czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Prześwietlają. Kto następny?

  Edytuj ten wpis

Przez pięć lat troje pracowników okradło Rejonowy Zakład Energetyczny w Chełmie na prawie 6 tys. zł. Wkrótce staną przed sądem. Wychodząc z założenia, że może to być dopiero wierzchołek góry lodowej, Zamojska Korporacja Energetyczna sprawdza rozliczenia za prąd w chełmskim zakładzie.

Oliwy do ognia dolewają osoby, którym udowodniono przywłaszczanie należności za prąd. Wewnętrzne komisje doliczyły się, że inkasent i dwie osoby wprowadzające dane do rozliczeniowego systemu komputerowego zagarnęły ponad 5,6 tys. zł na szkodę 64 odbiorców. Zwolnieni dyscyplinarnie ludzie twierdzą, że nie oni jedni uczestniczyli w finansowych machinacjach.
- Na swój sposób te osoby czują się rozżalone - mówi Artur Sternik, rzecznik prasowy Zamojskiej Korporacji Energetycznej. - Niemniej jednak dowody przemawiają przeciwko nim. Do tego stopnia, że zawiadomiliśmy prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przeciwko mieniu oraz wiarygodności dokumentów.
Sternik nie ukrywa, że cały Rejonowy Zakład Energetyczny w Chełmie został wzięty pod lupę. Na obecnym etapie trudno jeszcze mówić o rezultatach. Jednocześnie przyznaje, że komisja z Zamojskiej Korporacji Energetycznej zajęła się nieprawidłowościami w chełmskim zakładzie dopiero po tym, jak wykryli je sami jego pracownicy.
Przypominamy, że sprawa ujrzała światło dzienne już latem. Kiedy chełmscy energetycy z powodu zaległości w opłatach mieli odciąć prąd w jednym z gospodarstw w Rudzie Hucie, okazało się, że zaskoczony zainteresowany uregulował wszystkie swoje należności za rok z góry. Po nitce do kłębka ustalono, gdzie i za czyją sprawą zapodziały się pieniądze. Do tej pory Zamojska Korporacja naprawiła wszystkie szkody wyrządzone odbiorcom przez jej byłych pracowników. Ci zaś mogą się spodziewać rychłych "zaproszeń” do prokuratury. Na razie, jak mówi nadkomisarz Henryk Marciniak, rzecznik prasowy KMP, policjanci przygotowują się do przeprowadzenia przesłuchań wszystkich poszkodowanych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!