poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

PWSZ w Chełmie dostała 3 mln zł dotacji

Dodano: 19 stycznia 2017, 07:59

(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)

Ponad 3 mln zł otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na swoje projekty zgłoszone w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Z uznaniem spotkały się takie jej projekty, jak „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie” oraz „Nie broda czyni filozofa”. Stawką jest podniesienie kompetencji nie tylko studentów, ale również uczniów szkół, współpracujących z chełmskim PWSZ.

- Celem projektu „Program praktyk zawodowych w PWSZ” jest wypracowanie jednolitego systemu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych może być wdrożony jako rozwiązanie systemowe do wyższych szkół zawodowych na kierunkach o profilu praktycznym – mówi dr Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ. – Chodzi o wzmocnienie kompetencji zawodowych absolwentów, dostosowanych do potrzeb rynków pracy w rejonach działania uczelni. W ich przypadku wzmocni to ich szanse na uzyskanie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Korzyścią dla samej uczelni będzie poszerzenie współpracy z przedsiębiorstwami, nie tylko w wymiarze badawczym, ale również dydaktycznym.

Podobne cele przyświecają także projektowi „Nowe kompetencje – lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie”. Również w tym przypadku chodzi o zwiększenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych, komunikacyjnych i w zakresie przedsiębiorczości studentów uczelni na takich kierunkach kształcenia, jak mechanika i budowa maszyn, matematyka, rolnictwo i pielęgniarstwo. Projekt przewiduje zajęcia warsztatowe, certyfikowane szkolenia i kursy, wizyty studyjne oraz dodatkowe zajęcia praktyczne z udziałem przedstawicieli pracodawców. Uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania certyfikatów, świadectw i zaświadczeń od uprawnionych i autoryzowanych przedstawicieli wiodących na rynku firm informatycznych, elektrotechnicznych i mechanicznych. Z takim dorobkiem nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy.

- Ostatni z projektów pod nazwą „Nie broda czyni filozofa” zakłada podniesienie kompetencji 81 uczniów chełmskich szkół ponadgimnazjalnych w obszarze edukacyjnym, wychowawczym, społecznym oraz ogólnokulturowym – dodaje dr Teofil. – To nasz sposób na przygotowanie ich do odpowiedzialnego i skutecznego działania w obszarach kultury, polityki i ekonomii. Planowane zajęcia fakultatywne prowadzone przez kadrę dydaktyczną uczelni służyć będą nabyciu kompetencji ogólnorozwojowych w zakresie poprawnego argumentowania, krytycznego i samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki. Służyć będą ponadto rozwojowi trzeciej misji uczelni, jaką jest wszechstronne uczestnictwo w rozwoju miejscowej społeczności.

Uczestnikami projektu będą uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, IV LO oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO. 

Czytaj więcej o: Chełm PWSZ Chełm PWSZ
poznaniak
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

poznaniak
poznaniak (24 stycznia 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z całym szacunkiem dla Chełma ale w Wielkopolsce wszystkie siły ekonomia są zwrócone na Poznań ,czy nie lepiej mieć jeden silny ośrodek w stolicy regionu niż kilka rozdrobnionych po kilkadziesiąt studentów ,ale tutaj w regionie każdy ch;;;;;;;;;;;;na swój strój zapominając że w jedności siła i renoma regionu
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2017 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzy dostali dwa oddadzą za żle formuły umów z wykonawcami i się kręći
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 00:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się cieszę że po za Lublinem też istnieją ośrodki takie jak w Chełmie które pracują na swoją renomę i stają się rozpoznawalne .Takie jest prawo kalego lublin wydoi Chełm ale Chełm nie pociągnie z Lublina jak widać szybciej z Warszawy
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2017 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin to bidna wioch ze wschodu ,zawiść zazdrość tępota i kul
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (19 stycznia 2017 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 WIZJA LUBLINA!!! Chełm zaorać się nie udało, choć się chciało i PWSZ w Chełmie zablokować się nie udało, a dziś robią krzyk, że studentów mają mało. Z Lublina marność dawne myśli powtórzyła, i swoją nienawiść do innych PWSZ wyraziła, bo tylko Lublin i w Lublinie ma być wszystko, gdyż z wszystkich miast do metropolii blisko. Metropolia ma być pępkiem woj. lubelskiego, i reszta wspierać większego dla dobra swego, a morał tego!Tępy ma harować dla mądrego!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!