sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Ruszył remont ul. Reformackiej w Chełmie. Będą utrudnienia w ruchu

  Edytuj ten wpis

W ramach remontu ul. Reformackiej na jej skrzyżowaniu z ul. Ks. Popiełuszki i Podwalną powstaje porz
W ramach remontu ul. Reformackiej na jej skrzyżowaniu z ul. Ks. Popiełuszki i Podwalną powstaje porz

Przeklęta przez kierowców ze względu na dziury ul. Reformacka wreszcie doczekała się remontu.

Ulica Reformacka to jedna z najbardziej ruchliwych arterii śródmieścia. – Możliwość wyremontowania tej ulicy pojawiła się, kiedy okazało się, że ogłoszone wcześniej przez miasto przetargi przyniosły znaczne oszczędności – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Część pieniędzy dołożyła ze swojej rezerwy także prezydent miasta.

Program remontu obejmuje odcinek Reformackiej od skrzyżowania z ulicą Strażacką do uliczki prowadzącej do domu handlowego "Chrobry”.

– Pracujemy na tej ulicy już od poniedziałku – mówi Marian Lipczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Na tym etapie robót nie ma jeszcze potrzeby całkowitego wyłączania ulicy z ruchu. W razie potrzeby drogowcy będą sterować ruchem wahadłowym. Remontowany odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu dopiero na czas wylewania nowej nawierzchni.

– Jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam planów, to stanie się to już w czwartek i piątek – dodaje Lipczuk. – Do tego czasu ma być też już gotowa wysepka na środku skrzyżowania ulic Reformackiej z Podwalną i Ks. Popiełuszki. Ponadto przed zimą chcemy się jeszcze uporać z oznakowaniem poziomym. Zostanie wykonane w technologii grubowarstwowej, a więc na nowym oznakowaniu nie będziemy się ślizgać.

Na nowej nawierzchni maja się także już nie ślizgać samochody. Szczególnie zimą stromy podjazd w górę Reformackiej bywał wręcz niemożliwy do pokonania. Nowy asfalt przez swoje właściwości ma gwarantować znacznie skuteczniejszą przyczepność.

– Krótkie ale jednak zamknięcie całej ulicy oraz prowadzone prace na pewno spowodują utrudnienia w ruchu – mówi Agata Fisz, prezydent miasta. – Dlatego jak zwykle prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Chełmscy kierowcy, którzy niedawno przeżyli remont wiaduktu, a następnie długiego odcinka ul. Lubelskiej zdążyli się już do podobnych niedogodności przyzwyczaić. Remont Reformackiej im nie straszny tym bardziej, że w porównaniu z poprzednimi inwestycjami drogowymi szybko się skończy.

– Najważniejsze, że miasto przypomniało sobie o Reformackiej – mówi jeden z chełmskich taksówkarzy. – Jeszcze trochę, a ta ulica zrobiłaby się dla samochodów nieprzejezdna.

MPRD zgodnie z podpisaną z miastem umową ma się uporać ze wszystkim do połowy grudnia. Jak zapewniają władze tej spółki, przy sprzyjającej pogodzie, inwestycja może zostać skończona jeszcze w listopadzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!