sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Promyk nadziei zaświecił dla Daniela

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2008, 18:39

Daniel ma trzy życzenia. Chciałby przejść intensywny kurs rehabilitacji, dostać się na studia i w przyszłości zostać trenerem.

Uważa, że porażenie mózgowe, na które cierpi, nie musi być w tych planach przeszkodą. Ma przyjaciół, którzy chcą mu w tym pomóc.

Do przyjaciół Daniela zaliczają się między innymi Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX, akordeoniści Czesław Kotowski i Andrzej Zera, chełmscy wokaliści Mariusz Matera i Krzysztof Jasiuk oraz Marian Lackowski z NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego.

To właśnie on, jak na Kawalera Orderu Uśmiechu przystało, odgadł marzenia Daniela i skrzyknął ludzi dobrej woli, aby wspólnymi siłami już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia, o godz. 14 zorganizować na jego rzecz festyn charytatywny. Nie odmówiła mu nawet akrobatka z Ukrainy.

Daniel Szarpak mieszka z rodzicami w Woli Uhruskiej. Wskutek porażenia mózgu od urodzenia jest przykuty do wózka inwalidzkiego. Wcale mu to nie przeszkadza pełnić roli asystenta trenera w miejscowym klubie piłkarskim Vitrum.

Swoje obowiązki traktuje z najwyższą powagą i, jak się okazało, z jak najlepszym skutkiem. Od kiedy bowiem zaczął współpracować z piłkarzami, klub zdecydowanie zaczął umacniać się w swojej lidze.

- Wiem, że w rodzinie Daniela się nie przelewa - mówi Lackowski. - Jego rodzice nie ze swojej winy stracili pracę. Wierzę, że nasz festyn przyniesie dochód, który w całości przekażemy na jego konto.

Lackowski porozumiał się już z Jackiem Jabłczyńskim, dyrektorem lubelskiego Domu Opieki Społecznej, w którym prowadzone są zaawansowane zajęcia rehabilitacyjne. Tamtejsi specjaliści już czekają na Daniela. Jeśli rehabilitacja się powiedzie, to przed Danielem będzie miał także możliwość podjęcia nauki w Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

W organizację festynu na stadionie Vitrum zaangażowali się związkowcy ze wszystkich służb mundurowych. Między innymi przygotowują pokazy specjalistycznego sprzętu. Do Woli Uhruskiej zjadą także motocykliści z dwóch lubelskich klubów.

Kolejną atrakcją będzie też piłkarskie spotkanie drużyny Vitrum z reprezentacją policjantów. Lackowski obiecuje ponadto teatr ognia, smaczną kuchnię oraz aukcje obrazów, w tym kilku wykonanych przez Daniela. Właśnie malarstwo, po piłce nożnej, jest jego drugą pasją. Chłopiec maluje je... nogami. W ten sam sposób korzysta też z komputera.

- Każdy powinien dążyć do realizacji swoich celów - mówi Daniel. - Ja się nie poddaję i biorę życie takim, jakim jest. I niczego nie żałuję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!