poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Chełm

PWSZ w Chełmie dostała 3 mln zł dotacji

Dodano: 19 stycznia 2017, 07:59

(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)

Ponad 3 mln zł otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na swoje projekty zgłoszone w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Z uznaniem spotkały się takie jej projekty, jak „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” oraz „Nie broda czyni filozofa”. Stawką jest podniesienie kompetencji nie tylko studentów, ale również uczniów szkół, współpracujących z chełmskim PWSZ.

- Celem projektu „Program praktyk zawodowych w PWSZ” jest wypracowanie jednolitego systemu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych może być wdrożony jako rozwiązanie systemowe do wyższych szkół zawodowych na kierunkach o profilu praktycznym – mówi dr Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ. – Chodzi o wzmocnienie kompetencji zawodowych absolwentów, dostosowanych do potrzeb rynków pracy w rejonach działania uczelni. W ich przypadku wzmocni to ich szanse na uzyskanie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Korzyścią dla samej uczelni będzie poszerzenie współpracy z przedsiębiorstwami, nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym.

Podobne cele przyświecają także projektowi „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie”. Również w tym przypadku chodzi o zwiększenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych, komunikacyjnych i w zakresie przedsiębiorczości studentów uczelni na takich kierunkach kształcenia, jak mechanika i budowa maszyn, matematyka, rolnictwo i pielęgniarstwo. Projekt przewiduje zajęcia warsztatowe, certyfikowane szkolenia i kursy, wizyty studyjne oraz dodatkowe zajęcia praktyczne z udziałem przedstawicieli pracodawców. Uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania certyfikatów, świadectw i zaświadczeń od uprawnionych i autoryzowanych przedstawicieli wiodących na rynku firm informatycznych, elektrotechnicznych i mechanicznych. Z takim dorobkiem nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy.

- Ostatni z projektów pod nazwą „Nie broda czyni filozofa” zakłada podniesienie kompetencji 81 uczniów chełmskich szkół ponadgimnazjalnych w obszarze edukacyjnym, wychowawczym, społecznym oraz ogólnokulturowym – dodaje dr Teofil. – To nasz sposób na przygotowanie ich do odpowiedzialnego i skutecznego działania w obszarach kultury, polityki i ekonomii. Planowane zajęcia fakultatywne prowadzone przez kadrę dydaktyczną uczelni służyć będą nabyciu kompetencji ogólnorozwojowych w zakresie poprawnego argumentowania, krytycznego i samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki. Służyć będą ponadto rozwojowi trzeciej misji uczelni, jaką jest wszechstronne uczestnictwo w rozwoju miejscowej społeczności.

Uczestnikami projektu będą uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, IV LO oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO. 

Czytaj więcej o: Chełm PWSZ Chełm PWSZ
poznaniak
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

poznaniak
poznaniak (24 stycznia 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z całym szacunkiem dla Chełma ale w Wielkopolsce wszystkie siły ekonomia są zwrócone na Poznań ,czy nie lepiej mieć jeden silny ośrodek w stolicy regionu niż kilka rozdrobnionych po kilkadziesiąt studentów ,ale tutaj w regionie każdy ch;;;;;;;;;;;;na swój strój zapominając że w jedności siła i renoma regionu
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2017 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzy dostali dwa oddadzą za żle formuły umów z wykonawcami i się kręći
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 00:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się cieszę że po za Lublinem też istnieją ośrodki takie jak w Chełmie które pracują na swoją renomę i stają się rozpoznawalne .Takie jest prawo kalego lublin wydoi Chełm ale Chełm nie pociągnie z Lublina jak widać szybciej z Warszawy
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2017 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin to bidna wioch ze wschodu ,zawiść zazdrość tępota i kul
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (19 stycznia 2017 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 WIZJA LUBLINA!!! Chełm zaorać się nie udało, choć się chciało i PWSZ w Chełmie zablokować się nie udało, a dziś robią krzyk, że studentów mają mało. Z Lublina marność dawne myśli powtórzyła, i swoją nienawiść do innych PWSZ wyraziła, bo tylko Lublin i w Lublinie ma być wszystko, gdyż z wszystkich miast do metropolii blisko. Metropolia ma być pępkiem woj. lubelskiego, i reszta wspierać większego dla dobra swego, a morał tego!Tępy ma harować dla mądrego!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!