sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Rowerzysta słabnie, student ma udar. Kto jest najlepszym ratownikiem?

Dodano: 4 czerwca 2017, 21:02
Autor: bar

Uczestnicy mistrzostw na ogłoszenie wyników zajechali na pl. Łuczkowskiego w Chełmie
Uczestnicy mistrzostw na ogłoszenie wyników zajechali na pl. Łuczkowskiego w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)

Chełmscy ratownicy już po raz drugi byli gospodarzami trzydniowych VIII Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w ratownictwie medycznym. Wzięło w nich udział łącznie 21 ekip z całego kraju. Stawiła się także reprezentacja z ukraińskiego Łucka.

Po kolejnych sprawdzianach najwyżej został oceniony zespół z Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie przed Stacją Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ogłoszenie wyników w piątek wszystkie ekipy przy ogłuszającym dźwięku syren i z migającymi światłami zajechały na pl. Łuczkowskiego.

Organizatorzy wyznaczyli uczestnikom mistrzostw nie lada wyzwania. Na przykład na pl. Łuczkowskiego zaaranżowali zdarzenie, w którym nagle słabnie rowerzysta. Usiłujący wyminąć go motocyklista najeżdża na słupek i doznaje wytrzewienia. Z kolei w Depułtyczach Królewskich student z Ukrainy posługujący się łamaną angielszczyzną doznaje udaru. W tym czasie nadbiega jego żona z dzieckiem, które zakrztusiło się elementem zabawki. Nie mniej dramatyczny scenariusz miała także akcja zaaranżowana w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej. Niespodziewanie zasłabła tam dyspozytorka. Ustało u niej krążenie i oddech. Na domiar złego w terenie uczestniczący w akcji gaśniczej strażak doznaje złamania podudzia. Obowiązkiem ratowników było spieszenie wszystkim tym nieszczęśnikom ze skuteczną pomocą.

– Łatwo nie było – przyznał jeden z uczestników imprezy. – Z drugiej strony w swojej pracy spotykamy się z sytuacjami przerastającymi najbardziej wymyślne scenariusze.

rr
GOŚĆ 25
Chełmianin N
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rr
rr (7 czerwca 2017 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zabawa za publiczne pieniądze- bez komentarza
Rozwiń
GOŚĆ 25
GOŚĆ 25 (5 czerwca 2017 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chore komentarze. Wezcie sie ogarnijcie ludzie bo Przegrywać trzeba umieć. 
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (5 czerwca 2017 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DEBILNE WIDZENIE!!! Redaktory, w kozim grodzie na wschodzie w Lublinie, to matoły gazetowe z których brama wschodu słynie, a Ich debilne widzenie, dalej o Lubelszczyźnie marzy, czyli maniactwo - to choroba umysłowa dziennikarzy! Niby wykształceni, niby douczeni, a głowa oświecona, z powodu manii wielkości na mądrzejszych obrażona, iż uczeni określać lubelskie, ziemią lubelską zakazali, a matoły z koziego grodu prawdy naukowej nie uznali, i zawody ratowników - mieście Chełmie zorganizowali, czyli obecne woj. lubelskie - lubelską ziemią nazwali! Morał!!! Pismaki lubelskie woj. to nie lubelska ziemia, nie Lubelszczyzna i czas uleczyć lubelskie złudzenia!
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2017 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten który pracuje w Białej Podlaskiej był też sędzią zawodów. Niby nic złego ale....
Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2017 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ustawka jak każde z zawodów pozdrawiamy kolegę Kamila z Konina który był pracownikiem SRM Chełm oraz zespół z Białej Podlaskiej w której dorabia jeden z pracowników SRM Chełm który uczestniczył przy organizowaniu zawodów i jest przyduba.... dyrektora
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!