piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Rejowiec Fabryczny: Mieszkańcy proszą o budowę kolumbarium

Autor: bar

Rejowiec Fabryczny. Mieszkańcy wzorem innych ośrodków chcą, aby na miejscowym cmentarzu powstało kolumbarium. Przemawia za tym także coraz większa liczba pochówków, kiedy urny z prochami składane są do tradycyjnych grobów.


– Będziemy tę sprawę konsultowali z mieszkańcami – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. – Jeśli zapotrzebowanie na kolumbarium się potwierdzi, to Rada Miasta podejmie społecznie oczekiwane decyzje.

W magistracie wypracowano już wstępne pomysły co do zewnętrznego kształtu kolumbarium i jego lokalizacji. Burmistrz nie chce zdradza jeszcze szczegółów. Zapowiada natomiast przed 1 listopada stworzenie elektronicznej bazy danych, która ułatwi lokalizowanie poszczególnych grobów przez Internet. Ponadto zmodernizowane zostanie oświetlenie nekropolii, przylegający do niej parking zostanie przykryty asfaltem, a cmentarne alejki utwardzone i wyrównane.

Władze Rejowca Fabrycznego planując budowę kolumbarium będą mieli okazję skorzystać z chełmskich doświadczeń. W ramach pierwszego etapu inwestycji na odbiór techniczny czeka tam już 16 gotowych segmentów z ponad 400 niszami. Część z nich ma pomieścić do czterech, a pozostałe do trzech urn.

– Docelowo w chełmskim kolumbarium mają być 744 nisze – mówi Andrzej Roguski, dyrektor ds. technicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, które między innymi zarządza cmentarzem.

Czytaj więcej o: Rejowiec Fabryczny
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 października 2017 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy prawdziwy Polak się zgodzi i da pozwolenie na popielenie ciała chrześcijańskiego? Już wymyślają antypolskie halowyny i inne absurdy zdziczałego lewackiego świata ameryki i ogłupiają niewyedukowane chamstwo. Żaden ksiądz i duszpasterze nie poswieci takiego miejsca. Po co być potępionym na wieki i zaprzeczać wierze ojców naszych?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!