Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 września 2010 r.
14:10
Edytuj ten wpis

Przedsiębiorcy z Chełma mają straty przez roboty drogowe. Chcą się sądzić z miastem

0 10 A A

Cierpliwość stracili już chyba wszyscy, którzy prowadzą działalność gospodarczą przy remontowanej ul. Lubelskiej w Chełmie. Bo za sprawą utrudnień w ruchu drastycznie spadły im obroty. Jeden z nich dzisiaj był zmuszony wyrejestrować firmę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od końca sierpnia pies z kulawą nogą do mojego warsztatu nie zaglądał – mówi Zbigniew Gołębiowski, właściciel zakładu mechaniki pojazdowej przy moście na Herce. – A przecież ja zatrudniam ludzi i muszę im płacić. Ostatnie pensje poszły już nie z bieżących przychodów, ale z moich oszczędności.

Gołębiowski czarno widzi swoją przyszłość. – Nawet jeśli za dwa miesiące znowu zarejestruję zakład, to pytam, czy moi klienci do mnie wrócą? – dodaje. – Przecież w tym czasie korzystali z usług konkurencji i niewykluczone, że tam już zostaną.

W równie trudnej sytuacji są sąsiedzi Gołębiowskiego.

– Przed remontem ulicy mój dzienny utarg wahał się około 200 zł – mówi Lilianna Mejsnerowicz, która prowadzi drogerię. – Ostatnio raz trafiło mi się 50 zł, ale tylko dlatego, że klientka uregulowała stary dług. Nie wiem, jak długo tak pociągnę. A przecież muszę mieć pieniądze na ZUS, towar i podatki.

Jeszcze bardziej zdesperowana jest Joanna Kozak, właścicielka sklepu spożywczego.

– Byłam już u adwokata, aby poradzić się, czy mam szansę wystąpić do władz miasta o odszkodowanie – mówi. – Mam sklepie kasę fiskalną, a więc łatwo ustalić, ile na remoncie ul. Lubelskiej straciłam. Adwokat daje mi duże szanse w dochodzeniu swego.

Kozak w swojej dzielnicy wyrosła wręcz na lidera kupieckiej społeczności. To ona zapukała do gabinetu Józefa Górnego, pierwszego zastępcy prezydenta Chełma. Uprzedziła, że miasto musi się liczyć protestami i finansowymi roszczeniami ze strony poszkodowanych kupców.

– Obiecałem kupcom i usługowcom, że przez cały czas remontu dojazd do ich sklepów i zakładów będzie możliwy i uważam, że dotrzymałem słowa – mówi tymczasem wiceprezydent Górny. – Niech powtarzają swoim klientom, że można do nich dojechać, nie narażając się na mandat.

– To kpina – ripostuje Gołębiowski – Niech prezydent przejedzie się swoim samochodem od ronda przy "Kamenie” do mostu na Uherce, między pracującymi maszynami i o centymetry od pionowych, głębokich skarp. Przekona się, jakie to ryzykowne.

Jeśli chodzi o sklepikarzy, to w związku z drogowymi robotami za ich progiem, na jedno nie mogą się uskarżać: jeszcze nigdy nie sprzedawali tyle bułek, kiełbasy i... wódki. Drogowcy wymiatają półki z alkoholem, setkami i "małpkami”, do czysta.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gotowka / 21 września 2010 o 22:17
Masz pomysł na biznes? Szukasz pieniędzy na rozwój swojej firmy? Szukasz kredytu? Nie wiesz jak zainwestować swoje oszczędności? Sprawdź na [url="http://gotowka.org.pl"]gotowka.org.pl[/url] - oni wiedzą jak Ci pomóc!
Avatar
Chełmianin / 17 września 2010 o 14:00
Sklepikarze to PO-ska brać,Oni myślą jak pieniądze brać.
Avatar
male / 17 września 2010 o 11:10
Oczywiście, lepiej nic nie robić, wtedy będzie dobrze. Nie pajac stuknie się w swój zakuty łeb.
Avatar
MB / 17 września 2010 o 09:02
Jakiej znowu "Herce" ?! Czy ktoś redaguje te teksty ?!
Avatar
gosc / 17 września 2010 o 08:31
jesli ktos boi sie ze po ponownym otwarciu nie bedzie mial klientow bo skorzystaja z uslug konkurencji to znaczy ze jego uslugi byly na niskim poziomie - widocznie u konkurencji jest lepiej skoro sie o to boi wlasciciel... spadly obroty drogerii? czy ktos na prawde jezdzi tam samochodem zeby skorzystac z jej uslug??? moim zdaniem zaopatrywali sie tam tylko okoliczni mieszkancy - kazdy zmotoryzowany to w centrum kupowal.

popieram wszystkie remonty - nie wazne czy sa utrudnienia czy nie. zmienia sie na lepiej i juz! a dziurawej i nierownej lubelskiej kierowcy mieli juz dosc.
Avatar
Zofia / 16 września 2010 o 23:21
Szanowni przedsiębiorcy czy nie postradaliście rozumu? Wiadomo jest, że jak się remontuje ulicę to są utrudnienia z dojazdem. Ale ten remont był konieczny i trzeba trochę cierpliwości. Waszym zdaniem najlepiej jest nie robić nic, ale też będziecie narzekać, że są dziurawe jezdnie i chodniki. Głupim ludziom trudno jest dogodzić.
Avatar
robotnik / 16 września 2010 o 22:25
No to i teraz kiełbasa i wódka też nie będą szły, to im redaktor pomógł........
Avatar
gg / 16 września 2010 o 21:28
To nie są przedsiębiorcy, bo tych zazwyczaj charakteryzuje inteligencja - to typowi wsiowi sklepikarze!! Im przeszkadza wszystko - niech sądzą się z ministrem edukacji, że muszą dzieci do szkoły prowadzić!!!
Avatar
mefi / 16 września 2010 o 17:00
Jakaś nowa rzeka sie pojawiła w Chełmie ??? Herka ???
Avatar
@@@ / 16 września 2010 o 16:09
Ale się wam w głowach przewraca .. co jeszcze wymyślicie? ciemnota zacofanie tyle lat po upadku komuny nic nie można zrobić w tym mieście no nic, cała Polska jakoś radzi tylko zaścianek Chełm ma problemy no cóż taka świadomość ludzi?.
dalej stawiam na paliwo po 5,50 i "markety"
pozdro
Avatar
Gotowka / 21 września 2010 o 22:17
Masz pomysł na biznes? Szukasz pieniędzy na rozwój swojej firmy? Szukasz kredytu? Nie wiesz jak zainwestować swoje oszczędności? Sprawdź na [url="http://gotowka.org.pl"]gotowka.org.pl[/url] - oni wiedzą jak Ci pomóc!
Avatar
Chełmianin / 17 września 2010 o 14:00
Sklepikarze to PO-ska brać,Oni myślą jak pieniądze brać.
Avatar
male / 17 września 2010 o 11:10
Oczywiście, lepiej nic nie robić, wtedy będzie dobrze. Nie pajac stuknie się w swój zakuty łeb.
Avatar
MB / 17 września 2010 o 09:02
Jakiej znowu "Herce" ?! Czy ktoś redaguje te teksty ?!
Avatar
gosc / 17 września 2010 o 08:31
jesli ktos boi sie ze po ponownym otwarciu nie bedzie mial klientow bo skorzystaja z uslug konkurencji to znaczy ze jego uslugi byly na niskim poziomie - widocznie u konkurencji jest lepiej skoro sie o to boi wlasciciel... spadly obroty drogerii? czy ktos na prawde jezdzi tam samochodem zeby skorzystac z jej uslug??? moim zdaniem zaopatrywali sie tam tylko okoliczni mieszkancy - kazdy zmotoryzowany to w centrum kupowal.

popieram wszystkie remonty - nie wazne czy sa utrudnienia czy nie. zmienia sie na lepiej i juz! a dziurawej i nierownej lubelskiej kierowcy mieli juz dosc.
Avatar
Zofia / 16 września 2010 o 23:21
Szanowni przedsiębiorcy czy nie postradaliście rozumu? Wiadomo jest, że jak się remontuje ulicę to są utrudnienia z dojazdem. Ale ten remont był konieczny i trzeba trochę cierpliwości. Waszym zdaniem najlepiej jest nie robić nic, ale też będziecie narzekać, że są dziurawe jezdnie i chodniki. Głupim ludziom trudno jest dogodzić.
Avatar
robotnik / 16 września 2010 o 22:25
No to i teraz kiełbasa i wódka też nie będą szły, to im redaktor pomógł........
Avatar
gg / 16 września 2010 o 21:28
To nie są przedsiębiorcy, bo tych zazwyczaj charakteryzuje inteligencja - to typowi wsiowi sklepikarze!! Im przeszkadza wszystko - niech sądzą się z ministrem edukacji, że muszą dzieci do szkoły prowadzić!!!
Avatar
mefi / 16 września 2010 o 17:00
Jakaś nowa rzeka sie pojawiła w Chełmie ??? Herka ???
Avatar
@@@ / 16 września 2010 o 16:09
Ale się wam w głowach przewraca .. co jeszcze wymyślicie? ciemnota zacofanie tyle lat po upadku komuny nic nie można zrobić w tym mieście no nic, cała Polska jakoś radzi tylko zaścianek Chełm ma problemy no cóż taka świadomość ludzi?.
dalej stawiam na paliwo po 5,50 i "markety"
pozdro
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 19 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!