poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Radni: Salonu gier w Chełmie nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2009, 20:05
Autor: Monika Mojsym

Spółka Fortuna, której radni nie pozwolili otworzyć w Chełmie salonu gier, nie składa broni. Zaskarżyła już jedno postanowienie, teraz zamierza sprzeciwić się kolejnej, odmownej decyzji.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu spółka Fortuna chciała uruchomić w centrum miasta, przy ul. Lwowskiej 25, salon gier na automatach. Radni odmówili argumentując, że deptak jest miejscem wypoczynku i spacerów. W jego pobliżu znajduje się dużo punktów handlowych, szkół i przedszkoli. Dodatkowo, deptak po zmroku należy do miejsc mało bezpiecznych.

Wobec takiej sytuacji, Fortuna zaproponowała inną lokalizację salonu, przy ul. Chemicznej 15. Udało się jej nawet uzyskać pozytywną decyzję rady osiedla i policji. Rada Miasta ponownie odmówiła. Równocześnie jednak przychyliła się do wniosku chełmskiej firmy Taurus Team, która też chciała prowadzić salon gier, ale przy ulicy... Lwowskiej 68.

- To postanowienie było dla nas kompletnie niezrozumiałe, zwłaszcza że spełniliśmy wszelkie wymogi ustawowe - mówi Piotr Mościcki z Fortuny.

- Zachowania radnych w żaden sposób nie da się uzasadnić. Gdy staraliśmy się o uruchomienie salonu przy ul. Lwowskiej kategorycznie nam odmówiono. Radni chyba zapomnieli o swojej decyzji, skoro pozwolili na powstanie salonu gier w tej części miasta innej firmie.

Spółka skierowała do Rady Miasta wezwanie do usunięcia naruszenia prawa. Jej zdaniem, nie ma uzasadnienia dla wydawania zgody dla Taurusa i jednoczesnym odmawianiu jej Fortunie. Tym bardziej że chodzi o podobną lokalizację.
- Czekamy na odpowiedź rady. Jeżeli będzie trzeba, odwołamy się do wyższej instancji - mówi Mościcki.

Podczas ostatniej sesji, Fortuna ponownie ubiegała się o zatwierdzenie lokalizacji salonu gier przy ul. Chemicznej 15. Radni znowu się temu sprzeciwili.

- Ta okolica nie należy do bezpiecznych, a w sąsiedztwie proponowanego budynku brakuje miejsc parkingowych i trudno do niego dojechać. Ponadto, w pobliżu znajduje się siedziba Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przez co należy ten wniosek zaopiniować negatywnie - odczytał w uzasadnieniu do uchwały Waldemar Kuśmierz, przewodniczący Rady Miasta.

Spółka Fortuna nie poddaje się, mimo że to już trzecie nieudane podejście do uruchomienia w mieście salonu gier. Tym razem także zapowiada odwołanie.

- Takie argumenty do nas nie przemawiają, zwłaszcza w świetle pozytywnych opinii innych organów. Nie zamierzamy rezygnować z inwestowania w Chełmie - zapowiada Piotr Mościcki.

Dodaje też, że choć spółka ma swoje salony w wielu innych miastach, to z takimi trudnościami jak w Chełmie, spotkała się po raz pierwszy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obserwator
xmen
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (6 kwietnia 2009 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Upierdliwa ta firma okropnie.
Rozwiń
xmen
xmen (6 kwietnia 2009 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takich durnot już dawno nie słyszałem. Na ul. Chemicznej chyba nic się nie dzieje. Jest to chyba najbardziej spokojny rejon miasta przez nikogo nie zamieszkały więc komu wciska się taki kit, że jest tam niebezpiecznie. Po za tym każdy wjazd ul Chemicznej jest objęty monitoringiem /nikt nie wie po co w tym rejonie tyle kamer/. A może bezpieczniej jest na ul. Lwowskiej gdzie tabunami chodzą zgraje podpitych wyrostków. Rejon otoczony jest osiedlami. W pobliżu są szkoły, kilka sklepów nocnych. Może niech wypowie się policja. Niech przedstawią statystyki. Ktoś tu robi z tata wariata. Ale jak nie wiadomo o cho chodzi .......
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!