wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Rejowiec Fabryczny: Dopłacą rodzicom do uczniowskich wyprawek

  Edytuj ten wpis
Autor: (bar)

Rejowiec Fabryczny skorzystał z rządowego programu "Wyprawka szkolna” i dzięki temu ponad 40 uczniów tamtejszego Zespołu Szkół Samorządowych otrzyma w tym roku dofinansowanie zakupu podręczników. Pieniądze zostały właśnie podzielone, a ich wypłata nastąpi do połowy listopada.

W Rejowcu Fabrycznym wnioski o przyznanie pomocy złożyło 23 spośród prawie 100 uczniów klas I–III szkoły podstawowej i 18 na prawie 70 gimnazjalistów z klas trzecich. W związku z tym, że ośmiu wnioskodawców przekroczyło kryterium dochodowe, wsparcie otrzyma w sumie 41 uczniów. W tej grupie jest po siedmiu pierwszo- i drugoklasistów oraz pięciu uczniów klas trzecich, a także jeden uczeń klasy VI, który ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Spośród gimnazjalistów pomoc otrzyma czternaście osób.

Zwrot pieniędzy za zakupione podręczniki nastąpi po przedstawieniu faktur oraz innych dokumentów, w tym zaświadczeń o dochodach członków rodzin uczniów. Pieniądze ma wyłożyć samorząd, po czym otrzyma refundację z budżetu państwa. Zgodnie z zasadami, obowiązującymi w programie "Wyprawka szkolna”, pieniądze muszą być wypłacone do 15 listopada. Całkowity koszt wyprawki dla uczniów w Rejowcu Fabrycznym wyniesie 10,2 tys. zł.

Rejowiec Fabryczny - wiadomości, artykuły, forum
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!