Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 stycznia 2015 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Radna chce żeby pijanych do izby wprowadzać tylnym wejściem. "Żenujące widoki"

62 12 A A

Anna Mirzwa, radna z klubu PO ujęła się za pijanymi osobami dowożonymi do izby wytrzeźwień. Nie chce, aby byli tam wprowadzani frontowym wejściem, na oczach mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Czy nie można by wprowadzać tych osób od tyłu budynku? - zapytała radna w ramach interpelacji. - Chodzi o to, aby nikt nie oglądał ich w takim stanie. W końcu każdy ma prawo domagać się poszanowania godności - argumentuje radna.

Anna Mirzwa uważa, że skoro z tyłu budynku izby są drzwi, to dlaczego ich nie wykorzystywać? Dzięki temu przechodnie i mieszkańcy okolicznych domów nie musieliby patrzeć na przywożone pijane osoby, czasem wręcz wywlekane z samochodów policji czy Straży Miejskiej.

- W tym przypadku do wystąpienia z interpelacją skłonili mnie mieszkańcy budynku przy ul. Reformackiej, którego okna wychodzą na izbę - dodaje Mirzwa. - Widoki bywają dla nich żenujące. To nie są budujące obrazy, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Co o "poszanowaniu” godności klientów izby myślą policjanci? - To problem zatrzymanych, a nie nasz. Dla nas problemem są co najwyżej zbyt wąskie drzwi. Bywa, że kiedy we dwóch wprowadzamy przez nie "pacjenta”, trudno się przez nie przecisnąć - mówi nam jeden z funkcjonariuszy.

Podczas sesji na interpelację radnej Mirzwy zareagował Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta miasta.

- Jak możemy mówić o szanowaniu godności, skoro te osoby same doprowadzają się do takiego stanu? - pytał wiceprezydent. - By stworzyć możliwość wprowadzania pijanych tylnym wejściem należałoby przebudować budynek - przekonywał.
Zdaniem Mościckiego koszt takiej przebudowy to co najmniej 2 mln zł. A w miejskiej kasie nie ma pieniędzy na ten cel.

- Zastanawiam się, skąd wiceprezydent Mościcki wziął taką sumę - dziwi się Mirzwa. - Aby zamknąć temat?

Krzysztof Gocał, dyrektor Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym (tak od kwietnia nazywa się chełmska izba) wspomina, że na przełomie lat 2009/2014 rozważano możliwość przearanżowania parteru budynku tak, aby pijanych można było doprowadzać od zaplecza. Z uwagi na różnice poziomów wiązałoby się to jednak z zainstalowaniem kosztownego podnośnika. Wówczas koszt całej inwestycji szacowano na około 900 tys. zł.

W ubiegłym roku do chełmskiego ośrodka dowieziono 1120 osób. "Goście” reprezentowali wszystkie warstwy społeczne Chełma. Do izby można też samemu zapukać - aby uzyskać informację na temat dostępnych terapii przeciwalkoholowych, bądź za darmo sprawdzić stan trzeźwości. Dyrektor Gocał zapewnia, że całkiem dużo osób, szczególnie przed podróżą samochodem, korzysta z tej możliwości.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 stycznia 2015 o 12:02

Ludzie racja, lepiej by było, gdyby pijanych wprowadzać od tyłu, przecież to nie chodzi nawet o samych uzależnionych, ale o innych ludzi! Chcielibyście, żeby Wasze dziecko codziennie idąc do szkoły i z niej wracając miało taki widok !?Taki obraz na pewno nie wpływa korzystnie na rozwój. Trochę rozwoju, oświaty, a nie takie zaściankowe myślenie, że pijak niech ma za swoje. Na pewno jemu jest to obojętne, gdyż uzależnienie jest niestety silniejsze. Rodziny osób uzależnionych wstydzą się często tego, do jakiego stanu doprowadzają się ich najbliżsi, czy mają za to ponosić odpowiedzialność i wystawiać się na kpinę i szyderstwo innych, gdy policja czy straż miejska wynosi z radiowozu takiego człowieka? Ponawiam, że szczególnie narażone są na takie szyderstwa osoby młode! Przemyślcie temat, zanim zaczniecie wystawiać negatywne komentarze...

Ludzie racja, lepiej by było, gdyby pijanych wprowadzać od tyłu, przecież to nie chodzi nawet o samych uzależnionych, ale o innych ludzi! Chcielibyście, żeby Wasze dziecko codziennie idąc do szkoły i z niej wracając miało taki widok !?Taki obraz na pewno nie wpływa korzystnie na rozwój. Trochę rozwoju, oświaty, a nie takie zaściankowe myślenie, że pijak niech ma za swoje. Na pewno jemu jest to obojętne, gdyż uzależnienie jest niestety silniejsze. Rodziny osób uzależnionych wstydzą się często tego, do jakiego stanu doprowadzają się ich naj... rozwiń

Avatar
elo / 13 stycznia 2015 o 19:58

pewnie też chce do teleekspresu

Avatar
aleks / 13 stycznia 2015 o 10:02

Radna mirzwa ma problem?

Avatar
anonim / 12 stycznia 2015 o 13:39

najpierw niech pani radna zapyta sie córki czy łatwo sie wprowadza takich petentów do tego budynku a od tyłu to takiej mozliwości nie ma sa schody które moga sprawic nieraz problem

Avatar
miko / 12 stycznia 2015 o 09:37

W mojej rodzinie jest osoba uzalezniona, nie mam na to wplywu kiedy trafi do takiego miejsca, a nie chcial bym zeby ktos z moich znajomych to widzial, bo nie jest to przyjemne dla mnie i mojej rodziny

miej pretensje do "uzależnionego"

Avatar
gosc / 12 stycznia 2015 o 00:10

W mojej rodzinie jest osoba uzalezniona, nie mam na to wplywu kiedy trafi do takiego miejsca, a nie chcial bym zeby ktos z moich znajomych to widzial, bo nie jest to przyjemne dla mnie i mojej rodziny

Avatar
Anna / 10 stycznia 2015 o 15:19

Może być tylnym wejściem, ale pod warunkiem, że w lokalnej prasie będzie codziennie podawana aktualna lista tych pensjonariuszy, którzy trzeźwieją za nasze podatki i przynoszą wstyd całemu społeczeństwu.

Avatar
zły / 10 stycznia 2015 o 15:14

Ma racje, jak sie tamtedy przechodzi to nie da sie patrzec jak wprowadzaja kogos zarzyganego

to po co sie na to patrzysz? jak ci sie nie podoba to odwroc wzrok.

Chełm widze jest bogatym miastem skoro problemem dla nich jest to czy wpakowac w pijakow 2 mln czy nie.

Izba wytrzeźwień nie jest miejscem do którego się trafia w nagrodę.

A jak ktoś jest  tak pijany że trzeba go wnosić do izby to czyja to wina ?

Jeśli przebudujecie izbę i wejście będzie z drugie strony to obecne wejście będzie "od tyłu" więc wtedy którędy będziecie wnosić delikwenta ?

to po co sie na to patrzysz? jak ci sie nie podoba to odwroc wzrok.

Chełm widze jest bogatym miastem skoro problemem dla nich jest to czy wpakowac w pijakow 2 mln czy nie.

Izba wytrzeźwień nie jest miejscem do którego się trafia w nagrodę.

A jak ktoś jest  tak pijany że trzeba go wnosić do izby to czyja to wina ?

Jeśli przebudujecie izbę i wejście będzie z drugie strony to obecne wejście będzie "od tyłu" więc wtedy którędy będziecie wnosić delikwenta ?

rozwiń
Avatar
Chełmianin / 10 stycznia 2015 o 14:40

Ma racje, jak sie tamtedy przechodzi to nie da sie patrzec jak wprowadzaja kogos zarzyganego

Avatar
łysy z Brazzers / 10 stycznia 2015 o 14:26

o tak o jak dobrze nareszcie więcej kasy dla nas pijaków nareszcie będe mógł chlać ile wlezie a i tak nikt nie zauważy o tak ide sie nachlać 

Avatar
gość / 14 stycznia 2015 o 12:02

Ludzie racja, lepiej by było, gdyby pijanych wprowadzać od tyłu, przecież to nie chodzi nawet o samych uzależnionych, ale o innych ludzi! Chcielibyście, żeby Wasze dziecko codziennie idąc do szkoły i z niej wracając miało taki widok !?Taki obraz na pewno nie wpływa korzystnie na rozwój. Trochę rozwoju, oświaty, a nie takie zaściankowe myślenie, że pijak niech ma za swoje. Na pewno jemu jest to obojętne, gdyż uzależnienie jest niestety silniejsze. Rodziny osób uzależnionych wstydzą się często tego, do jakiego stanu doprowadzają się ich najbliżsi, czy mają za to ponosić odpowiedzialność i wystawiać się na kpinę i szyderstwo innych, gdy policja czy straż miejska wynosi z radiowozu takiego człowieka? Ponawiam, że szczególnie narażone są na takie szyderstwa osoby młode! Przemyślcie temat, zanim zaczniecie wystawiać negatywne komentarze...

Ludzie racja, lepiej by było, gdyby pijanych wprowadzać od tyłu, przecież to nie chodzi nawet o samych uzależnionych, ale o innych ludzi! Chcielibyście, żeby Wasze dziecko codziennie idąc do szkoły i z niej wracając miało taki widok !?Taki obraz na pewno nie wpływa korzystnie na rozwój. Trochę rozwoju, oświaty, a nie takie zaściankowe myślenie, że pijak niech ma za swoje. Na pewno jemu jest to obojętne, gdyż uzależnienie jest niestety silniejsze. Rodziny osób uzależnionych wstydzą się często tego, do jakiego stanu doprowadzają się ich naj... rozwiń

Avatar
elo / 13 stycznia 2015 o 19:58

pewnie też chce do teleekspresu

Avatar
aleks / 13 stycznia 2015 o 10:02

Radna mirzwa ma problem?

Avatar
anonim / 12 stycznia 2015 o 13:39

najpierw niech pani radna zapyta sie córki czy łatwo sie wprowadza takich petentów do tego budynku a od tyłu to takiej mozliwości nie ma sa schody które moga sprawic nieraz problem

Avatar
miko / 12 stycznia 2015 o 09:37

W mojej rodzinie jest osoba uzalezniona, nie mam na to wplywu kiedy trafi do takiego miejsca, a nie chcial bym zeby ktos z moich znajomych to widzial, bo nie jest to przyjemne dla mnie i mojej rodziny

miej pretensje do "uzależnionego"

Avatar
gosc / 12 stycznia 2015 o 00:10

W mojej rodzinie jest osoba uzalezniona, nie mam na to wplywu kiedy trafi do takiego miejsca, a nie chcial bym zeby ktos z moich znajomych to widzial, bo nie jest to przyjemne dla mnie i mojej rodziny

Avatar
Anna / 10 stycznia 2015 o 15:19

Może być tylnym wejściem, ale pod warunkiem, że w lokalnej prasie będzie codziennie podawana aktualna lista tych pensjonariuszy, którzy trzeźwieją za nasze podatki i przynoszą wstyd całemu społeczeństwu.

Avatar
zły / 10 stycznia 2015 o 15:14

Ma racje, jak sie tamtedy przechodzi to nie da sie patrzec jak wprowadzaja kogos zarzyganego

to po co sie na to patrzysz? jak ci sie nie podoba to odwroc wzrok.

Chełm widze jest bogatym miastem skoro problemem dla nich jest to czy wpakowac w pijakow 2 mln czy nie.

Izba wytrzeźwień nie jest miejscem do którego się trafia w nagrodę.

A jak ktoś jest  tak pijany że trzeba go wnosić do izby to czyja to wina ?

Jeśli przebudujecie izbę i wejście będzie z drugie strony to obecne wejście będzie "od tyłu" więc wtedy którędy będziecie wnosić delikwenta ?

to po co sie na to patrzysz? jak ci sie nie podoba to odwroc wzrok.

Chełm widze jest bogatym miastem skoro problemem dla nich jest to czy wpakowac w pijakow 2 mln czy nie.

Izba wytrzeźwień nie jest miejscem do którego się trafia w nagrodę.

A jak ktoś jest  tak pijany że trzeba go wnosić do izby to czyja to wina ?

Jeśli przebudujecie izbę i wejście będzie z drugie strony to obecne wejście będzie "od tyłu" więc wtedy którędy będziecie wnosić delikwenta ?

rozwiń
Avatar
Chełmianin / 10 stycznia 2015 o 14:40

Ma racje, jak sie tamtedy przechodzi to nie da sie patrzec jak wprowadzaja kogos zarzyganego

Avatar
łysy z Brazzers / 10 stycznia 2015 o 14:26

o tak o jak dobrze nareszcie więcej kasy dla nas pijaków nareszcie będe mógł chlać ile wlezie a i tak nikt nie zauważy o tak ide sie nachlać 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 9

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!