poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Ruszają zapisy do chełmskich przedszkoli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2010, 11:52
Autor: Monika Mojsym

Jutro ruszają zapisy do chełmskich przedszkoli. Miejskie placówki mają do dyspozycji w sumie 1541 miejsc, ale na razie nie wiadomo ile z nich będzie wolnych we wrześniu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia. Szanse na przyjęcie dziecka do przedszkola są dużo większe, niż w ubiegłym roku.

– Będziemy mieli dwadzieścia dodatkowych miejsc – mówi Agata Fisz, prezydent miasta Chełm. – Latem planujemy remont w przedszkolu nr 13. Zamierzamy wtedy wygospodarować w budynku dodatkowe pomieszczenie na salę.

W miejskich placówkach jest w sumie 1541 miejsc, ale tylko ich niewielki odsetek będzie do dyspozycji trzylatków. Pierwszeństwo mają dzieci, które zostają w przedszkolu na kolejny rok. W przedszkolu miejskim nr 6 wiadomo już, że wolnych miejsc będzie tylko 27.

– Rodzice naszych obecnych przedszkolaków zapowiedzieli nam, że chcą tutaj pozostawić swoje dzieci – mówi Alina Ceglarska, dyrektor PM nr 6 w Chełmie. – Maluchy, które nie dostaną się do przedszkola mogą liczyć tylko na łut szczęścia. Czasami zdarza się, że rodzice przenoszą się do innego miasta, albo zmieniają pracę. Dzięki temu miejsce w placówce może się zwolnić.

Pani Anna ma nadzieję, że jej córka dostanie się do przedszkola. – Za pracę niani trzeba sporo zapłacić – mówi pani Anna. – Pobyt dziecka w przedszkolu na pewno będzie tańszy, a myślę że Diana będzie tam szczęśliwa. Uwielbia, gdy wokół niej znajduje się dużo innych dzieci.

Na czym polega rekrutacja? Tak jak w ubiegłym roku trzeba zarejestrować wniosek drogą elektroniczną, a po wydrukowaniu złożyć w wybranej placówce. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu formularz wypełniają osobiście, w przedszkolu. Wnioski będą dostępne od jutra na stronie www.chelm.pl w zakładce rekrutacja do szkół i przedszkoli.

Wyniki naboru zostaną przedstawione 19 kwietnia. Rodzice będą mieli 4 dni, żeby potwierdzić wybór przedszkola. Jeżeli będą jakieś wolne miejsca, urzędnicy poinformują o nich 26 kwietnia. Wtedy ruszy rekrutacja uzupełniająca. W Internecie będą zamieszczone też informacje i wskazówki dotyczące wszystkich etapów naboru.

Kto ma fory w przedszkolu

W pierwszej kolejności przyjmowane są :
– dzieci rodziców samotnie je wychowujących
– dzieci osób niepełnosprawnych
– dzieci przebywające w rodzinach zastępczych
– dzieci obojga rodziców pracujących
– rodzeństwo dziecka, które już uczęszcza do wybranego przedszkola
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!