Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 czerwca 2013 r.
15:25
Edytuj ten wpis

Remonty ulic w Chełmie. Utrudnienia dla kierowców i pieszych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Ul. dr Jadwigi Młodowskiej. Obecnie trwają prace drogowe oraz przy rekonstrukcji zabytkowego muru (U
Ul. dr Jadwigi Młodowskiej. Obecnie trwają prace drogowe oraz przy rekonstrukcji zabytkowego muru (U

Kierowcy w czasie wakacji postoją w korkach. Ratusz już rozpoczął szereg inwestycji, a szykują się kolejne. Także piesi to odczują, bo szykuje się seria remontów chodników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największy tegoroczny remont to trwająca właśnie przebudowa blisko 700-metrowego odcinka ulic Młodowskiej i Gdańskiej, położonych w ścisłym centrum.

– Ta inwestycja to więcej niż wymiana nawierzchni. Projekt przewiduje znaczną przebudowę tzw. korytarza staromiejskiego – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich – Oczywiście zmiany mają usprawnić ruch oraz bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych – dodaje.

Zmianami jest objęty ciąg ulic: od skrzyżowania ulic Gdańskiej z Lubelską i Strażacką do wyremontowanej niedawno ul. 1 Pułku Szwoleżerów. – Od ul. Szkolnej do wysokości mniej więcej postoju taksówek na ulicy wyznaczone zostaną trzy pasy ruchu, tj. dodatkowy pas będzie bezpiecznym lewoskrętem. Umożliwi to kierowcom zjazd w ul. Kopernika i Szkolną – dodaje Tomasik. Remont potrwa do końca września.

Jednak prawdziwy problem z poruszaniem się po mieście będzie w czasie przebudowy ruchliwego skrzyżowania ulic Rejowieckiej i Szpitalnej. Na dodatek przejeżdża tu mnóstwo tirów, bo skrzyżowanie leży w ciągu międzynarodowej trasy E373 Warszawa – Kijów, w kierunku do i z Dorohuska.

– Oferty przetargowe otworzymy 24 czerwca. Roboty drogowe rozpoczną się w wakacje. Nie można jeszcze podać dokładnych terminów rozpoczęcia i zakończenie, bo te będą znane po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą – mówi Roland Kurczewicz z Urzędu Miasta Chełm.

Wiadomo jednak, że kierowcy muszą się liczyć z korkami, bo przebudowane zostanie całe skrzyżowanie oraz fragmenty przyległych ulic. Po remoncie za to ma być lepiej, bo na przebudowanym skrzyżowaniu zastanie uruchomiona sygnalizacja wielofazowa, taka sama jaka funkcjonuje na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i I AWP.

Szykuje się też sporo remontów chodników. Na liście są ulice: Żeromskiego, Wołyńska, ks. Brzózki, Mościckiego, Obłońska, Zachodnia, Zamojska, Nowy Świat oraz ciąg pieszy wzdłuż ZSB.

Koniec remontu

Są też i dobre wieści. Do końca lipca ma zakończyć się budowa ulicy Marii Hempel. Miesiąc później drogowcy znikną z Trubakowskiej.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 11:48
infrastruktura drogowa w Chełmie jest do dupy i o tym wiedzą wszyscy....ale zbliżają się wybory więc warto się zastanowić na kogo głosować .Proponuję nie rozpatrywać kandydatów pod względem przynależności partyjnej lecz pod względem miejscs zamieszkania czyli należałoby wybierać ludzi z najbardzie rozwalonych ulic - remont gwarantowany.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 10:01

Mrs Fish pracuje i na miarę możliwości remontuje,a pismakom nie pasuje.

co Ty wiesz o zabijaniu....? proponuję odwiedzić okulistę bo ze wzrokiem coś szwankuje, a i język sobie umyj bo masz brązowy od podlizywania  dupy wspomnianej przez Ciebie Pani.Pisz dalej takie mądre posty , a 13-tki w przyszłym roku i tak nie dostaniesz :)

Avatar
Karol / 17 czerwca 2013 o 22:27

Proponuję naszym władzom spacer po Litewskiej, chodniki w opłakanym stanie. Boczne uliczki mają chodniki z kostki brukowej a Litewska połamane płyty pamiętające chyba czasy Gomułki albo Gierka.

Avatar
Gość / 17 czerwca 2013 o 18:36

Mrs Fish pracuje i na miarę możliwości remontuje,a pismakom nie pasuje.

Avatar
obywatel_sekretarz / 17 czerwca 2013 o 14:38

A co  z tak szumnie zapowiadanym rondem turbinowym i połączeniem wojsławickiej? A no tak, za rok bo bedą wybory, naremontuje się kolejnych ulic w dobrym stanie (które po roku spękają). To strategia mrs fish

wybory sprzyjają sadzeniu kwiatków na dużych osiedlach i remontowanie tam chodniczków i innych drobnych pierdułek bo na osiedlach jest duże skupisko wyborców :) a rondo turbinowe przy hrubieszowskiej się sypie i MPRD będzie robiło nawierty żeby sprawdzić co jest przyczyną bo oni mieli położyć tylko dywaniki i nie ruszać podbudowy , więc wyjdzie że winny jest tow.Gierek bo źle zrobił podbudowę ......ale jazda Gierek wybudował w Polsce drogi a obecna władza nie potrafi nawet ich utrzymać :) zresztą nie tylko  drogi bo 95 % Chełma jest wybudowane przez komunę a obecnie robią remont i przypisują sobie zasługi jakby to ini wybudowali :) zorza, chdk, szpital, biblioteka.......a tak naprawdę co wybudowali za dobrobytu po okrągłym stole? fontannę na placu gadńskim, ścieżkę rowerową i co jeszcze? chyba nic, ale za to ile sprzedali :) chzo, cementownię, fabrykę domów........, 

wybory sprzyjają sadzeniu kwiatków na dużych osiedlach i remontowanie tam chodniczków i innych drobnych pierdułek bo na osiedlach jest duże skupisko wyborców :) a rondo turbinowe przy hrubieszowskiej się sypie i MPRD będzie robiło nawierty żeby sprawdzić co jest przyczyną bo oni mieli położyć tylko dywaniki i nie ruszać podbudowy , więc wyjdzie że winny jest tow.Gierek bo źle zrobił podbudowę ......ale jazda Gierek wybudował w Polsce drogi a obecna władza nie potrafi nawet ich utrzymać :) zresztą nie tylko  drogi bo 95 ... rozwiń

Avatar
rasa / 17 czerwca 2013 o 13:24

A co  z tak szumnie zapowiadanym rondem turbinowym i połączeniem wojsławickiej? A no tak, za rok bo bedą wybory, naremontuje się kolejnych ulic w dobrym stanie (które po roku spękają). To strategia mrs fish

Avatar
Zarząd Dróg Polnych / 17 czerwca 2013 o 12:48

Tom Asik to człowiek prezydentowej , możesz go Pan pocałować w .... on się nie przejmuje niczym bo ma ochronę , wyrementował prezydentowej ulice i jest pod ochroną , a prezydentowa ma nas wszystkich w d...e, liczy się jej wygoda, biznes, koledzy, i aqa park :( a i przyszłe wybory.pozdrawiam , proponuje kupić auto terenowe bo jeszcze trochę jej rządów to będziemy mieli klepisko w chełmie i o to jej chodzi bo będzie mnóstwo kurzu i nie będzie widać jak kasę z budżetu wynoszą :)

Avatar
miastowy;) / 17 czerwca 2013 o 12:38

No i OK ale... zapraszam kogoś z władz miasta i dyr. ZDM, K. Tomasika do przejażdżki ul. Nadtorową. Obecnie jest tu objazd w związku z remontem ul. Trubakowskiej. Na początku robót dyr. Tomasik stwierdził, że na Nadtorowej coś tam podrównali i tragedii nie ma. No to zapraszam teraz! Dziura na dziurze, kurz wokół niemiłosierny. Nie wymagam od razu asfaltu ale q....a choćby równo było! Kolejny raz Nadtorowa "robi" za objazd a destrukt miasto położyło na uliczkach gdzie albo mieszka radny albo ktoś ważniejszy. Zgroza!

No i OK ale... zapraszam kogoś z władz miasta i dyr. ZDM, K. Tomasika do przejażdżki ul. Nadtorową. Obecnie jest tu objazd w związku z remontem ul. Trubakowskiej. Na początku robót dyr. Tomasik stwierdził, że na Nadtorowej coś tam podrównali i tragedii nie ma. No to zapraszam teraz! Dziura na dziurze, kurz wokół niemiłosierny. Nie wymagam od razu asfaltu ale q....a choćby równo było! Kolejny raz Nadtorowa "robi" za objazd a destrukt miasto p... rozwiń

Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 11:48
infrastruktura drogowa w Chełmie jest do dupy i o tym wiedzą wszyscy....ale zbliżają się wybory więc warto się zastanowić na kogo głosować .Proponuję nie rozpatrywać kandydatów pod względem przynależności partyjnej lecz pod względem miejscs zamieszkania czyli należałoby wybierać ludzi z najbardzie rozwalonych ulic - remont gwarantowany.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2013 o 10:01

Mrs Fish pracuje i na miarę możliwości remontuje,a pismakom nie pasuje.

co Ty wiesz o zabijaniu....? proponuję odwiedzić okulistę bo ze wzrokiem coś szwankuje, a i język sobie umyj bo masz brązowy od podlizywania  dupy wspomnianej przez Ciebie Pani.Pisz dalej takie mądre posty , a 13-tki w przyszłym roku i tak nie dostaniesz :)

Avatar
Karol / 17 czerwca 2013 o 22:27

Proponuję naszym władzom spacer po Litewskiej, chodniki w opłakanym stanie. Boczne uliczki mają chodniki z kostki brukowej a Litewska połamane płyty pamiętające chyba czasy Gomułki albo Gierka.

Avatar
Gość / 17 czerwca 2013 o 18:36

Mrs Fish pracuje i na miarę możliwości remontuje,a pismakom nie pasuje.

Avatar
obywatel_sekretarz / 17 czerwca 2013 o 14:38

A co  z tak szumnie zapowiadanym rondem turbinowym i połączeniem wojsławickiej? A no tak, za rok bo bedą wybory, naremontuje się kolejnych ulic w dobrym stanie (które po roku spękają). To strategia mrs fish

wybory sprzyjają sadzeniu kwiatków na dużych osiedlach i remontowanie tam chodniczków i innych drobnych pierdułek bo na osiedlach jest duże skupisko wyborców :) a rondo turbinowe przy hrubieszowskiej się sypie i MPRD będzie robiło nawierty żeby sprawdzić co jest przyczyną bo oni mieli położyć tylko dywaniki i nie ruszać podbudowy , więc wyjdzie że winny jest tow.Gierek bo źle zrobił podbudowę ......ale jazda Gierek wybudował w Polsce drogi a obecna władza nie potrafi nawet ich utrzymać :) zresztą nie tylko  drogi bo 95 % Chełma jest wybudowane przez komunę a obecnie robią remont i przypisują sobie zasługi jakby to ini wybudowali :) zorza, chdk, szpital, biblioteka.......a tak naprawdę co wybudowali za dobrobytu po okrągłym stole? fontannę na placu gadńskim, ścieżkę rowerową i co jeszcze? chyba nic, ale za to ile sprzedali :) chzo, cementownię, fabrykę domów........, 

wybory sprzyjają sadzeniu kwiatków na dużych osiedlach i remontowanie tam chodniczków i innych drobnych pierdułek bo na osiedlach jest duże skupisko wyborców :) a rondo turbinowe przy hrubieszowskiej się sypie i MPRD będzie robiło nawierty żeby sprawdzić co jest przyczyną bo oni mieli położyć tylko dywaniki i nie ruszać podbudowy , więc wyjdzie że winny jest tow.Gierek bo źle zrobił podbudowę ......ale jazda Gierek wybudował w Polsce drogi a obecna władza nie potrafi nawet ich utrzymać :) zresztą nie tylko  drogi bo 95 ... rozwiń

Avatar
rasa / 17 czerwca 2013 o 13:24

A co  z tak szumnie zapowiadanym rondem turbinowym i połączeniem wojsławickiej? A no tak, za rok bo bedą wybory, naremontuje się kolejnych ulic w dobrym stanie (które po roku spękają). To strategia mrs fish

Avatar
Zarząd Dróg Polnych / 17 czerwca 2013 o 12:48

Tom Asik to człowiek prezydentowej , możesz go Pan pocałować w .... on się nie przejmuje niczym bo ma ochronę , wyrementował prezydentowej ulice i jest pod ochroną , a prezydentowa ma nas wszystkich w d...e, liczy się jej wygoda, biznes, koledzy, i aqa park :( a i przyszłe wybory.pozdrawiam , proponuje kupić auto terenowe bo jeszcze trochę jej rządów to będziemy mieli klepisko w chełmie i o to jej chodzi bo będzie mnóstwo kurzu i nie będzie widać jak kasę z budżetu wynoszą :)

Avatar
miastowy;) / 17 czerwca 2013 o 12:38

No i OK ale... zapraszam kogoś z władz miasta i dyr. ZDM, K. Tomasika do przejażdżki ul. Nadtorową. Obecnie jest tu objazd w związku z remontem ul. Trubakowskiej. Na początku robót dyr. Tomasik stwierdził, że na Nadtorowej coś tam podrównali i tragedii nie ma. No to zapraszam teraz! Dziura na dziurze, kurz wokół niemiłosierny. Nie wymagam od razu asfaltu ale q....a choćby równo było! Kolejny raz Nadtorowa "robi" za objazd a destrukt miasto położyło na uliczkach gdzie albo mieszka radny albo ktoś ważniejszy. Zgroza!

No i OK ale... zapraszam kogoś z władz miasta i dyr. ZDM, K. Tomasika do przejażdżki ul. Nadtorową. Obecnie jest tu objazd w związku z remontem ul. Trubakowskiej. Na początku robót dyr. Tomasik stwierdził, że na Nadtorowej coś tam podrównali i tragedii nie ma. No to zapraszam teraz! Dziura na dziurze, kurz wokół niemiłosierny. Nie wymagam od razu asfaltu ale q....a choćby równo było! Kolejny raz Nadtorowa "robi" za objazd a destrukt miasto p... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 2 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 18 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 44 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.