Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 grudnia 2010 r.
19:23
Edytuj ten wpis

PZU Życie nie wypłaciło odszkodowania, bo miało własną definicję zawału

0 33 A A

PZU Życie stosowało własną definicję zawału serca. Inną niż kardiolodzy. Przekonał się o tym Szczepan Auguściuk spod Chełma. Choć miał rozległy zawał, firma nie chce mu wypłacić odszkodowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od roku walczę w sądzie o odszkodowanie, które przysługuje osobom po zawale – mówi Szczepan Auguściuk z Zawadówki (pow. chełmski).

Opłacał składki na Grupowe Ubezpieczenie dla Pracowników w PZU Życie SA. Atak serca przeszedł w sierpniu 2009. W takich przypadkach ubezpieczonym przysługuje określona suma pieniędzy.

– To zwykle od 8 do 10 tysięcy złotych. Ale PZU odmówiło mi wypłacenia pieniędzy – dodaje pan Szczepan.

– By stwierdzić zawał, w EKG muszą być określone zmiany (tzw. patologiczny załamek Q – dop. red.) – tłumaczy ubezpieczyciel. Zdaniem PZU, takiego czynnika w przeprowadzonym badaniu zabrakło. Dlatego oddalili sprawę.

– To absurd – twierdzą biegli lekarze, którzy zajmowali się sprawą pana Szczepana. I dodają, że definicja zawału przyjęta przez ubezpieczyciela jest niezgodna z medycznymi standardami, ustalonymi m.in. przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i krajowego konsultanta.

Zdaniem kardiologów, ostry zawał u tego pacjenta nie budzi wątpliwości. – Niezrozumiałe jest twierdzenie ubezpieczyciela, że choroba, która wystąpiła u pana Auguściuka, nie może być traktowana jako zawał serca. Ubezpieczyciel podważa w pełni potwierdzone rozpoznanie – orzekł biegły lekarz sądowy.

Sprawą takich praktyk zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także rzecznik ubezpieczonych. UOKiK ustalił, że w ciągu dwóch i pół roku stosując tę praktykę PZU Życie odmówiło wypłat odszkodowania ponad 2100 pacjentom w kraju.

– Nałożyliśmy na ubezpieczyciela blisko 4 mln zł kary za stosowanie zbyt wąskiej definicji zawału serca – tłumaczy Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.

– Takich spraw rozpatrujemy kilkanaście w skali roku. Dlatego wsparliśmy UOKiK w działaniach na rzecz wyeliminowania tego typu praktyk – dodaje Aleksander Daszewski, radca prawny w biurze rzecznika ubezpieczonych.

Efekt? PZU zmieniło już zapisy w umowach. – UOKiK poinformował spółkę o naruszeniu praw konsumentów, a w czerwcu 2010 roku ubezpieczyciel zrezygnował ze stosowania kwestionowanej definicji zawału serca – powiedział nam Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.

Mimo to, pan Szczepan wciąż nie wie, czy dostanie odszkodowanie. Padł ofiarą wcześniejszych, niekorzystnych zapisów w polisie ubezpieczeniowej i swoich praw musi dochodzić w sądzie.

– Nie możemy komentować tej sytuacji, dopóki nie zostanie ostatecznie rozstrzygnięta – zastrzega Anna Chomiuk, sędzia Sądu Rejonowego w Chełmie. – Tylko w naszym sądzie takich spraw jest znacznie więcej. To bardzo dobra wiadomość, jeśli PZU zmieni w tej kwestii podejście do pacjenta.

Kolejna rozprawa w styczniu. – Nie odpuszczę im. Zwłaszcza że w moim przypadku opinia biegłego kardiologa jest jednoznaczna – podkreśla Auguściuk.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2018 o 00:19
Większość Polaków nie otrzymuje odszkodowania, bądź otrzymuje o wiele za niskie. Miałeś wypadek?? Znasz osobę poszkodowaną?? Ktoś ze znajomych otrzymał odszkodowanie?? Nawet jeżeli wydaje Ci się, że uzyskałeś dużo, to co zrobisz jeśli Ci powiem, że możesz zyskać 10 razy tyle?? Nie warto marnotrawić pieniędzy, które prawnie Ci się należą i są w rękach Towarzystw Ubezpieczeniowych... Poszkodowani w wypadkach i szkody rzeczowe, od kwietnia 2015r (uszkodzone auto, rok produkcji po 2004) . Nawet jeżeli odszkodowanie z T.U. zostało wypłacone, Na 90% należy Ci się dopłata. Osoby, które doznały znacznego uszczerbku na zdrowiu, bądź straciły życie w wypadku, a także najbliższa rodzina tych osób, do 20 lat wstecz, może starać się o odszkodowanie, bądź zadośćuczynienie. W tym przypadku, kwoty wypłaty wynoszą nawet ponad 100 000zł. Stać Cię na niewiedzę?? Zadzwoń, napisz email, wyślij sms. Bezpłatnie sprawdzimy, Pomożemy, doradzimy, poprowadzimy. tel. 792 180 295 email. t.dudek@euco.pl
Większość Polaków nie otrzymuje odszkodowania, bądź otrzymuje o wiele za niskie. Miałeś wypadek?? Znasz osobę poszkodowaną?? Ktoś ze znajomych otrzymał odszkodowanie?? Nawet jeżeli wydaje Ci się, że uzyskałeś dużo, to co zrobisz jeśli Ci powiem, że możesz zyskać 10 razy tyle?? Nie warto marnotrawić pieniędzy, które prawnie Ci się należą i są w rękach Towarzystw Ubezpieczeniowych... Poszkodowani w wypadkach i szkody rzeczowe, od kwietnia 2015r (uszkodzone auto, rok produkcji po 2004) . Nawet jeżeli odszkodowanie z T.U. zostało wypłacone... rozwiń
Avatar
klijent / 14 marca 2018 o 08:00
Przez kikadzieśiąd lat opłacałen składkiu bezpieczczenie grupowe.P.-kontynuacja iteraz po operacji żylaków nogi niewypłacili anigrosza!!!!!
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:45
Czasami wydaje mi się, że niektórzy ludzie plotą na forach takie głupoty, tylko po to żeby coś gadać. Ludzie opanujcie się! Świat nie jest czarno-biały. Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 16:46
Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa bardzo profesjonalnie walczy o wysokie odszkodowania dla ofiar wypadków.
Avatar
chemi / 3 maja 2015 o 10:05

a co na to rzecznik praw pacjenta?

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:30

Podobnie jak "Gość" powyżej również korzystałam z usług tej kancelarii. Kojarzyłem numer, sprawdziłam i korzystałyśmy z tych samych usług. Fachowa pomoc. Polecam

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:30

Podobnie jak "Gość" powyżej również korzystałam z usług tej kancelarii. Kojarzyłem numer, sprawdziłam i korzystałyśmy z tych samych usług. Fachowa pomoc. Polecam

Avatar
Asia / 22 kwietnia 2015 o 14:17

Kilka lat temu moja babcia przeszła pierwszy zawał, towarzystwo z uporem maniaka odmawiało wypłaty należnego odszkodowania, dlatego też o pomoc zwrociliśmy sie do specjalisty w dziedzinie odszkodowań p. Iwony z Kancelarii Odskodowawczej, dzięki jej pomocy udało sie wyegzekwować stosowną kwotę odszkodowania. Uważam, że samodzielna walka z towarzystwami ubezpieczeniowymi jest trudna dlatego tez warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów. Wszystkim osoba zainteresowanym uzyskania odszkodowania polecam p. Iwonę, kobietę rzetelną, kompetentną, sumienna. Pozostawiam namiary - 882-127-772. Pozdrawiam

Kilka lat temu moja babcia przeszła pierwszy zawał, towarzystwo z uporem maniaka odmawiało wypłaty należnego odszkodowania, dlatego też o pomoc zwrociliśmy sie do specjalisty w dziedzinie odszkodowań p. Iwony z Kancelarii Odskodowawczej, dzięki jej pomocy udało sie wyegzekwować stosowną kwotę odszkodowania. Uważam, że samodzielna walka z towarzystwami ubezpieczeniowymi jest trudna dlatego tez warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów. Wszystkim osoba zainteresowanym uzyskania odszkodowania polecam p. Iwonę, kobietę rzetelną, k... rozwiń

Avatar
Ania / 4 marca 2015 o 18:32

Polecam Kancelarię Prospectrum z Rzeszowa

Avatar
Janek / 28 lutego 2014 o 11:31

Kancelaria Prawna Helior z Chełma radzi sobie z takimi ubezpieczycielami

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2018 o 00:19
Większość Polaków nie otrzymuje odszkodowania, bądź otrzymuje o wiele za niskie. Miałeś wypadek?? Znasz osobę poszkodowaną?? Ktoś ze znajomych otrzymał odszkodowanie?? Nawet jeżeli wydaje Ci się, że uzyskałeś dużo, to co zrobisz jeśli Ci powiem, że możesz zyskać 10 razy tyle?? Nie warto marnotrawić pieniędzy, które prawnie Ci się należą i są w rękach Towarzystw Ubezpieczeniowych... Poszkodowani w wypadkach i szkody rzeczowe, od kwietnia 2015r (uszkodzone auto, rok produkcji po 2004) . Nawet jeżeli odszkodowanie z T.U. zostało wypłacone, Na 90% należy Ci się dopłata. Osoby, które doznały znacznego uszczerbku na zdrowiu, bądź straciły życie w wypadku, a także najbliższa rodzina tych osób, do 20 lat wstecz, może starać się o odszkodowanie, bądź zadośćuczynienie. W tym przypadku, kwoty wypłaty wynoszą nawet ponad 100 000zł. Stać Cię na niewiedzę?? Zadzwoń, napisz email, wyślij sms. Bezpłatnie sprawdzimy, Pomożemy, doradzimy, poprowadzimy. tel. 792 180 295 email. t.dudek@euco.pl
Większość Polaków nie otrzymuje odszkodowania, bądź otrzymuje o wiele za niskie. Miałeś wypadek?? Znasz osobę poszkodowaną?? Ktoś ze znajomych otrzymał odszkodowanie?? Nawet jeżeli wydaje Ci się, że uzyskałeś dużo, to co zrobisz jeśli Ci powiem, że możesz zyskać 10 razy tyle?? Nie warto marnotrawić pieniędzy, które prawnie Ci się należą i są w rękach Towarzystw Ubezpieczeniowych... Poszkodowani w wypadkach i szkody rzeczowe, od kwietnia 2015r (uszkodzone auto, rok produkcji po 2004) . Nawet jeżeli odszkodowanie z T.U. zostało wypłacone... rozwiń
Avatar
klijent / 14 marca 2018 o 08:00
Przez kikadzieśiąd lat opłacałen składkiu bezpieczczenie grupowe.P.-kontynuacja iteraz po operacji żylaków nogi niewypłacili anigrosza!!!!!
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:45
Czasami wydaje mi się, że niektórzy ludzie plotą na forach takie głupoty, tylko po to żeby coś gadać. Ludzie opanujcie się! Świat nie jest czarno-biały. Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 16:46
Kancelaria Prospectrum z Rzeszowa bardzo profesjonalnie walczy o wysokie odszkodowania dla ofiar wypadków.
Avatar
chemi / 3 maja 2015 o 10:05

a co na to rzecznik praw pacjenta?

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:30

Podobnie jak "Gość" powyżej również korzystałam z usług tej kancelarii. Kojarzyłem numer, sprawdziłam i korzystałyśmy z tych samych usług. Fachowa pomoc. Polecam

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:30

Podobnie jak "Gość" powyżej również korzystałam z usług tej kancelarii. Kojarzyłem numer, sprawdziłam i korzystałyśmy z tych samych usług. Fachowa pomoc. Polecam

Avatar
Asia / 22 kwietnia 2015 o 14:17

Kilka lat temu moja babcia przeszła pierwszy zawał, towarzystwo z uporem maniaka odmawiało wypłaty należnego odszkodowania, dlatego też o pomoc zwrociliśmy sie do specjalisty w dziedzinie odszkodowań p. Iwony z Kancelarii Odskodowawczej, dzięki jej pomocy udało sie wyegzekwować stosowną kwotę odszkodowania. Uważam, że samodzielna walka z towarzystwami ubezpieczeniowymi jest trudna dlatego tez warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów. Wszystkim osoba zainteresowanym uzyskania odszkodowania polecam p. Iwonę, kobietę rzetelną, kompetentną, sumienna. Pozostawiam namiary - 882-127-772. Pozdrawiam

Kilka lat temu moja babcia przeszła pierwszy zawał, towarzystwo z uporem maniaka odmawiało wypłaty należnego odszkodowania, dlatego też o pomoc zwrociliśmy sie do specjalisty w dziedzinie odszkodowań p. Iwony z Kancelarii Odskodowawczej, dzięki jej pomocy udało sie wyegzekwować stosowną kwotę odszkodowania. Uważam, że samodzielna walka z towarzystwami ubezpieczeniowymi jest trudna dlatego tez warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów. Wszystkim osoba zainteresowanym uzyskania odszkodowania polecam p. Iwonę, kobietę rzetelną, k... rozwiń

Avatar
Ania / 4 marca 2015 o 18:32

Polecam Kancelarię Prospectrum z Rzeszowa

Avatar
Janek / 28 lutego 2014 o 11:31

Kancelaria Prawna Helior z Chełma radzi sobie z takimi ubezpieczycielami

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 2 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 261 41

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 16 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 8 1

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 93 2

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 34 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!