poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Radni podzielili kasę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2008, 17:27

Rada Miasta Chełm uchwaliła budżet na przyszły rok. Obyło się bez kłótni, ale pełnego porozumienia też nie było.

Przeciwko uchwale głosowali trzej radni PO. Według nich, zbyt mało funduszy pójdzie na kulturę i oświatę.

Na temat projektu każdy z radnych mógł wypowiedzieć się przed głosowaniem. Bardzo krytycznie odniósł się do niego Jerzy Jaworski, który razem z dwoma kolegami z klubu Platformy Obywatelskiej opowiedział się przeciwko budżetowi. - Dokładnie przeanalizowaliśmy cały projekt. Nie zadbano wystarczająco o ofertę kulturalną i oświatową. Nie zwiększono środków finansowych na dodatkowe zajęcia - wylicza Jaworski. - Ostrożnie trzeba się wypowiadać na temat inwestycji. Przecież większość z planowanych na przyszły rok mogła być zrealizowana jeszcze w 2007.

Budżet nie podobał się też radnym Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to zdecydowali się go poprzeć. - Jesteśmy sceptycznie nastawieni do tego projektu. Wygląda na to, że wszystkie postulaty mieszkańców znalazły uznanie w oczach pani prezydent - stwierdza Mirosław Czech.

O tym, że budżet zabezpiecza potrzeby chełmian, jest przekonany Kazimierz Mazurek, radny Postaw na Chełm. - To najważniejszy dokument. Był długo dyskutowany i oceniany. A pani prezydent uwzględniła większość wniosków mieszkańców - zapewnia Mazurek. - Gdybyśmy dysponowali trzystoma milionami złotych, to moglibyśmy rozmawiać o dużych inwestycjach. Na razie jednak musimy gospodarować tym, co mamy.

Z kolei Klub Razem dla Chełma uznał, że budżet jest kompromisowy dla wszystkich frakcji. - Projekt został poddany konsultacjom społecznym. Jednak trzeba się jeszcze zastanowić, czy mamy wystarczająco środków na inwestycje - mówi Zbigniew Bajko.

Pozytywnie ocenił projekt klub Rozwój i Demokracja. - Zwiększono środki na inwestycje, oświatę, a, co istotne, także na utrzymanie czystości w mieście - podkreśla Ewa Jaszczuk. - Deficyt budżetowy jest na rozsądnym poziomie, a projekt daje szansę na dalszy rozwój budownictwa mieszkalnego i komunalnego.
Bez większych zastrzeżeń budżet zaakceptowali radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. - To dobry projekt. Zapewnia dobre funkcjonowanie oświaty, płynność finansową i umożliwia pozyskiwanie środków zewnętrznych - wyliczał Artur Juszczak.

- Dobrze, że ten projekt został uchwalony. Według mnie, jest dobry, bo nie pomija żadnej grupy zawodowej i kontynuuje zadania z tego roku. A przede wszystkim stwarza możliwość aplikacji funduszy unijnych i realizacji strategicznych inwestycji - cieszy się prezydent Agata Fisz.

Monika Mojsym
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!