Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 lipca 2012 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Rano wyszedł z aresztu. Wieczorem po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek

0 12 A A
Seat, w którego wjechał pijany kierowca, został doszczętnie rozbity. (KPP Włodawa)
Seat, w którego wjechał pijany kierowca, został doszczętnie rozbity. (KPP Włodawa)

Nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę po alkoholu. Krzysztof M. z Chełma jest dobrze znany włodawskim policjantom. Tym razem skończyło się wypadkiem w którym zginął 19-latek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na jeździe po pijanemu mundurowi przyłapali Krzysztofa M. ostatnio 13 czerwca. 23-latek miał wtedy 1,5 promila. Już wtedy jechał bez prawa jazdy, stracił je wcześniej za jazdę po alkoholu.

Po raz kolejny policjanci mieli z nim do czynienia w ostatni piątek. Wtedy w Okunince nie chciał poddać się rutynowej kontroli. Był agresywny i wulgarny. – Lżył mundurowych, groził im, wymachiwał pięściami, a jednego nawet ugryzł – mówi Bożena Chomiczewska z włodawskiej komendy. – Doszło do tego, że dwaj policjanci, którzy się z nim szarpali musieli wezwać wsparcie.

Również wtedy Krzysztof M. był pijany, miał blisko 2 promile. Trzeźwiał w policyjnym areszcie. Wyszedł w niedzielę rano. Wieczorem znów po pijaku wsiadł za kierownicę.

Informację o wypadku w Okunince nad jez. Białym policyjny dyżurny otrzymał w niedzielę ok. godz. 22. Kierowca hyundaia sonata na prostym odcinku nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo uderzył w seata toledo. 19-letniego włodawianina, który kierował seatem, pogotowie zabrało do szpitala w Lublinie. Natychmiast trafił na stół operacyjny, ale lekarzom nie udało się go uratować.

– Kierowca hyundaia miał 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi Chomiczewska. – Dwóch pasażerów z obu samochodów zostało lekko rannych.

Krzysztofowi M. za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu grozi do 12 lat więzienia. W ciężkim stanie trafił do chełmskiego szpitala.

Wbrew plotkom, tragiczny wypadek w Okunince nie był skutkiem tak zwanej ustawki, polegającej na próbie nerwów kierowców jadących naprzeciw siebie. Z zeznań uczestników wynika, że Krzysztof M. jedynie podwoził kolegę, który miał coś załatwić, a kierowca seata wracał ze znajomym z Okuninki do domu.
Lek. med. Andrzej Szostek, szef Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych

Można się zastanawiać, czy nasze prawo nie jest zbyt łagodne dla pijaków za kierownicą i czy nie należałoby tego prawa zaostrzyć. Ja, chociaż często mam do czynienia z ofiarami wypadków, także spowodowanych przez pijanych kierowców, jestem temu przeciwny. Prawo jest dostatecznie surowe. Ale cóż z tego, że komuś odebrano prawo jazdy, skoro nadal siada za kierownicę? Żeby to zmienić należy pracować nad mentalnością Polaków. To się dzieje i ja to widzę na moim oddziale. Pacjentów z wypadków po alkoholu mamy coraz mniej. Oznacza to, że w naszym społeczeństwie jest coraz mniej tolerancji dla tych, którzy wsiadają do auta po kieliszku. I to jest właściwy kierunek. •

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
henrys / 24 lipca 2012 o 07:56
W sądzie powie, że jest mu przykro i przeprasza i dostanie góra dwójkę. Jak jeszcze wcześniej zrobi papiery na uzależnienie alkoholowe to dostanie zawiasy.
Avatar
drugieoko / 24 lipca 2012 o 04:43
...Lzyl mundurowych , grozil im , jednego nawet ugryzl ... i w niedziele rano wypuszczono go z aresztu ? Polska Policja to chyba sami durnie .
Avatar
mat / 23 lipca 2012 o 23:49
to jego morda!!!
http://www.granna.pl/aktualnosci#pwid=ba7461d4e7aa4defbde5ae8865c421df
Avatar
gość / 23 lipca 2012 o 23:43
Cackanie sie z bandytami i oto skutki
Avatar
qen / 23 lipca 2012 o 23:14
to jakis ewidentnie niereformowalny typ. odebranie prawa jazdy nic nie daje, tymbardziej dozywotnie, bo wtedy nic taki pijak nie ma do stracenia. trzeba albo konfiskowac auto na jakis czas, ktorym jechał, albo dowalac surową grzywnę
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 22:21
uff całe szczęście, że wróciliśmy z Okuninki do domu kilka godzin wcześniej od tego śmiertelnego wypadku spowodowanego przez pijaka :|
Avatar
no bez przesady / 23 lipca 2012 o 22:07
Tragedia.
Ale zapytam:
1. Dlaczego cieżko rannego zabrano do Lublina?
Nie bliżej było do szpitala we Włodawie? Chełmie? Zamościu? Białej Podlaqskiej? Krasnymstawie? Świdniku? Łęcznej ze Wschodnim centrum?
2. Dlaczego był wieziony na kołach a nie śmigłowcem?
Avatar
odszkodowanie / 23 lipca 2012 o 21:57
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 21:48
Państwo prawa według PO, wersja 2012
Avatar
AntyPoPiS / 23 lipca 2012 o 21:35
najpierw jeździcie po pijaku! wyprzedzacie na ciągłej! jeździcie rozmawiając przez komórkę! przekraczacie prędkość często o kilkaset procent a potem macie pretensje że Polska to państwo policyjne! mcie to na własne życzenie!
Avatar
henrys / 24 lipca 2012 o 07:56
W sądzie powie, że jest mu przykro i przeprasza i dostanie góra dwójkę. Jak jeszcze wcześniej zrobi papiery na uzależnienie alkoholowe to dostanie zawiasy.
Avatar
drugieoko / 24 lipca 2012 o 04:43
...Lzyl mundurowych , grozil im , jednego nawet ugryzl ... i w niedziele rano wypuszczono go z aresztu ? Polska Policja to chyba sami durnie .
Avatar
mat / 23 lipca 2012 o 23:49
to jego morda!!!
http://www.granna.pl/aktualnosci#pwid=ba7461d4e7aa4defbde5ae8865c421df
Avatar
gość / 23 lipca 2012 o 23:43
Cackanie sie z bandytami i oto skutki
Avatar
qen / 23 lipca 2012 o 23:14
to jakis ewidentnie niereformowalny typ. odebranie prawa jazdy nic nie daje, tymbardziej dozywotnie, bo wtedy nic taki pijak nie ma do stracenia. trzeba albo konfiskowac auto na jakis czas, ktorym jechał, albo dowalac surową grzywnę
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 22:21
uff całe szczęście, że wróciliśmy z Okuninki do domu kilka godzin wcześniej od tego śmiertelnego wypadku spowodowanego przez pijaka :|
Avatar
no bez przesady / 23 lipca 2012 o 22:07
Tragedia.
Ale zapytam:
1. Dlaczego cieżko rannego zabrano do Lublina?
Nie bliżej było do szpitala we Włodawie? Chełmie? Zamościu? Białej Podlaqskiej? Krasnymstawie? Świdniku? Łęcznej ze Wschodnim centrum?
2. Dlaczego był wieziony na kołach a nie śmigłowcem?
Avatar
odszkodowanie / 23 lipca 2012 o 21:57
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC[/color]
[color=#222222]Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po alkoholu - nie wiecie co robicie[/color]
[color=#222222]rodzinie ofiary zostanie wypłacone odszkodowanie z OC samochodu sprawcy w kwocie kilkuset tyś. złotych a sprawca będzie miał wezwanie do oddania firmie ubezpieczeniowej w której była wykupiona polisa OC... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 21:48
Państwo prawa według PO, wersja 2012
Avatar
AntyPoPiS / 23 lipca 2012 o 21:35
najpierw jeździcie po pijaku! wyprzedzacie na ciągłej! jeździcie rozmawiając przez komórkę! przekraczacie prędkość często o kilkaset procent a potem macie pretensje że Polska to państwo policyjne! mcie to na własne życzenie!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!