Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 listopada 2017 r.
17:55

Przywiązał 4-letniego syna łańcuchem do bramy. "Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami"

23 13 A A

Z aktu oskarżenia wyłania się obraz zwyrodniałego ojca, który znęcał się nie tylko na żoną, ale także małymi synami. Młodszego, zaledwie 4-letniego, łańcuchem przykuł do bramy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdjęcie czteroletniego chłopca przykutego łańcuchem do bramy pokazała pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym Aneta O., matka chłopca.

– Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami – mówiła nam na początku sierpnia Beata Dendera, kierownik GOPS w Rejowcu Fabrycznym. – W całej swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej jeszcze się z czymś podobnym nie spotkałam. Trudno się otrząsnąć po takim doświadczeniu.

Po wizycie Anety O. pracownicy GOPS założyli ojcu dziecka niebieską kartę. To skutkowało powołaniem w gminie Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem było zbadanie sytuacji w rodzinie. Wówczas, jak nas poinformowała Dedera, rodzina uchodziła za wręcz przykładną. Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej. Do GOPS nie docierały żadne sygnały, że może tam dochodzić do przemocy.

GOPS skierował też pismo do krasnostawskiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich o zbadanie sytuacji czterolatka. 25 lipca o sprawie została zaalarmowana też policja, a trzy dni później prokuratura. Reakcja służb była natychmiastowa.

– Obraz dziecka przykutego łańcuchem do bramy wciąż jest dla mnie dużym obciążeniem – powiedziała nam w sierpniu Agnieszka Marzec-Bzowska, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego.

Marcin O., który uwiązał synka na łańcuchu, został zatrzymany i aresztowany. Na początku nie potrafił wytłumaczyć śledczym, dlaczego to zrobił

– Podczas kolejnego przesłuchania mężczyzna w końcu zeznał, że miała to być kara za opuszczanie posesji – mówi od początku zajmujący się tą sprawą Michał Wolski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. –

Początkowo 30-latek nie przyznawał się do znęcania się nad żoną i synami, sześcioletnim i czteroletnim. Z naszych ustaleń wynika jednak, że było wręcz przeciwnie.

Prokurator Wolski zakłada, że postępowanie sądowe w tej sprawie rozpocznie się za około półtora miesiąca. Wniosek w sprawie wymiaru kary sprecyzuje dopiero po zakończeniu postępowania dowodowego.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 22:35
+1
Życie zweryfikuje kto dorósł do bycia rodzicem. Na szczęście obecnie ze względu na ubóstwo nie odbiera się dzieci. Niestety patologia istnieje, ale dzięki 500+ jest szybciej namierzana. Lemingi o to dbają i to gratis ;)
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:21
+1
Łysolek przywiązał BRAJANKA DO BRAMY ŁAŃCUCHEM DO BRAMY??!!! Bezstresowe wychowanie mamy tera ot co. No i jak poniżej wspomniane 500+. Powinni weryfikować psychiatrami komu się te 500+ należy!!
Avatar
uyuyuy / 4 listopada 2017 o 08:25
+1
undefined napisał:
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić  za przykladna?
 w naszym kraju tak, wystarczy aby się rozmnażała i za darmo tj. 500+ i inne dodatki dostanie więcej jak za pracę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 14:38
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w dupę swemu nieudanemu małżonkowi. A pan dobra rada @uyuyuy postara się o zatrudnienie tej kobiety. Dzieciaka da do przedszkola i zarobi dodatkowe 1300zł/mc. Bo przy bezrobotnym mężulku to nie rozwinie skrzydeł. Dzięki Bogu, a właściwie partii wyznającej wartości zapisane w Biblii mamy program 500+, który nawet pasożytom z nowoczesnej.po nie pozwala przejść obok dziecięcej biedy. A kiedyś im zwisał głód i ubóstwo wśród POLSKICH dzieci?! Dziękuję ci PiS za spełniebie obietnicy wyborczej i... totalne wkurzenie wyznawców Balcerowicza i jego wizji zniszczenia Polski. Dziękuję i ponownie na was zagłosuję, chociaż jestem ateistą, lecz z sercem do Polaków.
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w ... rozwiń
Avatar
o jk / 4 listopada 2017 o 11:19
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub inna komórka porozmawiała z miejscowym proboszczem? Czy porozumieli się z radą parafialną i sąsiadami? Chęć wynarodowienia i pozbawienia katolickich korzeni cale społeczeństwo jest nad wyraz klarowna i widoczna w każdym calu. Pamiętajcie o tym podczas najbliższych wyborów samorządowych i zastanówcie się! Gdzie Wam kochani rodacy jest bliżej!!! Do boskiego wzorca, czy do lewackiej degrengolady?
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub in... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 07:14
Mama też niezła artystka , Patologia wiejska .
Avatar
Dede / 4 listopada 2017 o 00:32
Oby dziecko nie trafiło w łapy czarnego w sukience - co oni potrafią pokazali na Dominikanie.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 00:24
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić za przykladna?
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:12
1. Jakby niektórzy przykuwali swoich synalków do bramy jak byli mali to byłoby mniej morderstw, kradzieży, pijanych kierowców itp 2. Kobiety niech myślą z kim się wiążą a nie skupiać się żeby nie być starą panną
Avatar
feras / 3 listopada 2017 o 22:01
kobiety zastanówcie się z kim decydujecie sie na dzieci, jakich ojców wybieracie swoim dzieciom, samo tłumaczenie, że on był inny nie bardzo w to wszystkim pokrzywdzonym uwierzę, bo idiota jak był idiotą to i nim jest i zostanie, tylko trzeba trzeżwo patrzeć na życie, no ale jak myślą, że dorwały faceta z którym narodzą dzieci to on  zostanie raptem aniołem, nieprawda
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 22:35
+1
Życie zweryfikuje kto dorósł do bycia rodzicem. Na szczęście obecnie ze względu na ubóstwo nie odbiera się dzieci. Niestety patologia istnieje, ale dzięki 500+ jest szybciej namierzana. Lemingi o to dbają i to gratis ;)
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:21
+1
Łysolek przywiązał BRAJANKA DO BRAMY ŁAŃCUCHEM DO BRAMY??!!! Bezstresowe wychowanie mamy tera ot co. No i jak poniżej wspomniane 500+. Powinni weryfikować psychiatrami komu się te 500+ należy!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 14:38
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w dupę swemu nieudanemu małżonkowi. A pan dobra rada @uyuyuy postara się o zatrudnienie tej kobiety. Dzieciaka da do przedszkola i zarobi dodatkowe 1300zł/mc. Bo przy bezrobotnym mężulku to nie rozwinie skrzydeł. Dzięki Bogu, a właściwie partii wyznającej wartości zapisane w Biblii mamy program 500+, który nawet pasożytom z nowoczesnej.po nie pozwala przejść obok dziecięcej biedy. A kiedyś im zwisał głód i ubóstwo wśród POLSKICH dzieci?! Dziękuję ci PiS za spełniebie obietnicy wyborczej i... totalne wkurzenie wyznawców Balcerowicza i jego wizji zniszczenia Polski. Dziękuję i ponownie na was zagłosuję, chociaż jestem ateistą, lecz z sercem do Polaków.
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w ... rozwiń
Avatar
o jk / 4 listopada 2017 o 11:19
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub inna komórka porozmawiała z miejscowym proboszczem? Czy porozumieli się z radą parafialną i sąsiadami? Chęć wynarodowienia i pozbawienia katolickich korzeni cale społeczeństwo jest nad wyraz klarowna i widoczna w każdym calu. Pamiętajcie o tym podczas najbliższych wyborów samorządowych i zastanówcie się! Gdzie Wam kochani rodacy jest bliżej!!! Do boskiego wzorca, czy do lewackiej degrengolady?
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub in... rozwiń
Avatar
uyuyuy / 4 listopada 2017 o 08:25
+1
undefined napisał:
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić  za przykladna?
 w naszym kraju tak, wystarczy aby się rozmnażała i za darmo tj. 500+ i inne dodatki dostanie więcej jak za pracę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 07:14
Mama też niezła artystka , Patologia wiejska .
Avatar
Dede / 4 listopada 2017 o 00:32
Oby dziecko nie trafiło w łapy czarnego w sukience - co oni potrafią pokazali na Dominikanie.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 00:24
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić za przykladna?
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:12
1. Jakby niektórzy przykuwali swoich synalków do bramy jak byli mali to byłoby mniej morderstw, kradzieży, pijanych kierowców itp 2. Kobiety niech myślą z kim się wiążą a nie skupiać się żeby nie być starą panną
Avatar
feras / 3 listopada 2017 o 22:01
kobiety zastanówcie się z kim decydujecie sie na dzieci, jakich ojców wybieracie swoim dzieciom, samo tłumaczenie, że on był inny nie bardzo w to wszystkim pokrzywdzonym uwierzę, bo idiota jak był idiotą to i nim jest i zostanie, tylko trzeba trzeżwo patrzeć na życie, no ale jak myślą, że dorwały faceta z którym narodzą dzieci to on  zostanie raptem aniołem, nieprawda
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 12

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!