sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Radni oszczędzają na poborach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2005, 21:26
Autor: Anna Cykier

Podczas ostatniej sesji rady gminy Włodawa pod lupę radnych trafił budżet Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaplanowane przez kierownika wydatki na administrację, zdaniem radnych, zostały zawyżone. Zabrali więc 40 tys. zł i przeznaczyli je po połowie na dofinansowanie obiadów dla dzieci i wypłatę dodatków mieszkaniowych.

- Na wynagrodzenia pracowników GOPS, pani kierownik zaplanowała 244 tys. zł. Zeszłoroczne wykonanie w tym dziale było 219 tys. zł - mówi Konrad Łukianiuk, przewodniczący Komisji Budżetowej. - Zawyżony budżet był efektem zaplanowanych podwyżek dla pracowników. Widząc, że zabiera się pieniądze z dotacji do mieszkań, że coraz więcej dzieci chodzi głodnych po szkole postanowiliśmy płace opieki uszczuplić.
Zdaniem radnych, ich decyzja nie powinna zachwiać funkcjonowaniem GOPS. Twierdzą, że bez podwyżek można się obejść. Jeśli nie, oszczędności trzeba wygospodarować chociażby w dziale "inne wydatki”, gdzie na delegacje, materiały rzeczowe, telefony itp. zaplanowano aż 42 tys. zł.
- Nie wiem o co tyle szumu - twierdzi Anna Wygiera, kierownik GOPS. - To był tylko plan, a planować może każdy. W podwyżkach był ujęty dodatkowy pracownik socjalny. Chciałam w ten sposób oszczędzić na opłatach za kierowanie i pobyt ludzi samotnych w domu opieki społecznej. Z drugiej strony dlaczego my nie mamy dostać podwyżek skoro w urzędzie gminy też są przewidziane?
Temat GOPS prawdopodobnie powróci na najbliższej sesji gminy, zaplanowanej na 28 lutego. Radni w budżecie już nie mogą dokonać żadnych zmian. Wójt natomiast, w ramach jednego działu może dokonać przesunięć bez ich zgody.
- Jeśli wójt uzna, że nie należy zwiększać wydatków na wyżywienie dzieci, to niech sam te pieniądze zabierze na administrację - mówi Łukianiuk. - My się na to nie zgodzimy.

Zarobki w ośrodkach

Kierownik włodawskiego GOPS na rękę otrzymuje 1,5 tys. zł. Pracownik socjalny ok. 1,1 tys. zł. W gminach Hańsk, Wola Uhruska, Urszulin i Wyryki kierownicy zarabiają od 1,4 do 1,8 tys. zł. Wynagrodzenia pracowników wahają się w przedziale od 1 do 1,2 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!