czwartek, 25 maja 2017 r.

Chełm

Rośnie TBS przy ul. Synów Pułku w Chełmie

Dodano: 1 września 2013, 16:07
Autor: (p.p)

Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 ( UM Chełm)
Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 ( UM Chełm)

Jest jeszcze kilka wolnych mieszkań w budowanym bloku. To już trzeci, jaki miejska spółka w ostatnich latach wybudowała na tym osiedlu.

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje kolejny budynek wielorodzinny, w którym będą 32 mieszkania. – Większość mieszkań została już przydzielona, ale jest jeszcze kilka wolnych – mówi Krzysztof Głaz, prezes ChTBS.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie osiedlowy parking. Łącznie znajdzie się tam miejsce dla ponad 100 pojazdów. Obok istniejących już bloków TBS znajduje się także duży plac zabaw, wybudowany w 2011 roku za kwotę 60 tysięcy złotych.

Koszt budowanego właśnie bloku wyniesie około 2,7 mln zł. Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 roku. To jednak nie koniec inwestycji. Spółka w najbliższym czasie chce zlecić opracowanie dokumentacji technicznej na budowę następnego budynku dla 32 rodzin. Rozpoczęcie jego budowy planowane jest na koniec przyszłego roku.

- Ostatnia zmiana planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Zachód pozwala na postawienie kilku kolejnych budynków wielorodzinnych, które chcielibyśmy sukcesywnie realizować – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

– Jestem przekonana, że jest to dobre rozwiązanie dla wielu rodzin, które marzą o własnym mieszkaniu, a nie mają wystarczających środków na budowę własnego domu lub kupno mieszkania u dewelopera.

Mieszkanie dla ciebie

O mieszkanie z TBS starać się mogą osoby zamieszkałe w Chełmie lub związane z miastem z racji wykonywanej pracy, które posiadają udokumentowane dochody oraz wkład własny na budowę mieszkania. Wysokość wkładu stanowi 35 proc. wartości mieszkania.
Czytaj więcej o:
Maniuś
anonimowy
anonimowy
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Maniuś
Maniuś (9 kwietnia 2015 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkam od kilku lat w tych TBS-ach i mimo pewnych wad wiem, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą oddać bankowi w odsetkach kolejnych 100% wartości swojego mieszkania. A jak komuś się polepszy zawsze można zrezygnować odbierając wkład. Pozdrawiam malkontentów;)

Rozwiń
anonimowy
anonimowy (3 marca 2014 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak,tak z tym ogrzewaniem to sie zgadzam! jak nie grzejesz to płacisz za to że puszcza cieplo w rury ok.400zł. tak mi powiedzieli w tbs-ie.to banda złodzieji!!!wogóle ta cała obsada w tym tbs-ie to pożal się boże!!!

Rozwiń
anonimowy
anonimowy (3 marca 2014 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkanie niby dla ludzi mniej zamoznych a to nie prawda!!!Jak sie nie zarabia co najmniej 3tyś na miesiac to nie ma szans na utrzymanie tego ICH mieszkania(NAJEMCO) :excl: Ludzie nie wierzcie tbs-owi to wszystko obłuda!!!To co oni mówia na poczatku wszystko ładnie, pięknie pózniej pęka jak bańka mydlana!!!Przeżylem to na wlasnej skórze! :angry: Nie chcę nigdy więcej mieć z nimi do czynienia!Płaci sie tyle pieniędzy co miesiac nie wiadomo za co?!a podwyżki sa regularnie co kilka miesięcy.A jeśli chodzi o stan mieszkania to daje wiele do życzenia:ściany pękaja,wiatr wieje po całym mieszkaniu,lód na oknach od środka,ściany krzywe,ściany cienkie że słychać jak sąsiad się załatwia i wiele,wiele jeszcze innych rzeczy na minus!!!

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (25 stycznia 2014 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W sumie to fajnie się mieszka w Tbsie na Synów Pułku.

Jest spokój, duży parking, plac zabaw, mieszkanie nowe.

Ale dosyć tych plusów.

Jeżeli ktoś chce załatwić coś w Tbsie to musi pogodzić 

się z tym, że zostanie przyjęty jak intruz. 

Oświetlenie zewnętrzne budynków owszem jest, ale świeci

może połowa latarni. 

Jakość budynków jest tragiczna. Opłaty za ogrzewanie

nie wiadomo skąd się biorą mimo, że rozliczenie

jest z ciepłomierza. Więcej płaci się za ogrzewanie

piwnic i klatek schodowych niż za mieszkanie.

Mimo, że na klatkach i w piwnicy nie ma kaloryferów.

Lód na parapetach itp.

Chyba ktoś nie dopełnił swoich obowiązków przy odbiorze budynku.

Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2013 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

super

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24