piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Rondo się spóźnia. Drogowcy zapłacą karę?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2014, 14:15

Firma z Lubartowa, która wygrała przetarg na przebudowę ronda Romana Dmowskiego w Chełmie miała uporać się z zadaniem do 14 listopada. Już wiadomo, że nie dotrzyma tego terminu i przyjdzie jej płacić miastu kary umowne.

Samo rondo jest gotowe, drogowcom udało się też przykryć odcinek prowadzącej do niego ul. Lubelskiej asfaltową warstwą ścieralną. Pracują tam jeszcze brukarze. Na ukończeniu jest też równoległy do ul. Lubelskiej odcinek ścieżki rowerowej.

- W tej sytuacji drogowcom z Lubartowa pozostało wykonać jeszcze cztery dojazdy do ronda - mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Problem w tym, że to najtrudniejszy etap całego przedsięwzięcia. Tym trudniejszy, że z braku możliwości wytyczenia objazdów ruch na rondzie musi się odbywać praktycznie nieprzerwanie.

Zdaniem Tomasika lubartowska firma rozpoczęła modernizację zbyt małymi siłami, zarówno pod względem ludzi, jak i sprzętu. Teraz próbuje to nadrobić. Trudno żeby było inaczej, skoro każdy dzień spóźnienia w stosunku do ustalonego terminu zakończenia inwestycji będzie ją kosztował około 8,3 tys. zł.

- Spodziewamy się, że wykonawca wystąpi do nas o aneksowanie i przedłużenie umowy - dodaje Tomasik. - Musiałby nam jednak udowodnić, że były obiektywne okoliczności usprawiedliwiające poślizg.

Tak czy inaczej modernizacja ronda musi być zakończona i rozliczona jeszcze w tym roku. Wynika to z warunków przyznania miastu na ten cel 1,6 mln zł dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Po przebudowie rondo Dmowskiego, w Chełmie nazywane też rogatkami lubelskimi, zmieni się nie do poznania. W planie robót uwzględniono urządzenie odwodnienia, wymianę nawierzchni i chodników, nowe oświetlenie oraz bezpieczne przejścia dla pieszych. Projektant wytyczył także ścieżkę rowerową, która z czasem ma się połączyć ze ścieżką biegnącą wzdłuż ul. Lubelskiej oraz kolejną ścieżką prowadzącą do Janowa. Dla kierowców największe znaczenie jednak będzie miała całkowicie odmienna od dotychczasowej organizacja ruchu.

- Wyznaczone zostaną bezpieczne skręty w prawą stronę - tłumaczy Tomasik. - Oznacza to, że na przykład kierowca jadący ulicą Rejowiecką w kierunku Włodawy, lub od strony Lublina w kierunku Krasnegostawu w ogóle nie będzie musiał wjeżdżać na rondo. Ominie je wyznaczonym zjazdem. To także sposób na zmniejszenie szerokości środkowej części ronda, na którym nie będzie już możliwości wyprzedzania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm drogi Krzysztof Tomasik
Krystyna
mariusz b.
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krystyna
Krystyna (26 listopada 2014 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale przed wyborami gÓRNY byl na budowie wpantofelkachi kasku;)

Rozwiń
mariusz b.
mariusz b. (16 listopada 2014 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nie zapłacą żadnej kary bo podziela się łapówką z władzami miasta

Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2014 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:blink: to jakieś jaja, mieszkam niedaleko i od lata na tej budowie było 3 robotników mi PANI INZYNIER co dziwnym trafem buduje wszystko w Chełmie, np. Trubakowska , krzyzówke Szpitalnej, i zawsze ma 5 pracowników około.Prace trwały od 8 do 15 bo po sie meczyc latem a teraz bałagan kolejki bo kopia naokoło zamiast najpierw zrobić np od strony Włodawy i dalej i dalej. <_<  <_<

Rozwiń
LBL
LBL (14 listopada 2014 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firma z Lubartowa i wszystko jasne.
W Biłgoraju budują obwodnicę, mają czas do końca miesiąca i też wątpliwe czy zdążą.
Rozwiń
KAm
KAm (14 listopada 2014 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co sie dzieje z OBWODNICĄ HRUBIESZOWA? Buduja juz ja chyba doooobrych kilka lat, wie ktoś o co tam chodzi???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!