Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 grudnia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Ruszyły przygotowania do studniówek

0 4 A A

Uczniowie klas maturalnych ćwiczą już poloneza. Okazuje się, że ci, na co dzień miłośnicy hip-hopu czy techno, są w stanie polubić ten taniec i muzykę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pierwszy raz ruszyłam do poloneza i przyznaję, że było to miłe doświadczenie - mówi Paulina Łubkowska z III LO w Chełmie. Jej kolega Łukasz Leśnicki zapewnia, że nie wyobraża sobie studniówki bez tego tańca. - Tradycja zobowiązuje - podkreśla Łukasz. - W końcu ten, z uwagi na okoliczności, jedyny w swoim rodzaju taniec, będziemy wspominać do końca życia.

W III LO poloneza uczy młodzież Piotr Moliński, nauczyciel wychowania fizycznego. - Na początek przećwiczyliśmy podstawowy krok - mówi. - Potem przyjdzie kolej na figury. Wierzę, że podczas studniówki nie będzie żadnej wpadki.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO młodzież będzie tańczyła przy dźwiękach poloneza "Pożegnanie Ojczyzny” skomponowanego przez Kleofasa Ogińskiego. Wierni klasyce pozostali także uczniowie II LO. Z kolei w I LO od kilku lat wzięciem cieszy się polonez skomponowany przez Wojciecha Kilara do filmu Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz”.

W ZSzE i III LO nie ma warunków do zorganizowania w jednym terminie studniówki dla wszystkich jedenastu klas maturalnych. Dlatego połowa z nich za pośrednictwem rady rodziców wynajęła sobie już lokal w jednym z chełmskich domów weselnych.

- Nie wyobrażam sobie, aby rodzice zamówili tam dla swoich dzieci, a naszych uczniów, alkohol - mówi Edyta Chudoba, dyrektor szkoły. - Gdyby tak się stało, po prostu nie przyjęłabym od nich zaproszenia.

Dariusz Kostecki, dyrektor I LO, nie wyobraża sobie z kolei studniówki poza murami szkoły. Dopóki będę miał w tej szkole cokolwiek do powiedzenia, to będę opowiadał się właśnie za takim rozwiązaniem - mówi.

Z jednej strony, z uwagi na tradycję i bezpieczeństwo uczniów, podobnego zdania jest Grażyna Mojsym, dyrektor II LO. Z drugiej strony, nie ukrywa jednak, że studniówki przewracają szkołę do góry nogami.

- Klasy przemieniają się w szatnie czy sale konsumpcyjne. Aby zainstalować dekoracje, trzeba wiercić dziury w ścianach bądź wbijać w nie gwoździe. To wszystko trzeba później uporządkować, naprawić, odmalować. Dlatego, aby z tym wszystkim uporać się jeszcze przed wznowieniem zajęć, studniówka odbędzie się u nas w ostatnią sobotę przed feriami - mówi Mojsym.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziomek ze zdjęcia / 12 stycznia 2009 o 21:59
baletnica napisał:
Ten na pierwszym planie zdjęcia to jakiś palant.Od kiedy to tańczy się z ręką w kieszeni?A może on się nie mł i swędzi go "przyrodzenie",w dodatku przy takiej dziewczynie.A może on się po prostu ........


... trzymam ręce blisko siebie ;P Jak już zauważyłaś partnerka ekstra to i rączki trzeba pilnować ;P . Aaa, no i nie filozofuj tak ;P
Avatar
henio / 7 grudnia 2008 o 13:31
Wstydż się młody który jesteś na zdjęciu - poloneza nie uczą z ręką w kieszeni. Liczenie drobnych zostaw na póżniej.
Avatar
~realista~ / 4 grudnia 2008 o 13:43
Alkoholu nie trzeba zamawiac i tak kazdy flache przyniesie a polonez to kolejna sciema,nie jeden pzychodzil na "bal" juz po tym wspanialm tancu,wiec nie piszcie glupot.
Avatar
baletnica / 4 grudnia 2008 o 08:04
Ten na pierwszym planie zdjęcia to jakiś palant.Od kiedy to tańczy się z ręką w kieszeni?A może on się nie mł i swędzi go "przyrodzenie",w dodatku przy takiej dziewczynie.A może on się po prostu ........
Avatar
ziomek ze zdjęcia / 12 stycznia 2009 o 21:59
baletnica napisał:
Ten na pierwszym planie zdjęcia to jakiś palant.Od kiedy to tańczy się z ręką w kieszeni?A może on się nie mł i swędzi go "przyrodzenie",w dodatku przy takiej dziewczynie.A może on się po prostu ........


... trzymam ręce blisko siebie ;P Jak już zauważyłaś partnerka ekstra to i rączki trzeba pilnować ;P . Aaa, no i nie filozofuj tak ;P
Avatar
henio / 7 grudnia 2008 o 13:31
Wstydż się młody który jesteś na zdjęciu - poloneza nie uczą z ręką w kieszeni. Liczenie drobnych zostaw na póżniej.
Avatar
~realista~ / 4 grudnia 2008 o 13:43
Alkoholu nie trzeba zamawiac i tak kazdy flache przyniesie a polonez to kolejna sciema,nie jeden pzychodzil na "bal" juz po tym wspanialm tancu,wiec nie piszcie glupot.
Avatar
baletnica / 4 grudnia 2008 o 08:04
Ten na pierwszym planie zdjęcia to jakiś palant.Od kiedy to tańczy się z ręką w kieszeni?A może on się nie mł i swędzi go "przyrodzenie",w dodatku przy takiej dziewczynie.A może on się po prostu ........
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 0

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 17

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.