środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Przełamywanie tematów tabu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2005, 19:41

Zawody sportowe, tańce, występy artystyczne. Do tego smakowita grochówka i wspólne pieczenie kiełbasek. Organizatorzy Międzynarodowego Forum Integracji Rodzinnej chcą udowodnić, że można bardzo ciekawie spędzić czas bez kropli alkoholu.

Zaplanowane na ostatni weekend maja spotkanie integracyjne organizuje Ośrodek Wspierania Rodziny. To tylko jedna z wielu inicjatyw, jakie podejmuje stowarzyszenie. Na co dzień zajmuje się pomocą rodzinom, które borykają się z różnego rodzaju problemami.
- Z naszych informacji wynika, że co trzecia rodzina w naszym mieście potrzebuje pomocy - mówi Leszek Siwiec, prezes stowarzyszenia. - W grę wchodzą problemy z alkoholem, przemoc, ubóstwo. Każdemu z tych problemów staramy się zaradzić.
W siedzibie stowarzyszenia można skorzystać z pomocy prawnika, wziąć udział w terapii dla uzależnionych lub współuzależnionych. Tutaj działa także punkt interwencji domowej, gdzie mogą się zgłaszać m.in. ofiary przemocy w rodzinie. Stowarzyszenie pomaga również tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Pomaga znaleźć okresowe zatrudnienie. Działa tu także klub wsparcia koleżeńskiego dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Dla tych, którzy nie mają za co przeżyć do pierwszego, udzielana jest pomoc rzeczowa.
- Rozdajemy paczki żywnościowe, czasem ubrania - tłumaczy Siwiec. - Zdarza się, że ktoś, kto przyjdzie do nas po taką pomoc, otwiera się i przyznaje, że ma problem z alkoholem. Ludzie wstydzą się uzależnienia. Staramy się to zmieniać.
Temu właśnie ma służyć najbliższe forum. Członkowie stowarzyszenia chcą pokazać, że można spędzać czas bez alkoholu. Dlatego w programie imprezy organizatorzy podkreślają, jej trzeźwościowy charakter. - Przełamujemy tabu, którym otoczony jest problem uzależnienia - mówi Siwiec.
W forum wezmą udział także partnerzy zajmujący się analogicznymi problemami na Ukrainie. Szykuje się więc prawdziwie międzynarodowa integracja. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!