niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Przegrała wygrała

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2006, 16:48

Marzena Szopińska-Demczuk, która zajęła trzecie miejsce w I turze wyborów na wójta gminy Dorohusk, ma wielkie szanse, aby piastować tę funkcję. Wszystko dlatego, że Adam Mendel, jeden z kandydatów, który wszedł do drugiej tury, zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. Natomiast Stanisław Korzeniewski, obecny wójt gminy, został skreślony z listy kandydatów.– Potwierdziły to dokumenty przysłane z Krajowego Rejestru Skazanych – tłumaczy Krzysztof Rulka, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej.
Mendel ubiegał się równocześnie o stanowisko wójta gminy i mandat radnego Rady Powiatu Chełmskiego. Uzyskał wystarczającą liczbę głosów, by zasiąść w tym gremium. I takie rozwiązanie wybrał. Jego miejsce zajęła trzecia w pierwszej turze Marzena Szopińska-Demczuk. W drugiej turze, która została przesunięta na niedzielę
10 grudnia, miała spotkać się z Korzeniewskim. Jednak on w tych wyborach nie może ubiegać się o reelekcję. Okazało się, że zataił, iż przed czterema laty był skazany na karę grzywny w wysokości tysiąca złotych za złamanie prawa budowlanego. Wyrok jeszcze się nie zatarł.
Wyborcy będą więc głosować tylko na jedną kandydatkę. Opowiedzą się albo za, albo przeciw niej. Jeżeli otrzyma ponad połowę wszystkich głosów, będzie rządzić gminą przez następne cztery lata. Jeżeli nie, wójta wybierze Rada Gminy. (szer)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!