niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Remont ulicy w Pokrówce. Mieszkańcy mają zastrzeżenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2012, 16:20
Autor: sad

Ulica Wiosenna w nowej szacie. Mieszkańcy mówią, że tylko progi poprawiłyby tu bezpieczeństwo. Ale t
Ulica Wiosenna w nowej szacie. Mieszkańcy mówią, że tylko progi poprawiłyby tu bezpieczeństwo. Ale t

Kończy się remont ul. Wiosennej w Pokrówce. Mieszkańcy długo na niego czekali, ale nie są do końca zadowoleni z efektów.

Mieszkańcy ul. Wiosennej od dawna zabiegali, aby na jezdni, w pobliżu bloków, gdzie mieszkają zainstalować progi spowalniające. Miałyby one ostudzić temperamenty kierowców, którzy właśnie na tym odcinku drogi z upodobaniem robią sobie wyścigi.

– Przez takiego pirata moje dziecko miało wypadek – mówi jeden z mieszkańców bloku. – Chcemy po prostu bezpiecznie żyć. Progi by w tym pomogły i człowiek nie bałby się przejść przez ulicę, czy puścić na dwór samo dziecko.

Ale powiat, do którego trafiły wnioski mieszkańców odpowiedział, że takie rozwiązanie jest niemożliwe. – Otrzymaliśmy wtedy odpowiedź, że na drogach, gdzie kursuje komunikacja pasażerska, instalacja progów jest niedopuszczalna – przyznaje Marcin Łopacki, członek rady sołeckiej.

A jeśli nie progi, to co? Powiatowi radni zgodzili się, że Wiosennej nie można zostawić w takim stanie. Dlatego jeszcze w lutym jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu 195 tysięcy złotych na przebudową tam zatok i jezdni.

W planach było odnowienie nawierzchni, wybudowanie zatoki parkingowej i chodnika po stronie osiedla mieszkaniowego.

Przebudowie miała towarzyszyć zmiana organizacji ruchu wpływająca na poprawę bezpieczeństwa. Miały się m.in. pojawić dobrze oznakowane dwa przejścia dla pieszych oraz nowe ograniczenie prędkości: do 40 km/h.

A Sebastian Gałęzowski, dyrektor wydziału infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie obiecywał: – To pierwszy etap przebudowy ul. Wiosennej. Będziemy sukcesywnie remontować kolejne odcinki jezdni.

Jak teraz wygląda sytuacja? – Na finiszu jest pierwszy etap przebudowy ul. Wiosennej: wymiana nawierzchni na odcinku 135 metrów licząc od skrzyżowania z drogą wojewódzką 843 Chełm-Siennica Różana – informuje Wojciech Zakrzewski ze Starostwa Powiatowego w Chełmie.

–Wybudowana została zatoka parkingowa oraz chodnik po stronie osiedla mieszkaniowego. Wraz z przebudową, dla zapewnienia bezpieczeństwa, uległa zmianie organizacja ruchu – pojawiły się dwa przejścia dla pieszych oznakowane pionowo i poziomo, nowe oznakowanie i nawierzchnia zatoki autobusowej. Strefa przystanku, gdzie po deszczach stała zwykle woda, została odwodniona.

Mieszkańcy jednak nie do końca są zadowoleni. – Przede wszystkim nie ma ciągle tego, na co najbardziej liczyliśmy, czyli progów – mówi pan Marcin. – Postawienie znaku ograniczenia prędkości nie załatwia sprawy, jeśli kierowca i tak rozmyślnie łamie przepisy. A gdyby były progi, piraci musieliby zwalniać.

Mieszkańcom nie podoba się też m.in.… nowy chodnik. – Zbudowali go kosztem parkingu. Teraz jest mniej miejsc postojowych – mówią. – A woda? Jak stała po deszczach, tak stać będzie dalej. Niby coś zrobili, ale czy będzie lepiej?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
daniel
do TOBIEGO
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lipca 2012 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Rozwiń
daniel
daniel (6 lipca 2012 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszczanie!
w Chełmie chyba inne przepisy obowiazują albo "Agata" ma więcej do powiedzenia niż pawełek w swoim urzędzie, bo tak sie składa że mieszkam na oś. Wolność na którym kursują autobusy i uwaga................... są PROGI !!!!! jak to mozliwe? odpowiedzcie sobie sami !

pzd daniel
Rozwiń
do TOBIEGO
do TOBIEGO (6 lipca 2012 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]obowiązujące przepisy w/s progów (Dz. U. Nr. 220, poz. 2181 z 23 grudnia 2003r ) [/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]-..niedopuszczalne jest stosowanie progów zwalniających m.in. na drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej,[size=5] z wyjątkiem progów wyspowych.” [/size][/color][/font][/size]

[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][color=black]Tobi - głuptasku naucz[/color] się czytać ze zrozumieniem! [/font][/size]
Rozwiń
łysy
łysy (6 lipca 2012 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Problem nie jest w tym że LUDZIOM wszystko nie pasuje! problem jest w urzędnikach STAROSTY I JEGO GŁUPIM UPORZE ! JEŚLI LUDZIE KTÓRZY TAM MIESZKAJĄ , ŻYJĄ, WIDZĄ PROBLEM I WIEDZĄ JAK TEMU ZARADZIĆ , TO DLACZEGO IM NIE POMÓC? PRZECIEŻ SĄ PRZEPISY KTÓRE ZEZWALAJA NA BUDOWĘ TYCH PROGÓW- TRZEBA CHCIEĆ!
Rozwiń
marek bloki
marek bloki (6 lipca 2012 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
200 tysięcy złotych za 130 mb kostki i 2 cm asfaltu - to przesada - ciekawe ile wzieli pod stołem ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!