poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Protest goni protest

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2007, 16:35

Jedni protestują przeciwko budowie obwodnicy inni domagają się jej budowy. Ci ostatni chcieliby, aby rozpoczęła się jak najszybciej

I koniecznie zgodnie z zaplanowaną wcześniej trasą. Wzorem protestujących przeciwko powstaniu trasy, też zbierają podpisy pod pismami, które chcą złożyć w urzędzie miasta.
Dotąd głośno było o mieszkańcach protestujących przeciwko obwodnicy. Najpierw była batalia o obwodnicę Północną, potem o Południową. Teraz do głosu dochodzi grupa, która obwodnicy Południowej chce. I to szybko.
– Ruch w naszej okolicy jest coraz większy, obwodnica łącząc się z ul. Wschodnią bardzo by pomogła – mówi Waldemar Panasiuk z ul. Kolejowej.
Na budowę drogi z niecierpliwością czekają mieszkańcy ul. Kolejowej, Wschodniej, Przemysłowej i Litewskiej. To właśnie oni zbierają podpisy pod pismami adresowanymi do prezydent miasta i przewodniczącego rady miejskiej. Skarżą się w nich, na uciążliwe pojazdy, tarasowanie wjazdów na posesje przez samochody oczekujące przed przejazdem oraz złą organizację ruchu na przejeździe. Również na to, że tory utrudniają mieszkańcom ul. Wschodniej dotarcie do ul. Fabrycznej i przemysłowej. Ich zdaniem budowa obwodnicy rozwiązałaby ich problemy.
Pisma od mieszkańców nie dotarły jeszcze ani do prezydent, ani do rady miasta. – Kiedy się z nimi zapoznam będę mógł się jakoś ustosunkować – mówi Stanisław Mościcki, przewodniczący rady miasta.
Autorzy najnowszego protestu nie oszczędzają mieszkańców nie zgadzających się na przebieg obwodnicy trasą byłej bocznicy kolejowej. Piszą m.in.: „Prosimy o kompleksowe rozpatrzenie tej niefortunnej i szkodliwej dla całości rozwoju miasta decyzji. Mamy nadzieję, że wybraliśmy przedstawicieli, dla których rozwój miasta jest sprawą nadrzędną, a nie grupki udających niedoinformowanych”. To ostatnie sformułowanie wzięło się stąd, że zdaniem autorów pisma protestujący przeciwko obwodnicy wiedzieli o budowie trasy w tym rejonie. Sugerować to miały niskie ceny działek.
– Nie odpuścimy, bo chcemy tej obwodnicy – mówi Panasiuk. – Będziemy zbierać podpisy nie tylko od mieszkańców, ale także od kierowców, którzy też mają już dość tej sytuacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!