niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Są jeszcze wolne miejsca na chełmskich uczelniach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2012, 21:36

W chełmskich szkołach wyższych można znaleźć wolne miejsca na studia.

Największa uczelnia w Chełmie – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, prowadziła zapisy od 30 maja. Trzy etapy rekrutacji na studia dzienne i zaoczne już się zakończyły. Pozostały jeszcze dwa terminy: od 16 lipca do 13 sierpnia i od 6 sierpnia do 21 września.

Wśród nowych specjalizacji na PWSZ znalazły się m.in. na kierunku elektrotechnika: automatyzacja i elektryfikacja kopalń, odnawialne źródła energii. Na filologii polskiej: animacja kultury, komunikacja biznesowa i zarządzanie biurem, edukacja regionalna. Z kolei na mechanice i budowie maszyn: mechanizacja górnictwa.

– Przyjęliśmy już 800 podań na wolnych tysiąc miejsc. Największym zainteresowaniem cieszy się elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz budownictwo. Liczba chętnych jest porównywalna z zeszłym rokiem. Oznacza to, że zainteresowanie naszą uczelnią nie słabnie – mówi Wiesław Dziubiński, kierownik Działu Toku Studiów PWSZ.

Michał, aby studiować inżynierię lotniczą, przyjechał aż z Gdańska. – PWSZ to jedna z zaledwie dwóch uczelni w kraju, która kształci na kierunkach lotniczych – mówi Michał. – Moi koledzy już tu studiują. Wierzę, że z dyplomem inżyniera lotniczego na pewno znajdę dobrą pracę.

W Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej rekrutacja prowadzona jest tylko na jeden kierunek, czyli politologię. Dotyczy to studiów licencjackich oraz magisterskich. Uczelnia chce jednak poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Złożyła już wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o zgodę na uruchomienie kierunku ekonomicznego.

– Do tej pory swoje podania złożyło 60 osób. Zazwyczaj chętni zgłaszają się pod koniec sierpnia i we wrześniu. W kwestii nowego kierunku, czekamy na decyzję z ministerstwa. Wtedy rozpoczniemy rekrutację – mówi Agnieszka Dżaman, pracownik dziekanatu.

Wszyscy ci, którzy chcieliby rozpocząć studia w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, na złożenie dokumentów mają czas do 27 września. W rachubę wchodzą dwa kierunki językowe: filologia angielska i germańska.

W Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego trwa nabór na takie kierunki licencjackie, jak gospodarka przestrzenna, pielęgniarstwo, socjologia i zarządzanie. Rekrutacja będzie trwać do 30 września.
O uczniów zabiega także Medyczne Studium Zawodowe. Kształci ratowników medycznych, techników farmaceutycznych, usług kosmetycznych, elektroniki i informatyki medycznej oraz terapeutów zajęciowych i masażystów. Kandydaci na złożenie podań mają czas do 21 sierpnia. Wszystkich, którzy się na to zdecydują, będą jeszcze czekały rozmowy kwalifikacyjne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!