Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 sierpnia 2008 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Promowali adopcje psów

0 6 A A

Chełmskie schronisko dla bezdomnych zwierząt pęka w szwach. 80 bezdomnych psiaków czeka w nim na dom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sobotnia impreza "Chełm Dogi 2008” miała zachęcić chełmian do adoptowania bezdomnych czworonogów.

Pracownicy schroniska pytani o "psi problem” odpowiadają zgodnie: Problem jest nie z psami, ale z ludźmi. To właśnie przez ludzi, w schronisku dla zwierząt jest teraz 80 psiaków. Ile już w nim było i ile jeszcze będzie, tego nie sposób policzyć.

Trafiają tu w różny sposób. Czasem ktoś znajdzie je przywiązane do drzewa przy drodze, czasem porzucone w lesie w foliowym worku. Czasami ktoś podrzuca je pod bramę schroniska, lub przerzuca przez ogrodzenie. Zawsze są wygłodzone, przerażone i zagubione. Każdy z psów ma za sobą dramatyczną historię. Cierpienie, które zafundował mu człowiek.

- Jedna z suczek trafiła do nas po tym, jak ktoś przywiązał ją do drzewa - opowiada Mirosław Blacha, administrator chełmskiego schroniska. - Gdy ją znaleźliśmy, miała odleżyny i otwarte rany. U nas doszła do zdrowia i czeka na nowy, lepszy dom.

Inny przypadek to dwa psy, które właściciel, trzymał w zamknięciu. Gdy przyszła pomoc, jednego, nie udało się już uratować. Padł z głodu. Drugi, trafił do schroniska.

Wakacje, to szczególnie trudny okres dla psów. Wielu właścicieli woli zrezygnować z czworonożnego przyjaciela niż z urlopowego wyjazdu. - Kiedy bierzemy psa, bierzmy też za niego odpowiedzialność - przypomina Blacha. - Jeśli chcemy go mieć tylko dla chwilowej zachcianki, lepiej w ogóle zrezygnować, zamiast potem pozbywać się go, gdy przeszkadza nam w wakacyjnych planach.

Ale na szczęście są i tacy, którym psie dobro leży na sercu. To m.in. oni zgłaszają się do schroniska, aby właśnie stamtąd wziąć psiaka i zapewnić mu dom.

W chełmskiej placówce jest rocznie około 200 takich przypadków. Przydałoby się jednak więcej. W sobotę, pracownicy schroniska podczas zorganizowanego przez siebie festynu, promowali psie adopcje. Już godzinę po rozpoczęciu imprezy jeden z piesków znalazł nową właścicielkę.

Adopcją psa zainteresowany był też pan Łukasz. - Wybiorę się do schroniska przy najbliższej okazji - mówi.

Na festyn przyszło wiele osób, które mają już psy. M.in. po to, aby razem ze swoimi pupilami, stanąć do konkursu na najsympatyczniejszego psiaka. Wśród uczestników imprezy była Elwira Jędrzejewska z rodziną. - Nasza rodzina bardzo kocha psy - mówi pani Elwira. - Ale, niestety, są ludzie, którzy źle traktują zwierzęta. A szkoda, bo każdy pies zasługuje na dobry dom.

Zaadoptuj psa

Te trzy suczki na zdjęciach obok, podobnie, jak inne zwierzęta z chełmskiego schroniska, czekają na nowy dom. Aby je adoptować wystarczy zgłosić się do placówki z dowodem osobistym. Chełmskie schronisko mieści się przy ul. Włodawskiej 23.

Tel. 0-692-458-243.
.
.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 4 sierpnia 2008 o 22:51
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Gdybym miała do wyboru -uśpić psa lub Ciebie (albo podobnie myślących ,jak Ty)- bez wahania wybrałabym Ciebie (nawet by mi ręka nie drgnęła ) .Dla mnie ktoś ,kto w jakikolwiek sposób krzywdzi zwierzęta jest gorszy od śmiecia. Taki ktoś ,nie ma żadnych , pozytywnych wartości - jest NIKIM. Gdyby niektórzy ,,ludzie" byli LUDŻMI ,to ani Domy Dziecka ,ani Domy Starców, ani Schroniska dal zwierząt ani inne tym podobne placówki nie musiałyby istnieć .,,Ludzie -LUDZIOM I ZWIERZĘTOM zgotowali taki los. Nie ma gorszych BESTII na świecie od niektórych ,,ludzi",dlatego wolę zwierzęta.

Gdybym miała do wyboru -uśpić psa lub Ciebie (albo podobnie myślących ,jak Ty)- bez wahania wybrałabym Ciebie (nawet by mi ręka nie drgnęła ) .Dla mnie ktoś ,kto w jakikolwiek sposób krzywdzi zwierzęta jest gorszy od śmiecia. Taki ktoś ,nie ma żadnych , pozytywnych wartości - jest NIKIM. Gdyby niektórzy ,,ludzie" byli LUDŻMI ,to ani Domy Dziecka ,ani Domy Starców, ani Schroniska dal zwierząt ani inne tym podobne placówki nie musiałyby istnieć .,,Ludzie -LUDZIOM I ZWIERZĘTOM zgotowali taki los. Nie ma gorszych BESTII ... rozwiń
Avatar
żmija / 4 sierpnia 2008 o 22:31
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Jak słucham takich idiotów , to szlag mnie trafia. Pewnie jakby istniała możliwość dokonywania eutanazji , poddałbyś jej swoich starych schorowanych rodziców -szkoda przecież pieniędzy na męczenie się z nimi (skąd się biorą tacy egoiści?). Każde stworzenie chce żyć, ale właśnie dlatego ,że jest coraz więcej ludzi Twojego pokroju ,większość zwierząt trafia do schronisk i tam czekają ,aby się ktoś nimi zaopiekował. Dobrze ,że jest jeszcze troszkę LUDZI (przez duże ,,L"), którym los zwierząt nie jest obojętny. Jak może NORMALNEMU człowiekowi przyjść do głowy taki DURNY pomysł ? Hmm, a może Twoje dzieci są w Domu Dziecka i stąd ten przykład ? Czemu by mnie to nie zdziwiło??? - Nie wszystko daje się przeliczać na pieniądze DUPKU. - Niektóre istoty,,ludzkie",to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam....(jesteś tego najlepszym przykładem ). Im bardziej poznaję ludzi , tym bardziej kocham zwierzęta. Cóż-głupoty niektórych ,,ludzi" nie można brać w rachubę ,albowiem jest nieskończonością....

Jak słucham takich idiotów , to szlag mnie trafia. Pewnie jakby istniała możliwość dokonywania eutanazji , poddałbyś jej swoich starych schorowanych rodziców -szkoda przecież pieniędzy na męczenie się z nimi (skąd się biorą tacy egoiści?). Każde stworzenie chce żyć, ale właśnie dlatego ,że jest coraz więcej ludzi Twojego pokroju ,większość zwierząt trafia do schronisk i tam czekają ,aby się ktoś nimi zaopiekował. Dobrze ,że jest jeszcze troszkę LUDZI (przez duże ,,L"), którym los zwierząt nie jest obojętny. Jak ... rozwiń
Avatar
kosmata / 4 sierpnia 2008 o 15:08
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Proponuję, zgłoś się sam do uśpienia
Avatar
miłośnik piasków / 4 sierpnia 2008 o 13:17
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)
Avatar
piotreczek / 4 sierpnia 2008 o 13:09
Kochani schronisko ma swoja strone internetowa na której można zobaczyć psiaki które czekają na adopcję www.schronisko.chelm24.pl
Avatar
D / 4 sierpnia 2008 o 11:18
KOCHANE PSIAKI!!!
Avatar
zuza / 4 sierpnia 2008 o 22:51
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Gdybym miała do wyboru -uśpić psa lub Ciebie (albo podobnie myślących ,jak Ty)- bez wahania wybrałabym Ciebie (nawet by mi ręka nie drgnęła ) .Dla mnie ktoś ,kto w jakikolwiek sposób krzywdzi zwierzęta jest gorszy od śmiecia. Taki ktoś ,nie ma żadnych , pozytywnych wartości - jest NIKIM. Gdyby niektórzy ,,ludzie" byli LUDŻMI ,to ani Domy Dziecka ,ani Domy Starców, ani Schroniska dal zwierząt ani inne tym podobne placówki nie musiałyby istnieć .,,Ludzie -LUDZIOM I ZWIERZĘTOM zgotowali taki los. Nie ma gorszych BESTII na świecie od niektórych ,,ludzi",dlatego wolę zwierzęta.

Gdybym miała do wyboru -uśpić psa lub Ciebie (albo podobnie myślących ,jak Ty)- bez wahania wybrałabym Ciebie (nawet by mi ręka nie drgnęła ) .Dla mnie ktoś ,kto w jakikolwiek sposób krzywdzi zwierzęta jest gorszy od śmiecia. Taki ktoś ,nie ma żadnych , pozytywnych wartości - jest NIKIM. Gdyby niektórzy ,,ludzie" byli LUDŻMI ,to ani Domy Dziecka ,ani Domy Starców, ani Schroniska dal zwierząt ani inne tym podobne placówki nie musiałyby istnieć .,,Ludzie -LUDZIOM I ZWIERZĘTOM zgotowali taki los. Nie ma gorszych BESTII ... rozwiń
Avatar
żmija / 4 sierpnia 2008 o 22:31
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Jak słucham takich idiotów , to szlag mnie trafia. Pewnie jakby istniała możliwość dokonywania eutanazji , poddałbyś jej swoich starych schorowanych rodziców -szkoda przecież pieniędzy na męczenie się z nimi (skąd się biorą tacy egoiści?). Każde stworzenie chce żyć, ale właśnie dlatego ,że jest coraz więcej ludzi Twojego pokroju ,większość zwierząt trafia do schronisk i tam czekają ,aby się ktoś nimi zaopiekował. Dobrze ,że jest jeszcze troszkę LUDZI (przez duże ,,L"), którym los zwierząt nie jest obojętny. Jak może NORMALNEMU człowiekowi przyjść do głowy taki DURNY pomysł ? Hmm, a może Twoje dzieci są w Domu Dziecka i stąd ten przykład ? Czemu by mnie to nie zdziwiło??? - Nie wszystko daje się przeliczać na pieniądze DUPKU. - Niektóre istoty,,ludzkie",to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam....(jesteś tego najlepszym przykładem ). Im bardziej poznaję ludzi , tym bardziej kocham zwierzęta. Cóż-głupoty niektórych ,,ludzi" nie można brać w rachubę ,albowiem jest nieskończonością....

Jak słucham takich idiotów , to szlag mnie trafia. Pewnie jakby istniała możliwość dokonywania eutanazji , poddałbyś jej swoich starych schorowanych rodziców -szkoda przecież pieniędzy na męczenie się z nimi (skąd się biorą tacy egoiści?). Każde stworzenie chce żyć, ale właśnie dlatego ,że jest coraz więcej ludzi Twojego pokroju ,większość zwierząt trafia do schronisk i tam czekają ,aby się ktoś nimi zaopiekował. Dobrze ,że jest jeszcze troszkę LUDZI (przez duże ,,L"), którym los zwierząt nie jest obojętny. Jak ... rozwiń
Avatar
kosmata / 4 sierpnia 2008 o 15:08
miłośnik piasków napisał:
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)

Proponuję, zgłoś się sam do uśpienia
Avatar
miłośnik piasków / 4 sierpnia 2008 o 13:17
A czy nie można by takich psów usypiać po powiedzmy 2 tygodniowym pobycie w schronisku w celu odnalezienia ewentualnego właściciela ?
Po co wydawac mase publicznych pieniędzy na męczenie tych zwierzaków w schroniskach ? Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc na inne cele (NP. DOMY DZIECKA)
Avatar
piotreczek / 4 sierpnia 2008 o 13:09
Kochani schronisko ma swoja strone internetowa na której można zobaczyć psiaki które czekają na adopcję www.schronisko.chelm24.pl
Avatar
D / 4 sierpnia 2008 o 11:18
KOCHANE PSIAKI!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 2

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 14 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 8 22

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!