Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 lipca 2012 r.
16:20
Edytuj ten wpis

Remont ulicy w Pokrówce. Mieszkańcy mają zastrzeżenia

Autor: Zdjęcie autora sad
0 10 A A
Ulica Wiosenna w nowej szacie. Mieszkańcy mówią, że tylko progi poprawiłyby tu bezpieczeństwo. Ale t
Ulica Wiosenna w nowej szacie. Mieszkańcy mówią, że tylko progi poprawiłyby tu bezpieczeństwo. Ale t

Kończy się remont ul. Wiosennej w Pokrówce. Mieszkańcy długo na niego czekali, ale nie są do końca zadowoleni z efektów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy ul. Wiosennej od dawna zabiegali, aby na jezdni, w pobliżu bloków, gdzie mieszkają zainstalować progi spowalniające. Miałyby one ostudzić temperamenty kierowców, którzy właśnie na tym odcinku drogi z upodobaniem robią sobie wyścigi.

– Przez takiego pirata moje dziecko miało wypadek – mówi jeden z mieszkańców bloku. – Chcemy po prostu bezpiecznie żyć. Progi by w tym pomogły i człowiek nie bałby się przejść przez ulicę, czy puścić na dwór samo dziecko.

Ale powiat, do którego trafiły wnioski mieszkańców odpowiedział, że takie rozwiązanie jest niemożliwe. – Otrzymaliśmy wtedy odpowiedź, że na drogach, gdzie kursuje komunikacja pasażerska, instalacja progów jest niedopuszczalna – przyznaje Marcin Łopacki, członek rady sołeckiej.

A jeśli nie progi, to co? Powiatowi radni zgodzili się, że Wiosennej nie można zostawić w takim stanie. Dlatego jeszcze w lutym jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu 195 tysięcy złotych na przebudową tam zatok i jezdni.

W planach było odnowienie nawierzchni, wybudowanie zatoki parkingowej i chodnika po stronie osiedla mieszkaniowego.

Przebudowie miała towarzyszyć zmiana organizacji ruchu wpływająca na poprawę bezpieczeństwa. Miały się m.in. pojawić dobrze oznakowane dwa przejścia dla pieszych oraz nowe ograniczenie prędkości: do 40 km/h.

A Sebastian Gałęzowski, dyrektor wydziału infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie obiecywał: – To pierwszy etap przebudowy ul. Wiosennej. Będziemy sukcesywnie remontować kolejne odcinki jezdni.

Jak teraz wygląda sytuacja? – Na finiszu jest pierwszy etap przebudowy ul. Wiosennej: wymiana nawierzchni na odcinku 135 metrów licząc od skrzyżowania z drogą wojewódzką 843 Chełm-Siennica Różana – informuje Wojciech Zakrzewski ze Starostwa Powiatowego w Chełmie.

–Wybudowana została zatoka parkingowa oraz chodnik po stronie osiedla mieszkaniowego. Wraz z przebudową, dla zapewnienia bezpieczeństwa, uległa zmianie organizacja ruchu – pojawiły się dwa przejścia dla pieszych oznakowane pionowo i poziomo, nowe oznakowanie i nawierzchnia zatoki autobusowej. Strefa przystanku, gdzie po deszczach stała zwykle woda, została odwodniona.

Mieszkańcy jednak nie do końca są zadowoleni. – Przede wszystkim nie ma ciągle tego, na co najbardziej liczyliśmy, czyli progów – mówi pan Marcin. – Postawienie znaku ograniczenia prędkości nie załatwia sprawy, jeśli kierowca i tak rozmyślnie łamie przepisy. A gdyby były progi, piraci musieliby zwalniać.

Mieszkańcom nie podoba się też m.in.… nowy chodnik. – Zbudowali go kosztem parkingu. Teraz jest mniej miejsc postojowych – mówią. – A woda? Jak stała po deszczach, tak stać będzie dalej. Niby coś zrobili, ale czy będzie lepiej?

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 14:19
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
daniel / 6 lipca 2012 o 10:37
Mieszczanie!
w Chełmie chyba inne przepisy obowiazują albo "Agata" ma więcej do powiedzenia niż pawełek w swoim urzędzie, bo tak sie składa że mieszkam na oś. Wolność na którym kursują autobusy i uwaga................... są PROGI !!!!! jak to mozliwe? odpowiedzcie sobie sami !

pzd daniel
Avatar
do TOBIEGO / 6 lipca 2012 o 09:25
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]obowiązujące przepisy w/s progów (Dz. U. Nr. 220, poz. 2181 z 23 grudnia 2003r ) [/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]-..niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających m.in. na drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej,[size=5] z wyjątkiem progów wyspowych.” [/size][/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]Tobi - głuptasku naucz[/color] się czytać ze zrozumieniem! [/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]obowiązujące przepisy w/s progów (Dz. U. Nr. 220, poz. 2181 z 23 grudnia 2003r ) [/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]-..niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających m.in. na drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej,[size=5] z wyjątkiem progów wyspowych.” [/size][/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-se... rozwiń
Avatar
łysy / 6 lipca 2012 o 09:17
Problem nie jest w tym że LUDZIOM wszystko nie pasuje! problem jest w urzędnikach STAROSTY I JEGO GŁUPIM UPORZE ! JEŚLI LUDZIE KTÓRZY TAM MIESZKAJĄ , ŻYJĄ, WIDZĄ PROBLEM I WIEDZĄ JAK TEMU ZARADZIĆ , TO DLACZEGO IM NIE POMÓC? PRZECIEŻ SĄ PRZEPISY KTÓRE ZEZWALAJA NA BUDOWĘ TYCH PROGÓW- TRZEBA CHCIEĆ!
Avatar
marek bloki / 6 lipca 2012 o 09:01
200 tysięcy złotych za 130 mb kostki i 2 cm asfaltu - to przesada - ciekawe ile wzieli pod stołem ?
Avatar
do Tobiego / 6 lipca 2012 o 08:57
DO TOBIEGO! gdyby Twoje dziecko potącił kierowca kretyn, który przez wieś jedzie ok 90km/h, to byś inaczej spojrzał na sprawę!!! nie życze nikomu tego co przeżywalismy z żoną.......
Avatar
gazette / 6 lipca 2012 o 08:53
Ktoś zapomniał, że tam zatrzymuje sie autobus ???ludzie z autobusu wysiadaja wprost na dzrzwi aut! tak wygląda poprawa bezpieczeństwa w wykonaniu urzędasów starostwa! głąby ?!
Avatar
z chełma / 5 lipca 2012 o 20:32
Nooo prawdziwy skandal, zgroza i brak rozumu, zapraszam do nas na ul. Synów Pułku, mieszkam tam od 20 lat i tłukę się po betonowych płytach, bez chodnika i parkingu. Mieszjańcy Pokrówki powinni się cieszyć, że mają dobrego gospodarza, który w kryzysie kiedy brak na wszystko inwestuje w parking i chodniki, a nie narzekać i marudzić.
Avatar
miastowy / 5 lipca 2012 o 18:30
i mnie też nic nie pasuje, jestem przeciw, te chodniki jakieś szare a można było zrobić zielone, parking bez złoceń, a asfalt powinien być różowy z basenem zamiast rowu.... ktoś tu ma za dobrze
Avatar
ToBi / 5 lipca 2012 o 14:25
Jak zwykle wszystko nie pasuje. Jak nie robili to było źle. Teraz jak jest zrobione to też źle bo zabrali parking pod chodnik. To w końcu chcecie bezpieczeństwa czy miejsc parkingowych? A progi? Tacy ludzie jak Ci opisani w artykule to najlepiej i na ekspresówce założyli by progi. Jak Ci człowieku ktoś mówi że nie można tych progów w tym miejscu zainstalowac ze względu na komunikację zbiorową to zrozum to a nie dalej jęczysz że nie ma tych progów. Brak już słów do ludzi w tym kraju.
Avatar
Gość / 12 lipca 2012 o 14:19
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
daniel / 6 lipca 2012 o 10:37
Mieszczanie!
w Chełmie chyba inne przepisy obowiazują albo "Agata" ma więcej do powiedzenia niż pawełek w swoim urzędzie, bo tak sie składa że mieszkam na oś. Wolność na którym kursują autobusy i uwaga................... są PROGI !!!!! jak to mozliwe? odpowiedzcie sobie sami !

pzd daniel
Avatar
do TOBIEGO / 6 lipca 2012 o 09:25
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]obowiązujące przepisy w/s progów (Dz. U. Nr. 220, poz. 2181 z 23 grudnia 2003r ) [/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]-..niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających m.in. na drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej,[size=5] z wyjątkiem progów wyspowych.” [/size][/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]Tobi - głuptasku naucz[/color] się czytać ze zrozumieniem! [/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]obowiązujące przepisy w/s progów (Dz. U. Nr. 220, poz. 2181 z 23 grudnia 2003r ) [/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]-..niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających m.in. na drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej,[size=5] z wyjątkiem progów wyspowych.” [/size][/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-se... rozwiń
Avatar
łysy / 6 lipca 2012 o 09:17
Problem nie jest w tym że LUDZIOM wszystko nie pasuje! problem jest w urzędnikach STAROSTY I JEGO GŁUPIM UPORZE ! JEŚLI LUDZIE KTÓRZY TAM MIESZKAJĄ , ŻYJĄ, WIDZĄ PROBLEM I WIEDZĄ JAK TEMU ZARADZIĆ , TO DLACZEGO IM NIE POMÓC? PRZECIEŻ SĄ PRZEPISY KTÓRE ZEZWALAJA NA BUDOWĘ TYCH PROGÓW- TRZEBA CHCIEĆ!
Avatar
marek bloki / 6 lipca 2012 o 09:01
200 tysięcy złotych za 130 mb kostki i 2 cm asfaltu - to przesada - ciekawe ile wzieli pod stołem ?
Avatar
do Tobiego / 6 lipca 2012 o 08:57
DO TOBIEGO! gdyby Twoje dziecko potącił kierowca kretyn, który przez wieś jedzie ok 90km/h, to byś inaczej spojrzał na sprawę!!! nie życze nikomu tego co przeżywalismy z żoną.......
Avatar
gazette / 6 lipca 2012 o 08:53
Ktoś zapomniał, że tam zatrzymuje sie autobus ???ludzie z autobusu wysiadaja wprost na dzrzwi aut! tak wygląda poprawa bezpieczeństwa w wykonaniu urzędasów starostwa! głąby ?!
Avatar
z chełma / 5 lipca 2012 o 20:32
Nooo prawdziwy skandal, zgroza i brak rozumu, zapraszam do nas na ul. Synów Pułku, mieszkam tam od 20 lat i tłukę się po betonowych płytach, bez chodnika i parkingu. Mieszjańcy Pokrówki powinni się cieszyć, że mają dobrego gospodarza, który w kryzysie kiedy brak na wszystko inwestuje w parking i chodniki, a nie narzekać i marudzić.
Avatar
miastowy / 5 lipca 2012 o 18:30
i mnie też nic nie pasuje, jestem przeciw, te chodniki jakieś szare a można było zrobić zielone, parking bez złoceń, a asfalt powinien być różowy z basenem zamiast rowu.... ktoś tu ma za dobrze
Avatar
ToBi / 5 lipca 2012 o 14:25
Jak zwykle wszystko nie pasuje. Jak nie robili to było źle. Teraz jak jest zrobione to też źle bo zabrali parking pod chodnik. To w końcu chcecie bezpieczeństwa czy miejsc parkingowych? A progi? Tacy ludzie jak Ci opisani w artykule to najlepiej i na ekspresówce założyli by progi. Jak Ci człowieku ktoś mówi że nie można tych progów w tym miejscu zainstalowac ze względu na komunikację zbiorową to zrozum to a nie dalej jęczysz że nie ma tych progów. Brak już słów do ludzi w tym kraju.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 35 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!