Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 kwietnia 2017 r.
8:08

Prokuratura zajmuje się nieodśnieżanymi drogami. Mieszkaniec doniósł na urzędników

0 18 A A

Chełmska prokuratura zajmuje się sprawą nieodśnieżanych dróg w Siedliszczu i Woli Korybutowej II (powiat chełmski). Na urzędników doniósł jeden z mieszkańców miejscowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Moja mama jadąc samochodem straciła panowanie nad kierownicą i mało nie wjechała w grupkę idącej chodnikiem młodzieży. Ktoś inny tak nieszczęśliwie poślizgnął się obok kościoła, że złamał obojczyk. Kolejny mieszkaniec wpadł samochodem w poślizg i staranował ogrodzenie jednej z posesji. Były jeszcze inne, podobne zdarzenia. Czy można było to bagatelizować? – opowiada Jakub Kowalczyk z Woli Korybutowej.

Zimą Kowalczyk udał się do Urzędu Miasta, by dowiedzieć się dlaczego drogi i chodniki nie są odśnieżane i posypywane piaskiem. Jak wynikało z jego relacji, odpowiedzialny za utrzymanie dróg urzędnik miał mu tłumaczyć, że przy temperaturach poniżej minus 5 stopni Celsjusza posypywanie oblodzonych dróg piaskiem i solą mija się z celem.

Nasz Czytelnik nie przyjął tego do wiadomości i udał się do burmistrza. Ten poinformował petenta, że poza podległymi mu służbami komunalnymi do odśnieżania dróg zaangażował dodatkowo sześć firm. Zapewnił też, że wszystkie szlaki w miasteczku i gminie są przejezdne.

– Pan Kowalczyk zdawał się być głuchy na moje tłumaczenia – mówił nam w styczniu Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcza. – W końcu zagroził, że zwróci się w tej sprawie do mediów. Odpowiedziałem, że ma do tego prawo.

Według Kowalczyka, problem dotyczył nie tylko jego rodziny, ale całej lokalnej społeczności. Dlatego zdecydował się złożyć zawiadomienie do prokuratury. Według niego władze miejsko-wiejskiej gminy zaniechały obowiązku, jakim było posypywanie oblodzonych dróg i chodników. Jego zdaniem burmistrz nadużył też swojej władzy próbując poprzez sołtysa wpłynąć na jego postępowanie. Usłyszał, że jeśli nie odpuści, to jako przewoźnik może mieć kłopoty z dojazdem samochodami do swojej posesji.

– Zachowałem nagranie tego, co w moim domu mówił sołtys i w razie jakichkolwiek szykan bez skrupułów opublikuję ten materiał – zapowiada Kowalczyk.

Chełmska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie „niedopełnienia obowiązku 19 stycznia w Siedliszczu polegającego na nie zorganizowaniu odśnieżania i utrzymania przejezdności dróg i chodników w miejscowości Siedliszcze i Woli Korybutowej II narażając w ten sposób użytkowników dróg na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

– Wszczęcie postępowania uzasadniły uprzednie czynności sprawdzające – mówi prokurator Bogusław Lechocki. – Na obecnym etapie prowadzimy je w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

Co na to burmistrz? – Bzdur nie komentuję – skwitował Hieronim Zonik.

Czyny, których dotyczy wszczęte postępowanie zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 22:23
Oby więcej takich ludzi w gminie. Bardzo dobrze czlowiek zrobil, bo urzednik ma sluzyc obywatelowi a nie na odwrot.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 10:01
Wlasnie wlasnie bardzo dobrze ze ktos sie odwazyl przeciwstawic wladzy tej wsi bo to nie miasto prokurator to powinien zajac sie panem Zonikiem i przewodniczacym rady gminy w celu wyjasnienia zakupu mieszkan od gminy bez przetargu bo nic nie bylo podane do publicznej wiadomosci zalatwiali to pod stolem raczka raczke myje ale wszystko panie wladzo do czasu,,,,,,,!,,,,,,,
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 23:34
Wreszcie ktoś porwał się na "wiatraki". Przecież obecnie i policja bierze udział w tym procederze. Co nasi dzielni stróże prawa robią w razie stłuczki, czy kolizji na lodzie? Otoż wystawia mandat, bo kierowca niedostosował prędkości do warunków drogowych. W tym, że można zakładać łyżwy na nogi szusować drogą, to im nie przeszkadza. A według mnie i w cywilizowanych krajach, taka droga nie może zostać dopuszczona do ruchu bez kolców i łańcuchach na kołach. Inaczej faktycznie prokurator powinien zająć się tą sprawą. Przecież dopuszczenie do ruchu takiej oblodzonej drogi jest zagrożeniem zdrowia i życia dla kierowcy i uczestnikow drogi. Ktoś bierze za to pieniądze i oszczędza na naszym zdrowiu i majątku. Mnie tej zimy ździwiło, że o godz. 14:00 z Chełma do Hrubieszowa był istny lód. Po dramatycznych apelach w radiu, by wreszcie piaskarki łaskawie robily to do czego służą. Pierwszą zobaczyłem o 15:40... o 14:20 wedle przypuszczeń była stluczka osobowy z ciężarówką. Ten kto odpowiadał za ten stan drogi... powtarzam LÓD ma krew na rękach. Widać mafia rzadzi w gminach. Prokurator może im o tym przypomni.
Wreszcie ktoś porwał się na "wiatraki". Przecież obecnie i policja bierze udział w tym procederze. Co nasi dzielni stróże prawa robią w razie stłuczki, czy kolizji na lodzie? Otoż wystawia mandat, bo kierowca niedostosował prędkości do warunków drogowych. W tym, że można zakładać łyżwy na nogi szusować drogą, to im nie przeszkadza. A według mnie i w cywilizowanych krajach, taka droga nie może zostać dopuszczona do ruchu bez kolców i łańcuchach na kołach. Inaczej faktycznie prokurator powinien zająć się tą sprawą. Przecież dopuszcze... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 22:57
Rąsia rąsię myje w tym urzędzie. Grunt że dzieci dzieci mają staże załatwione
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 22:19
Przetargi niech sprawdza. Tam czarno na bialym jaki to pan burmistrz uczciwy i niewinny we wszystkim jest. Hanba !!!!
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 17:12
Jak mozna tak klamac? W tym roku przeciez w Siedliszczu nie bylo sniegu, o tu sie czepiac wgl
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:10
Czego to sie nie zrobi dzisiaj zeby kaska sie zgadzala nawet kosztem obywateli
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:03
Ten sołtys to chyba sponsorowany przez burmistrza, skoro tak oddanie mu usluguje ze az przychodzi ludzi straszyc
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:10
Ale brać podatki to możecie , ale z odśnieżania już nie możecie robić
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 12:17
Polska Wschodnia z was się śmieje komuniści i złodzieje
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 22:23
Oby więcej takich ludzi w gminie. Bardzo dobrze czlowiek zrobil, bo urzednik ma sluzyc obywatelowi a nie na odwrot.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 10:01
Wlasnie wlasnie bardzo dobrze ze ktos sie odwazyl przeciwstawic wladzy tej wsi bo to nie miasto prokurator to powinien zajac sie panem Zonikiem i przewodniczacym rady gminy w celu wyjasnienia zakupu mieszkan od gminy bez przetargu bo nic nie bylo podane do publicznej wiadomosci zalatwiali to pod stolem raczka raczke myje ale wszystko panie wladzo do czasu,,,,,,,!,,,,,,,
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 23:34
Wreszcie ktoś porwał się na "wiatraki". Przecież obecnie i policja bierze udział w tym procederze. Co nasi dzielni stróże prawa robią w razie stłuczki, czy kolizji na lodzie? Otoż wystawia mandat, bo kierowca niedostosował prędkości do warunków drogowych. W tym, że można zakładać łyżwy na nogi szusować drogą, to im nie przeszkadza. A według mnie i w cywilizowanych krajach, taka droga nie może zostać dopuszczona do ruchu bez kolców i łańcuchach na kołach. Inaczej faktycznie prokurator powinien zająć się tą sprawą. Przecież dopuszczenie do ruchu takiej oblodzonej drogi jest zagrożeniem zdrowia i życia dla kierowcy i uczestnikow drogi. Ktoś bierze za to pieniądze i oszczędza na naszym zdrowiu i majątku. Mnie tej zimy ździwiło, że o godz. 14:00 z Chełma do Hrubieszowa był istny lód. Po dramatycznych apelach w radiu, by wreszcie piaskarki łaskawie robily to do czego służą. Pierwszą zobaczyłem o 15:40... o 14:20 wedle przypuszczeń była stluczka osobowy z ciężarówką. Ten kto odpowiadał za ten stan drogi... powtarzam LÓD ma krew na rękach. Widać mafia rzadzi w gminach. Prokurator może im o tym przypomni.
Wreszcie ktoś porwał się na "wiatraki". Przecież obecnie i policja bierze udział w tym procederze. Co nasi dzielni stróże prawa robią w razie stłuczki, czy kolizji na lodzie? Otoż wystawia mandat, bo kierowca niedostosował prędkości do warunków drogowych. W tym, że można zakładać łyżwy na nogi szusować drogą, to im nie przeszkadza. A według mnie i w cywilizowanych krajach, taka droga nie może zostać dopuszczona do ruchu bez kolców i łańcuchach na kołach. Inaczej faktycznie prokurator powinien zająć się tą sprawą. Przecież dopuszcze... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 22:57
Rąsia rąsię myje w tym urzędzie. Grunt że dzieci dzieci mają staże załatwione
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 22:19
Przetargi niech sprawdza. Tam czarno na bialym jaki to pan burmistrz uczciwy i niewinny we wszystkim jest. Hanba !!!!
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 17:12
Jak mozna tak klamac? W tym roku przeciez w Siedliszczu nie bylo sniegu, o tu sie czepiac wgl
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:10
Czego to sie nie zrobi dzisiaj zeby kaska sie zgadzala nawet kosztem obywateli
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:03
Ten sołtys to chyba sponsorowany przez burmistrza, skoro tak oddanie mu usluguje ze az przychodzi ludzi straszyc
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:10
Ale brać podatki to możecie , ale z odśnieżania już nie możecie robić
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 12:17
Polska Wschodnia z was się śmieje komuniści i złodzieje
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 3 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 27 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 14 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 20 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 30 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 298 10

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 10

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 8

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 4

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.