wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Rejowiec Fabryczny: Kursy i szkolenia za darmo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2011, 16:27
Autor: (sad)

W sierpniu rozpoczęły się kursy kucharza małej gastronomii i spawacza. (sxc.hu)
W sierpniu rozpoczęły się kursy kucharza małej gastronomii i spawacza. (sxc.hu)

Kilkunastu bezrobotnych z Rejowca Fabrycznego jeszcze w tym roku zdobędzie nowy fach. Wszystko dzięki pomocy miejscowego ośrodka pomocy społecznej i projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską.

Dzięki rozmowom z psychologami i doradcami zawodowymi, pracownikom MOPS udało się określić, jakie szkolenia najbardziej przydałyby się zainteresowanym.

Skutki tych działań, to między innymi trwające już od sierpnia kursy kucharza małej gastronomii i spawacza. Ten drugi szczególnie zasługuje na uwagę, ponieważ, jego uczestnicy otrzymają na zakończenie certyfikat europejski, dzięki czemu swoją pracę będą mogli wykonywać także za granicą.

Od września rozpoczną się kursy na prawo jazdy kategorii B i C. Kurs poprowadzi chełmska szkoła jazdy. Dojeżdżający na zajęcia będą mogli liczyć na zwrot kosztów podróży.

A to też nie wszystko. Do końca listopada, choć dokładny termin nie jest jeszcze znany, chętni wezmą udział w szkoleniach z zakresu glazurnictwa, kadr i prowadzenia sekretariatu. Pracownicy MOPS mają nadzieję, że podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności da bezrobotnym większe szanse na znalezienie pracy lub też pomoże im w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Wszystkie szkolenia organizowane są w ramach projektu pod nazwą "Na dobrej drodze – aktywizacja osób bezrobotnych miasta Rejowiec Fabryczny”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rejowiecki MOPR prowadzi projekt już czwarty rok. Dotąd z organizowanych w jego ramach zajęć i konsultacji skorzystało około 20 bezrobotnych. To jednak ciągle kropla w morzu potrzeb. W Rejowcu Fabrycznym jest ponad 360 bezrobotnych (według danych z czerwca). Ponad połowa z nich, to kobiety.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!