piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Rektor już pracuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2001, 17:59
Autor: Bożena Czyż

W październiku pierwszy rok akademicki zainauguruje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Weszło już w życie rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące jej powołania. Nominację na rektora pierwszej w Chełmie państwowej uczelni wyższej odebrał w MEN prof. Józef Zając, pracownik naukowy KUL.

Szkoła mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Pocztowej 54. W pierwszym roku działalności może przyjąć 190 studentów na kierunkach matematyka i nauczanie matematyki. Do 15 września składać można podania o przyjęcie na studia. Prawdopodobnie w tym roku nie trzeba będzie zdawać egzaminów wstępnych. W zależności od liczby chętnych przeprowadzona zostanie rozmowa kwalifikacyjna lub konkurs świadectw. Studia prowadzone będą w systemie dziennym i zaocznym. Na tym pierwszym, zajęcia, jak w każdej państwowej wyższej uczelni, za naukę nie trzeba płacić. Na razie szkoła gwarantuje kandydatom trzyletnie studia licencjackie.
Intencją osób oraz instytucji od wielu lat zaangażowanych w jej utworzenie jest, aby w Chełmie można było uzyskać tytuł magistra. W przyszłości planuje się także otwarcie innych kierunków nauki, zarówno politechnicznych jak i humanistycznych. – Myślę, że to wielka szansa na zdobycie wyższego wykształcenia dla młodzieży z Chełma i okolic – powiedziała Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy samorządu. – Dotyczy to zwłaszcza osób, których nie stać na naukę poza miejscem zamieszkania, ani na kształcenie w uczelniach prywatnych.
Rektor już zajął się organizowaniem placówki. Wkrótce będzie mu w tym pomagać kanclerz. Już teraz przy Pocztowej (parter, tuż przy głównym wejściu) czynny jest punkt informacyjny, w którym kandydaci mogą uzyskać wszystkie potrzebne im wiadomości. Informacje udzielane są również telefonicznie, tel. nr 565-38-93, wew. 22.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!