wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Remont amfiteatru w Kumowej Dolinie. Za 13 mln zł

Dodano: 30 marca 2017, 20:37

Miasto bierze za amfiteatr w Kumowej Dolinie. Gruntowny remont obiektu ma kosztować 13 milionów złotych

Biuro architektoniczne, którego zadaniem będzie przygotowanie dla miasta projektu techniczny modernizacji i przebudowy amfiteatru, prawdopodobnie zostanie wyłonione w maju. Roboty budowlane mają się rozpocząć na początku przyszłego roku, a może nawet już jesienią.

– Musimy określić zakres prac i dopasować je do wymogów programu unijnego, w ramach którego pozyskujemy dofinansowanie – tłumaczy Agata Fisz, prezydent Chełma. – Chodzi o zaadaptowanie budynku amfiteatru w taki sposób, aby można było prowadzić tam zajęcia i warsztaty. Nasz projekt obejmuje cały teren amfiteatru wraz z przywróceniem mu pierwotnej funkcji. Tak, by mogły się tam odbywać duże wydarzenia sceniczne.

Zmodernizowanym obiektem ma zarządzać Chełmski Dom Kultury. – Na razie nie chcemy jeszcze zdradzać wszystkich pomysłów, gdyż ich realizacja zależeć będzie zarówno od warunków technicznych, które ocenią architekci, jak i dostępnych funduszy – dodaje Agata Fisz. – Na pewno odbywać się tam będą plenerowe koncerty i inne wydarzenia kulturalne. W budynku powstaną nowe sale, garderoby dla artystów i pracownie.

Planowane prace budowlane objąć mają widownię, scenę, budynek, dojazd wraz z parkingami i ciągami pieszymi, oświetlenie, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu wokół amfiteatru. Koszt całego przedsięwzięcia został wyceniony na około 13 mln zł. Znaczna część tej kwoty ma pochodzić z funduszy unijnych.

Czytaj więcej o: amfiteatr Kumowa Dolina
Użytkownik niezarejestrowany
Podpis
polak i Patriota...
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 kwietnia 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe, ile "nakradli" w Lublinie, by odnawiać tam obiekty? Przecież Kumowa Dolina to miejska własność, czyli nasza. Był profesjonalista z PO, to poszło to w ruinę. Wszystko jest remontowane w miarę możliwości. Czekam na otwarcie chełmskiej kumówki. No i te tekst 13mln to dużo, a ile to jest mało?
Rozwiń
Podpis
Podpis (31 marca 2017 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widze że tu sami specjaliści od środków unijnych, samorzadu, ordynacji wyborczej. Zanim jeden z drugim zacznie hejtowac przeczytajcie co nieco na ten temat. Mops jest finansowany z zupełnie innych środków niż możliwy do realizacji projekt unijny np. Modernizacji kumowej doliny. Prezydent miasta jest wybierany w wyborach bezpośrednich więc nie gadać tu o wyborach jak sie nie ma pojęcia. Sprawa obwodnicy to sprawa ministra infrastruktury i GDDKiA. Miasto jako gmina i powiat grodzki nie buduje dróg krajowych. Ma obowiązek je remontować i odśnieżać na swoim obszarze. 
Rozwiń
polak i Patriota...
polak i Patriota... (31 marca 2017 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....13 melonów na jakieś chore pomysły a zasiłki dla ludzi na poziomie murzyńskim! MOPS zawsze mówi że nie ma środków ale na głupoty to znajda! A gdzie te środki unijne co to by ludziom dać żyć na poziomie? Komuniści z PO-matołami wzięli władze i pomiatają narodem. Samorządy do likwidacji i będzie dla wszystkich a nie tylko dla swoich!!!
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zacznijmy od tego że jako wyborcy nie mamy żadnego wpływu na wybory system daje kacykom możliwość że wybierają się sami a jak już sa przy korycie to musza udawać że coś robią ,przypomina mi to grafomana który w kółko powtarza " muszę coś napisać " - oczywiście takie udawanie zawsze jest kosztem mieszkańców którzy kolejny raz zapłacą nieuzasadnionymi podwyżkami tu i tam
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2017 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to dobrze w sam raz przed wyborami 13 mln to niezła kwota na garb mieszkańców przecież trzeba coś nakraść tylko ile . moim zdaniem nie mniej niż 3 mln. Pozdrowienia dla Agaty i jej załogi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!