sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Przywiązał 4-letniego syna łańcuchem do bramy. "Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami"

Dodano: 3 listopada 2017, 17:55

Z aktu oskarżenia wyłania się obraz zwyrodniałego ojca, który znęcał się nie tylko na żoną, ale także małymi synami. Młodszego, zaledwie 4-letniego, łańcuchem przykuł do bramy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Zdjęcie czteroletniego chłopca przykutego łańcuchem do bramy pokazała pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym Aneta O., matka chłopca.

– Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami – mówiła nam na początku sierpnia Beata Dendera, kierownik GOPS w Rejowcu Fabrycznym. – W całej swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej jeszcze się z czymś podobnym nie spotkałam. Trudno się otrząsnąć po takim doświadczeniu.

Po wizycie Anety O. pracownicy GOPS założyli ojcu dziecka niebieską kartę. To skutkowało powołaniem w gminie Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem było zbadanie sytuacji w rodzinie. Wówczas, jak nas poinformowała Dedera, rodzina uchodziła za wręcz przykładną. Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej. Do GOPS nie docierały żadne sygnały, że może tam dochodzić do przemocy.

GOPS skierował też pismo do krasnostawskiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich o zbadanie sytuacji czterolatka. 25 lipca o sprawie została zaalarmowana też policja, a trzy dni później prokuratura. Reakcja służb była natychmiastowa.

– Obraz dziecka przykutego łańcuchem do bramy wciąż jest dla mnie dużym obciążeniem – powiedziała nam w sierpniu Agnieszka Marzec-Bzowska, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego.

Marcin O., który uwiązał synka na łańcuchu, został zatrzymany i aresztowany. Na początku nie potrafił wytłumaczyć śledczym, dlaczego to zrobił

– Podczas kolejnego przesłuchania mężczyzna w końcu zeznał, że miała to być kara za opuszczanie posesji – mówi od początku zajmujący się tą sprawą Michał Wolski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. –

Początkowo 30-latek nie przyznawał się do znęcania się nad żoną i synami, sześcioletnim i czteroletnim. Z naszych ustaleń wynika jednak, że było wręcz przeciwnie.

Prokurator Wolski zakłada, że postępowanie sądowe w tej sprawie rozpocznie się za około półtora miesiąca. Wniosek w sprawie wymiaru kary sprecyzuje dopiero po zakończeniu postępowania dowodowego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 listopada 2017 o 22:35) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Życie zweryfikuje kto dorósł do bycia rodzicem. Na szczęście obecnie ze względu na ubóstwo nie odbiera się dzieci. Niestety patologia istnieje, ale dzięki 500+ jest szybciej namierzana. Lemingi o to dbają i to gratis ;)
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2017 o 20:21) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Łysolek przywiązał BRAJANKA DO BRAMY ŁAŃCUCHEM DO BRAMY??!!! Bezstresowe wychowanie mamy tera ot co. No i jak poniżej wspomniane 500+. Powinni weryfikować psychiatrami komu się te 500+ należy!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2017 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w dupę swemu nieudanemu małżonkowi. A pan dobra rada @uyuyuy postara się o zatrudnienie tej kobiety. Dzieciaka da do przedszkola i zarobi dodatkowe 1300zł/mc. Bo przy bezrobotnym mężulku to nie rozwinie skrzydeł. Dzięki Bogu, a właściwie partii wyznającej wartości zapisane w Biblii mamy program 500+, który nawet pasożytom z nowoczesnej.po nie pozwala przejść obok dziecięcej biedy. A kiedyś im zwisał głód i ubóstwo wśród POLSKICH dzieci?! Dziękuję ci PiS za spełniebie obietnicy wyborczej i... totalne wkurzenie wyznawców Balcerowicza i jego wizji zniszczenia Polski. Dziękuję i ponownie na was zagłosuję, chociaż jestem ateistą, lecz z sercem do Polaków.
Rozwiń
o jk
o jk (4 listopada 2017 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub inna komórka porozmawiała z miejscowym proboszczem? Czy porozumieli się z radą parafialną i sąsiadami? Chęć wynarodowienia i pozbawienia katolickich korzeni cale społeczeństwo jest nad wyraz klarowna i widoczna w każdym calu. Pamiętajcie o tym podczas najbliższych wyborów samorządowych i zastanówcie się! Gdzie Wam kochani rodacy jest bliżej!!! Do boskiego wzorca, czy do lewackiej degrengolady?
Rozwiń
uyuyuy
uyuyuy (4 listopada 2017 o 08:25) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić  za przykladna?
 w naszym kraju tak, wystarczy aby się rozmnażała i za darmo tj. 500+ i inne dodatki dostanie więcej jak za pracę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!