niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Przywracają wiarę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2007, 16:53

Co czwarty chełmianin nie ma pracy. Podobnie jest z mieszkańcami powiatu.
Można to tłumaczyć brakiem ofert pracy i trudnym rynkiem.

Można załamać ręce. Ale można też pójść do Klubu Pracy i spróbować zmienić swoje życie. Na przekór statystykom.

- Myślałam, że wiem wszystko o poszukiwaniu pracy. Myliłam się. Teraz wiem wszystko - to słowa jednej z uczestniczek zakończonego właśnie szkolenia "Umiejętność poszukiwania pracy” prowadzonego w ramach klubu pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie.
Przez trzy tygodnie grupa bezrobotnych osób uczyła się m.in. technik i metod poszukiwania pracy i zgłębiała sztukę autoprezentacji. Przede wszystkim jednak uczestnicy szkolenia poznawali siebie: słabe i mocne strony, umiejętności i predyspozycje. Odpowiadali na pytanie, co właściwie chcieliby robić, jakiej pracy szukają. - Kiedy pytam osoby bezrobotne, jaka praca by ich interesowała, często pada odpowiedź, że każda - mówi Anna Malawska, doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie. - Nic bardziej mylnego. Nie ma ludzi, którzy nadają się do każdej pracy. Najłatwiej to uświadomić, proponując mężczyźnie np. zatrudnienie w charakterze kosmetyczki. Od razu zmienia zdanie i uświadamia sobie, że tak naprawdę nie każda praca jest dla niego.
Klub Pracy jest miejscem, gdzie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, korzystając z profesjonalnej pomocy, mają szansę zdobyć niezbędne umiejętności. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, że uczestnicy nie tylko zdobywają potrzebną wiedzę, ale także wzmacniają wiarę w siebie i własne możliwości. O tym, że to nie tylko założenie, świadczą opinie uczestników takich szkoleń: "Jestem bardziej pewna siebie, otwarta i pozytywnie nastawiona”, "Zajęcia zmotywowały mnie do działania”, "Nauczyłam się określać swoje umiejętności i mówić o nich”, "Zrozumiałam, że moja droga zawodowa zależy wyłącznie ode mnie”, a nawet "Mogłam zajrzeć w głąb swojej duszy”. To autentyczne wypowiedzi uczestników zajęć prowadzonych przez Klub Pracy. Niemożliwe? A jednak.
- Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że sto procent uczestników deklaruje wzrost samooceny, czuje się bardziej dowartościowanych, a to już pierwszy krok do sukcesu - mówi Malawska. - A, co ważne, duża grupa rzeczywiście znajduje zatrudnienie.
Korzystanie z pomocy Klubu Pracy to także furtka do informacji np. o ofertach zatrudnienia, ale też bezpłatny dostęp do komputera czy drukarki. nieoceniony, gdy trzeba przygotować dokumenty aplikacyjne i rozesłać je do pracodawców.
Podstawowy warunek to chęć skorzystania z tych wszystkich propozycji. To bezrobotny musi wykazać się choćby minimalną na początku aktywnością. - Mamy wiele do zaoferowania, ale nie możemy pomóc na siłę - zaznacza Malawska. - Wystarczy, że taka osoba nie będzie mówiła na wszystko "nie”, to już jest szansa, że będziemy mogli jej pomóc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!