sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Przychodnie walczą o chorych i zdrowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2008, 18:54

Czy dwa ośrodki zdrowia w jednej, małej miejscowości to zbyt dużo? Wójt gminy Krasnystaw twierdzi, że nie.

- Po co otwierać przychodnię, która nie wnosi nic nowego, a tylko dubluje ofertę już istniejącej - pytała na poniedziałkowej sesji Rady Gminy Krasnystaw Jolanta Głusiec, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Spes”. - I dlaczego jeden z radnych tak bardzo włączył się w kampanię promującą nowy ośrodek?

Wójt Janusz Korczyński problemu nie widzi. Tłumaczy, że udostępnienie miejsca pod przychodnię należało do obowiązków gminy. - Każdy mógł wystąpić z propozycją utworzenia nowego ośrodka zdrowia. Nawet pani Głusiec - mówi Korczyński.

Radny, który miał wspomagać powstanie nowego ośrodka zdrowia, odpiera zarzuty. - Moje zaangażowanie w tę sprawę jest czysto społeczne. Mieszkańcy sami zdecydują u kogo chcą się leczyć - mówi Antoni Sulikowski.

Całe zamieszanie zaczęło się rok temu. Wtedy to z NZOZ "Spes” odszedł doktor Paweł Kwaśniak, który dziś prowadzi konkurencyjną przychodnię. - Odszedłem, bo w kilku sprawach nie mogliśmy się dogadać z panią Głusiec - mówi Kwaśniak. - A w powstaniu drugiego ośrodka nie widzę żadnego problemu. Jest przecież swoboda działalności gospodarczej.

Miejsce pod nowy ośrodek zapewniła gmina. Dała w ten sposób możliwość składania ofert pod utworzenie nowej przychodni. Wpłynęły dwie. Jedna od już istniejącej przychodni "Spes”, druga od doktora Kwaśniaka. - Została wybrana ta druga propozycja - mówi Edyta Gajowiak-Powroźnik, zastępca wójta gminy Krasnystaw. - Oferty różniły się nieznacznie, jednak jeden punkt był dla nas bardzo ważny.

Chodzi o przystosowanie pomieszczeń pod usługi medyczne. Paweł Kwaśniak zadeklarował, że na własny koszt przeprowadzi remont. - I tak zrobiłem - tłumaczy. - Gmina w niczym mi nie pomagała.

Te słowa potwierdza wójt. - Remont tego budynku kosztował nas ponad milion złotych, ale nie jest prawdą, że zrobiliśmy to pod potrzeby przychodni. Budynek był w fatalnym stanie, a tam przecież mieszkają ludzie - tłumaczy Korczyński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pacjent
Głupiantek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pacjent
pacjent (27 lipca 2011 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co tu pisac lek. Kwasniak zrobil nas w tzw trombke

mial byc kardiolog , ginekolog, stomatolog
a jest co? iddzie zabaczcie , kolejne zmarnowane pieniondze publiczne.

lek.Kwasniak rzondzi Wujtem i basta.
Rozwiń
Głupiantek
Głupiantek (1 sierpnia 2008 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieranie dr Kwaśniaka jest kolejnym cudownym pomysłem Antka. Pierwszy udanym pomysłem był skopiowanie myśli pana Gosiewskiego czyli zatrzymanie pociągu w Siennicy. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że bilet do Krasnegostawu położonego od Siennicy Nadolnej 5km kosztuje bagatela 8zł w porównaniu do komunikacji prywatnej gdzie cena biletu wynosi 2 zł to sporo.
Antoś tak trzymaj
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!