sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Ratownik prowadził prywatną szkółkę pływania w basenie liceum. Dyrektorka szkoły: Dość tego

Dodano: 12 grudnia 2015, 21:22

Z ustaleń dyrektorki wynika, że pani Ewelina miała do dyspozycji jeden tor, na którym prowadziła zajęcia ze zmieniającymi się pięcioosobowymi grupami. Rodzice tych dzieci za 55 minut nauki pływania płacili po 40-50 zł
Z ustaleń dyrektorki wynika, że pani Ewelina miała do dyspozycji jeden tor, na którym prowadziła zajęcia ze zmieniającymi się pięcioosobowymi grupami. Rodzice tych dzieci za 55 minut nauki pływania płacili po 40-50 zł

Ratownik z żoną prowadzili szkołę pływania na szkolnym basenie. Opłaty pobierali, ale liceum nic za to nie płacili. W końcu dyrekcja powiedziała: dość

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Pani Ewelina i pan Grzegorz od dawna prowadzili działalność gospodarczą na naszym basenie nie płacąc szkole ani złotówki – mówi Teresa Kiwińska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. – Pan Grzegorz jest u nas zatrudniony jako ratownik. Jego żonę na basenie widziałam praktycznie codziennie od popołudnia do zamknięcia obiektu. Okazało się, że na basen wchodziła na podstawie darmowej wejściówki. Dysponentem tych wejściówek jestem ja i na pewno jej tej pani nie przydzieliłam.

Z ustaleń dyrektorki wynika, że pani Ewelina miała do dyspozycji jeden tor, na którym prowadziła zajęcia ze zmieniającymi się pięcioosobowymi grupami. Rodzice tych dzieci za 55 minut nauki pływania płacili po 40-50 zł.

– Przecież nie może być tak, aby ktoś się bogacił wykorzystując publiczny obiekt, do utrzymania którego w żaden sposób się nie dokłada – stwierdza Kiwińska. – Dlatego zadecydowałam, że za wynajęcie na godzinę jednego toru do celów komercyjnych trzeba zapłacić 100 zł. Biorąc pod uwagę dochody, jakie osiągała ta firma uważam, że nie jest to wygórowana stawka.

Autorzy anonimowego listu do naszej redakcji i tak są zdania, że nie chodziło tu o żadną sprawiedliwość, tylko o usunięcie prywatnej szkółki z pływalni. Po co? Aby naukę pływania przejęła sama szkoła.

Dyrektor Kiwińska przyznaje, że od 2 stycznia na szkolnej pływalni przez sześć dni w tygodniu będą organizowane płatne zajęcia z nauki pływania. Poza godzinami pracy poprowadzą je szkolni ratownicy z odpowiednimi uprawnieniami na umowy-zlecenia. Jedna lekcja wraz z biletem wstępu na basen ma kosztować 20 zł. Grupy mają liczyć co najwyżej pięć osób. Oferta ta już spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i praktycznie zostało już bardzo niewiele wolnych miejsc.

Po zamieszaniu wokół prywatnej szkółki dyrektor Kiwińska unieważniła wszystkie wydane dotąd bezpłatne wejściówki na basen. 

Gość
Gość
Tom
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 stycznia 2016 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a zakaz ten dotyczy tylko tej dwojki reszta dalej robi lewuchę, a pani dyrektor mimo że ma kamery to niczego nie widzi i pozwala pracować Krzysiowi w godzinach pracy w koszulce ratownika na zajeciach, mareczkowi w sobote i w niedziele jak grzeska nie ma na zmianie. Miasto tez ma to w głebokim poważaniu. Basen stoi pustką, ale co tam pozbylismy sie ich. widzą tylko problem w ludziach ktorzy robili to legalnie. a reszta jest cacy.

Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę uważać, bo teraz na basenie w I LO w chełmie zgodnie z zarządzeniem dyrektorki jest zakaz odpłatnej i nieodpłatnej nauki pływania bez podpisania stosownej umowy z nią. Zgodnie z zarządzeniem nikt w chełmie na basenie nie może uczyć się pływać!!! Brawo. Takie rzeczy tylko w chełmie :D
Rozwiń
Tom
Tom (15 grudnia 2015 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dla pani dyrektor . Tak trzymać , koniec dorabiania w czasie pracy , blokowania torów . Wiele razy byłem proszony z moim dzieckiem o zmianę toru bo na skrajnych torach są zajęcia tych państwa . Tego Grzegorza należałoby zwolnić za to co robił
Rozwiń
Zebry
Zebry (14 grudnia 2015 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grzegorz i Ewelina przestańcie już pisać . Żeby kogoś uczyć pływać trzeba samemu coś umieć . Ewelinka może pokażesz jak pływasz ?
Rozwiń
masakra
masakra (14 grudnia 2015 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 Pan Grzegorz nie chciał się podzielić ze szkołą to wziął sobie żonę do pomocy, :)  a tu klops - chytry dwa razy traci!! :) Niech się Pan Grzegorz zajmie sobą i swoją rodziną, a nie czepia się innych, on taki uczciwy, a w czasie swojej pracy zamiast patrzeć na pływających to lekcje prowadził, więc niech teraz nie narzeka. Dajcie już spokój Pani Dyrektor i ratownikom, robią to, co do nich należy!!! Ktoś, kto nie zna realiów to niech się nie wypowiada, też bym chciał spłacić pięć lat kredytu w rok, czym chwali się Pan Grzegorz. 

Jak się zapidala to się spłaca i w 3 lata. Prcuje po godzinach. Tam żaden inny ratownik po godzinach nie uczy oprócz wymienionego pana Grzegorza.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!