środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Rejowiec Fabryczny: Baseny w "Starej Kotłowni”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2010, 13:53

Kompleks sezonowych basenów z bogatym zapleczem, a do tego jeszcze zbiornik retencyjny z kąpieliskiem i terenami rekreacyjnymi. Dla kogo to wszystko? Dla mieszkańców Rejowca Fabrycznego.

Oba te przedsięwzięcia mają duże szanse powodzenia. O tym, na ile rejowiecki samorząd jest zdeterminowany, aby doprowadzić je do szczęśliwego końca niech świadczy to, że w przypadku zbiornika ogłosił już przetarg na wycinkę drzew w miejscu, które ma zostać zalane wodą.

Jeśli chodzi natomiast o baseny, to miasto wybrało już projektanta, który za niespełna 120 tys. zł przygotuje dokumentację. Dębicka firma ma trzy miesiące na uporanie się z tym zadaniem tak, aby po wyłonieniu wykonawcy roboty budowlane mogły rozpocząć się już po wakacjach.

– Zbiornik "Majdan” z plażą i kąpieliskiem oraz groblą, traktowaną jako szlak spacerowy powstanie w północnej części miasta – zapowiada Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. – W naturalny sposób będzie zasilany w wodę z miejscowych źródeł. Poza funkcją rekreacyjną i retencyjną korzystnie wpłynie też na stan wody w obrębie pobliskiego osiedla.

Do tej pory bywało, że wody gruntowe podtapiały piwnice. Utrudniają też budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Z kolei baseny mają powstać na osiedlu "Wschód” w ramach szerszego projektu nazwanego Park sportu, rekreacji i inicjatyw społecznych "Stara Kotłownia”.

Zgodnie z miejskimi planami "Stara Kotłownia” to już istniejące boisko Orlik 2012, dwa sezonowe baseny, jeden do nauki pływania i drugi rekreacyjny ze zjeżdżalnią i innymi atrakcjami wodnymi. Do tego w budynku dawnej kotłowni węglowej ma się znaleźć sala fitness, biblioteka z czytelnią, mała sala widowiskowa, kawiarenka i kiosk internetowy oraz siłownia.

– Marzy nam się, aby park został oddany do użytku w wakacje przyszłego roku – mówi burmistrz. – Wszystko zależy jednak od tego, ile pieniędzy uda nam się pozyskać z funduszy zewnętrznych. Pod tym względem nie przepuścimy żadnej okazji.

Na razie wiadomo tyle, że dotyczący "Starej Kotłowni” projekt jest na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Awaryjnie rejowieccy samorządowcy rozglądają się za innymi źródłami finansowania. Rozważają nawet emisję obligacji komunalnych.

Planom władz miasta kibicują szczególnie wędkarze oraz młodzież. – W naszym miasteczku mamy już obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia i wiem, że mają powstać kolejne – mówi 17-letni Konrad. – Jedyne czego nam brakuje, to wody. Najbliższy basen mamy w Chełmie. A tu proszę, obiecują nam dwa baseny, a do tego jeszcze kąpielisko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
anetka
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 marca 2010 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Fabryczny od Osady już dzisiaj jest jak niebo i ziemia.

Ta prawda nie do wszystkich dociera.
Rozwiń
anetka
anetka (19 marca 2010 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie byl przez ostatnie lata ? w Peru? to samo słyszałam 8 lat temu i 4 lata temu -ten sam bajer, zaczął kampanię przed bozym narodzeniem i do wyborów z rejowca zrobi gębą Irlandię aby znów na kolejne 4 lata zasiąśc na tronie nicnieróbstwa i szastania cudzymi pieniędzmi
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2010 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Zapraszam do Osady, tu nic sie nie dzieje i najlepiej.

Fabryczny od Osady już dzisiaj jest jak niebo i ziemia.
Rozwiń
fgh@
fgh@ (27 lutego 2010 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poczekamy zobaczymy ...
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2010 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapraszam do Osady, tu nic sie nie dzieje i najlepiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!