta ciemnota bardziej nie szerzyla ..

......................................................................................................................................

sam pochodzisz z ciemnoty żydzie

Avatar
z parafii / 13 czerwca 2013 o 14:08

Uszczuplili dochód księdza zabierając datki.Gdyby byli tam wierni,a nie barany nie byłoby sprawy.Kara dla całej parafii i księdza za brak wyobraźni.Rozumu zabrakło nie tylko tym chłopcom!!!

Avatar
Farik / 13 czerwca 2013 o 13:58

To nie bylo zadne bezczeszczenie bo oni byli poprostu nie wierzacy ... i olewaja jakis tam grob chrystusa ... ja z reszta mam podobnie a i datki lepiej zabrac co by sie ta ciemnota bardziej nie szerzyla ..

Avatar
ana / 28 listopada 2014 o 11:12

Człowiekowi który wrzuci kota do mikrofalówki i upiecze go żywcem albo przywiąże psa do samochodu za nogę i wlecze go X km za samochodem żywcem zdzierając mu skórę grozi 2 lata więzienia (choć i tak dostanie 6 miesiecy w zawieszeniu), i gościowi za nasikanie na jakis tam symbol wiary gdzie nikomu to większej krzywdy nie robi też grozi 2 lata? Polskie prawo to kpina... Większość oburzonych tu katolikow pewnie mialoby gdzieś jakby ktoś nasikał na meczet albo figurke buddy czy innych świętości, ba nawet by przyklaskiwali, a przecież to też obraza religii... I niech mi ktoś powie że polska nie jest państwem katolickim....

Człowiekowi który wrzuci kota do mikrofalówki i upiecze go żywcem albo przywiąże psa do samochodu za nogę i wlecze go X km za samochodem żywcem zdzierając mu skórę grozi 2 lata więzienia (choć i tak dostanie 6 miesiecy w zawieszeniu), i gościowi za nasikanie na jakis tam symbol wiary gdzie nikomu to większej krzywdy nie robi też grozi 2 lata? Polskie prawo to kpina... Większość oburzonych tu katolikow pewnie mialoby gdzieś jakby ktoś nasikał na meczet albo figurke buddy czy innych świętości, ba nawet by przyklaskiwali, a przecież to też o... rozwiń

Avatar
ares / 15 czerwca 2013 o 21:58

Proboszcz, który kupił strażakom za mało alkoholu i zagrychy po rozpiciu części poszedł do domu by baba nie robiła mu obciachu przy obcych. Powinien również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za niewłaściwe przygotowanie adoracji przy grobie pańskim.

Gdyby był na miejscu nic by się nie stało.

no to pilnuj swoją starą zeby tak go nie odciągała od obowiązków! a poza tym a skąd ty to wiesz? ja jak spotkam tych pedałków to im na łby nasram,mam nadzieje ich spotkac kiedys na imprezie w arce he he bo widze,że w białopolu same cioty mieszkają które nie potrafią sobie z takim wynaturzeniem poradzic

no to pilnuj swoją starą zeby tak go nie odciągała od obowiązków! a poza tym a skąd ty to wiesz? ja jak spotkam tych pedałków to im na łby nasram,mam nadzieje ich spotkac kiedys na imprezie w arce he he bo widze,że w białopolu same cioty mieszkają które nie potrafią sobie z takim wynaturzeniem poradzic

rozwiń
Avatar
ungameaiDictionary / 15 czerwca 2013 o 19:43

Proboszcz, który kupił strażakom za mało alkoholu i zagrychy po rozpiciu części poszedł do domu by baba nie robiła mu obciachu przy obcych. Powinien również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za niewłaściwe przygotowanie adoracji przy grobie pańskim.

Gdyby był na miejscu nic by się nie stało.

Avatar
ateista / 14 czerwca 2013 o 12:00

wyciąć pęcherz moczowy, i wstawić cewnik z wytwornicy strażackiej zamiast ku....asa, nie chcesz nie wierz , ale uszanuj wiarę innych.... 

Avatar
ja / 14 czerwca 2013 o 11:45

po tym co napisaleś to widzę że i z ciebie żaden katolik,chociaż na mszach bywasz pewnie regularnie?

Avatar
Pan / 14 czerwca 2013 o 08:56

a może to kościół powinien iść di piekła za krucjaty, przyczynienie się do szerzenia AIDS w Afryce (bo przecież prezerwatywa to zło), przekręty na komisji majątkowej, nieludzkie zachowania księży nawet wobec wiernych (np. bo ktoś nie zapłącił 50 zł ofiary), albo za pedofilię?

Jak to jest możliwe, że za prawdziwe, namacalne złe uczynki, księża nie ponoszą realnie żadnej odpowiedzialności, a 2 strażaków za czyny przeciw symbolicznemu "grobowi boga"(???????), czyli niewidzialnego gościa, którego istnienia nie da się w żaden sposób udowodnić,  mają zarzuty karne? 

Zabobon trzyma się nieźle heh


a może to kościół powinien iść di piekła za krucjaty, przyczynienie się do szerzenia AIDS w Afryce (bo przecież prezerwatywa to zło), przekręty na komisji majątkowej, nieludzkie zachowania księży nawet wobec wiernych (np. bo ktoś nie zapłącił 50 zł ofiary), albo za pedofilię?

Jak to jest możliwe, że za prawdziwe, namacalne złe uczynki, księża nie ponoszą realnie żadnej odpowiedzialności, a 2 strażaków za czyny przeciw symbolicznemu "grobowi boga"(???????), czyli niewidzialnego gościa, którego istnienia nie da się w żaden sposób udowodnić,  mają zarzuty karne? 

Zabobon trzyma się nieźle heh

.........................................................................................................................................

a co ty sie jehowcu tutaj wypowiadasz? łaź dalej po domach i szerz własna ideologię najlepiej taką jak, "że nie będzie niczego" aj ty kononowiczu... Przyjdzie czas (choroba,śmierć) będziesz pierwszy leciał do księdza po ostanie namaszczenie, no chyba,że zakopią cie gdzies na śmietniku gdzie twoje miejsce z tego co wnoiskuje po twojej wypowiedzi

.........................................................................................

a co ty sie jehowcu tutaj wypowiadasz? łaź dalej po domach i szerz własna ideologię najlepiej taką jak, "że nie będzie niczego" aj ty kononowiczu... Przyjdzie czas (choroba,śmierć) będziesz pierwszy leciał do księdza po ostanie namaszczenie, no chyba,że zakopią cie gdzies na śmietniku gdzie twoje miejsce z tego co wnoiskuje po twojej wypowiedzi

rozwiń
Avatar
:) / 14 czerwca 2013 o 08:50

Strażak zawodowy a strażak ochotnik to dużo różnica, należy odróżniać prawdziwych strażaków od członków OSP

........................................................................................................................................

i to i to kobydłów;)

Avatar
parik / 14 czerwca 2013 o 08:49

To nie bylo zadne bezczeszczenie bo oni byli poprostu nie wierzacy ... i olewaja jakis tam grob chrystusa ... ja z reszta mam podobnie a i datki lepiej zabrac co by sie ta ciemnota bardziej nie szerzyla ..

......................................................................................................................................

sam pochodzisz z ciemnoty żydzie

Avatar
z parafii / 13 czerwca 2013 o 14:08

Uszczuplili dochód księdza zabierając datki.Gdyby byli tam wierni,a nie barany nie byłoby sprawy.Kara dla całej parafii i księdza za brak wyobraźni.Rozumu zabrakło nie tylko tym chłopcom!!!

Avatar
Farik / 13 czerwca 2013 o 13:58

To nie bylo zadne bezczeszczenie bo oni byli poprostu nie wierzacy ... i olewaja jakis tam grob chrystusa ... ja z reszta mam podobnie a i datki lepiej zabrac co by sie ta ciemnota bardziej nie szerzyla ..