czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Chełm

Rektor już pracuje

Dodano: 12 sierpnia 2001, 17:59
Autor: Bożena Czyż

W październiku pierwszy rok akademicki zainauguruje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Weszło już w życie rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące jej powołania. Nominację na rektora pierwszej w Chełmie państwowej uczelni wyższej odebrał w MEN prof. Józef Zając, pracownik naukowy KUL.

Szkoła mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Pocztowej 54. W pierwszym roku działalności może przyjąć 190 studentów na kierunkach matematyka i nauczanie matematyki. Do 15 września składać można podania o przyjęcie na studia. Prawdopodobnie w tym roku nie trzeba będzie zdawać egzaminów wstępnych. W zależności od liczby chętnych przeprowadzona zostanie rozmowa kwalifikacyjna lub konkurs świadectw. Studia prowadzone będą w systemie dziennym i zaocznym. Na tym pierwszym, zajęcia, jak w każdej państwowej wyższej uczelni, za naukę nie trzeba płacić. Na razie szkoła gwarantuje kandydatom trzyletnie studia licencjackie.
Intencją osób oraz instytucji od wielu lat zaangażowanych w jej utworzenie jest, aby w Chełmie można było uzyskać tytuł magistra. W przyszłości planuje się także otwarcie innych kierunków nauki, zarówno politechnicznych jak i humanistycznych. – Myślę, że to wielka szansa na zdobycie wyższego wykształcenia dla młodzieży z Chełma i okolic – powiedziała Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy samorządu. – Dotyczy to zwłaszcza osób, których nie stać na naukę poza miejscem zamieszkania, ani na kształcenie w uczelniach prywatnych.
Rektor już zajął się organizowaniem placówki. Wkrótce będzie mu w tym pomagać kanclerz. Już teraz przy Pocztowej (parter, tuż przy głównym wejściu) czynny jest punkt informacyjny, w którym kandydaci mogą uzyskać wszystkie potrzebne im wiadomości. Informacje udzielane są również telefonicznie, tel. nr 565-38-93, wew. 22.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24