niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Przedszkola w Chełmie: Nabór rusza w marcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2011, 18:57

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Chełmie, pedagodzy duży nacisk kładą na udział w konkursach (Fot. Jace
W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Chełmie, pedagodzy duży nacisk kładą na udział w konkursach (Fot. Jace

Tańce regionalne, zajęcia teatralne, ekologiczne i nauka origami. Przedszkola kuszą dodatkowymi zajęciami dla dzieci. Z początkiem marca rozpoczyna się nabór.

W Miejskim Przedszkolu nr 10 od 1 września dwie nauczycielki poprowadzą dwa programy dodatkowe. Jeden to spotkania z bajką, a drugi to origami. – Do tego zapewniamy dzieciom także między innymi naukę angielskiego i zajęcia z logorytmiki – mówi Małgorzata Lik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10.

– Naszą ponadprogramową specjalnością są zajęcia muzyczne i nauka języka angielskiego – mówi Grażyna Mazur z miejskiego przedszkola nr 6. – Ponadto, na stałe zatrudniamy logopedę, który pracuje z dziećmi grupowo i indywidualnie. Ambicją nauczycieli jest także angażowanie podopiecznych do wszelkiego rodzaju konkursów.

Rodzicom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. – Najbardziej interesuje mnie to, aby w przedszkolu była dobra opieka – mówi Ewa Jusiuk, mama trzylatka, którego od 1 września chce umieścić w przedszkolu. – Jeszcze nie wybrałam placówki, ale zapewne zdecyduję się na tę, do której najłatwiej będzie mi synka odprowadzać, a potem zabierać.

Tegoroczny nabór dzieci do miejskich przedszkoli będzie podzielony na dwa etapy. Od 10 do 16 marca rodzice, którzy już mają dzieci w przedszkolach, będą mogli zaklepać miejsce na dalszą naukę. 17 marca ruszy nabór dzieci, które jeszcze do przedszkola nie uczęszczały.

Absolutny priorytet w ramach rekrutacji mają pięcio- i sześciolatki. Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty, gminy muszą zapewnić sześciolatkom możliwości odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Rzecz w tym, że w ramach ubiegłorocznego naboru 98 proc. rodziców wolała pozostawić swoje pociechy w przedszkolach, a nie wysyłać je do szkoły.

– Od 1 września, obowiązkowe przygotowanie przedszkolne będą musiały przechodzić też pięciolatki – mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty UM w Chełmie. – Z kolei za rok sześciolatki obligatoryjnie pójdą już nie do przedszkola, ale do szkoły.

Okoński przewiduje, że rywalizacja pomiędzy miejskimi przedszkolami rozgorzeje na dobre, kiedy sześciolatki zwolnią miejsca w przedszkolach. Jest przekonany, że przełoży się to na jakość usług tych placówek.

Przez Internet lub osobiście
Aby usprawnić nabór do przedszkoli, urząd uruchomi elektroniczny system.
Na stronie internetowej miasta www.chelm.pl znajdą się szczegółowe informacje dla rodziców i dzieci na temat edukacyjnych ofert poszczególnych placówek, zasad rekrutacji i terminów. Rodzice mogą też pobierać i wypełniać formularze bezpośrednio w przedszkolach.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!