Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 czerwca 2011 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Sędzia obwiniona o picie alkoholu w pracy. Nie chciała dmuchać

0 11 A A
Sędzia nie przyznaje się do winy (Archiwum)
Sędzia nie przyznaje się do winy (Archiwum)

– Nigdy nie spożywałam alkoholu w miejscu pracy – utrzymywała w sądzie dyscyplinarnym sędzia Marta B. z Krasnegostawu. A dmuchnąć w alkomat nie chciała, bo "była niewinna”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sędzia Marta B., od dwóch lat zawieszona, tłumaczyła się wczoraj w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie na swym procesie dyscyplinarnym. Już raz sprawa zakończyła się dla niej niekorzystnie. Sędziowie uznali, że dwa razy piła w pracy, raz przyszła już wstawiona i za to ukarali ją przeniesieniem na inne stanowisko służbowe. Minister sprawiedliwości domagał się wyrzucenia jej z pracy. A Sąd Najwyższy skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

– Nie przyznaje się w ogóle nie zgadzam się z tymi zarzutami – tłumaczyła wczoraj sędzia na rozprawie. I chciała, żeby odczytać to, co powiedziała na wcześniejszych przesłuchaniach. Wymieniała w nich swe liczne schorzenia i podkreślała, że bierze leki znieczulające.

Pod koniec maja 2008 roku Marta B. rozpoznawała sprawy w wydziale cywilnym. Około godz. 11. niespodziewanie wyszła z sądu. Gdy wróciła po dwóch godzinach szefowa wyczuła w jej gabinecie woń alkoholu. Marta B. miała czerwoną twarz i przekrwione oczy.

Marta B. na wcześniejszych przesłuchaniach tłumaczyła, że dostała telefon z domu, że zasłabł jej ojciec. Pojechała więc do niego a potem wróciła do sądu. Ale okazało się, że z mieszkania jej rodziców nie było tego dnia połączenia z sądem. Wczoraj sędzia mówiła już, że pomyliły się jej dni.

Szefowa, która wówczas, wyczuła od niej alkohol, to Joanna Smyk, obecnie prezes Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. Wczoraj na procesie była świadkiem.

- Nie znam kosmetyków, które wyzwalałaby taki zapach, jaki był w pokoju – utrzymywała.

Marta B. została ostatecznie odsunięta od sądzenia 6 lutego 2009 roku. Pracownik sądu zastał ją wtedy w jej gabinecie. Mówiła bełkotliwie i niezrozumiale. Marta B. nigdy nie zgodziła się na badanie alkomatem. Twierdziła, że byłoby to dla niej poniżające. To, w jakim była stanie oparto na zeznaniach pracowników sądu: sędziów i protokolantów.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
trzeźwy jak drut / 7 czerwca 2011 o 20:31
Na trzeźwo to jakoś nie tak...O 8 rano już wali jak z gorzelni...
A poza tym to ksiądz spożywa ciało i krew Pańską to karać... za kanibalizm...
Avatar
rydzio / 7 czerwca 2011 o 19:51
Kiedyś w kościele ksiądz na zakończenie mszy pił publicznie w pracy przy stole!
Czemu ich siuę nie ściga ?
Służba Bogu powinna być na trzeźwo !
Avatar
mmmag / 4 czerwca 2011 o 22:30
[quote name='v' timestamp='1307169922' post='485602']
To te wyroki,które wydała wcześniej można podważyć bo prawdopodobnie wydawała je po pijaku.Zabrać im imunitety w trybie natychmiastowym i sądzić jak zwykłego śmiertelnika.
[/quote]

sam się podważ. zapraszam do lektury KPC oraz ustawy o sądach powszechnych
Avatar
Mag / 4 czerwca 2011 o 22:29
zgodnie z wyrokiem SN, jeśli pracownik nie pił to w jego interesie jest wezwanie policji celem przebadania go na zawartość alkoholu, to na pracowniku ciąży udowodnienie swojej niewinności. Uchylenie się od badania wskazuje na spożycie alkoholu. Tyle
Avatar
v / 4 czerwca 2011 o 08:45
To te wyroki,które wydała wcześniej można podważyć bo prawdopodobnie wydawała je po pijaku.Zabrać im imunitety w trybie natychmiastowym i sądzić jak zwykłego śmiertelnika.
Avatar
Zez / 4 czerwca 2011 o 05:10
Oskarżony do Sędziego - "Proszę Wysokiej Sprawiedliwości o głos".
Sędzia gromi oskarżonego - " Tu nie ma Sprawiedliwości, tu jest Sąd"
Avatar
Ali Baba / 3 czerwca 2011 o 21:59
I wszystko jasne oraz potwierdzone przez właśnie takie postępowanie min. sędziów jedni łamią prawo bo go znają i mają układy inni starają się ich bronić bo rodzina bo kumpel ze studiów bo zobowiązania itd. więc nie dziwmy się że jeśli są wśród prawników tacy którzy chcieli coś w tych klanach zmienić natrafili na nieprawdopodobny opór i dopóki on trwał będzie NIC w Sądach Polskich się nie zmieni a jedynie cyrk będzie stawał się bardziej szczelny stracimy przede wszystkim my obywatele ale kogo to obchodzi ! rząd zajęty jest teraz walką o stołki wybory za pasem !
I wszystko jasne oraz potwierdzone przez właśnie takie postępowanie min. sędziów jedni łamią prawo bo go znają i mają układy inni starają się ich bronić bo rodzina bo kumpel ze studiów bo zobowiązania itd. więc nie dziwmy się że jeśli są wśród prawników tacy którzy chcieli coś w tych klanach zmienić natrafili na nieprawdopodobny opór i dopóki on trwał będzie NIC w Sądach Polskich się nie zmieni a jedynie cyrk będzie stawał się bardziej szczelny stracimy przede wszystkim my obywatele ale kogo to obchodzi ! rząd zajęty jest teraz walką o s... rozwiń
Avatar
wojo / 3 czerwca 2011 o 21:06
jakie prawo takie państwo cały naród pracuje na tzw. wymiar sprawiedliwości który jest jedną zalegalizowaną mafia prawnik z Białegostoku zamordował praktykantkę, sąd w lublinie go puścił wolno bo w rodzinie ma sędziów, Polacy czy chcecie aby tacy ludzie stali na straży prawa, czy chcecie takiego sejmu i rzadu który takie prawo stanowi, jakim prawem za zabójstwo wychodzi się wolno bo wujek sędzia, a czyjeś życie to...
Avatar
Julek / 3 czerwca 2011 o 20:44
Ilu mamy przestępców w togach ? Aż, skóra cierpnie na myśl, że taka szmata decyduje o losach innych ! Ale w Sądach to bardzo częsty proceder. W Kraśniku sędzia jeździł po pijaku samochodem - ponad 3 promile ! - normalny czlowiek nie bylby w stanie wstać z ziemi a co dopiero jechać ! Widocznie Pan Sędzia " ćwiczył" od dłuższego czasu. Czy po tylu miesiącach albo już latach odpowiedział za to przestępstwo ? Pewnie teraz pójdzie na "zasłużoną" emeryturę. W sądach jest odgrywany kabartet podczas rozpraw, a wygrywa ten kto ma lepsze chody a nie ten kto nie złamał prawa. W każdym razie w Kraśniku mamy również takich " sędziów "
Ilu mamy przestępców w togach ? Aż, skóra cierpnie na myśl, że taka szmata decyduje o losach innych ! Ale w Sądach to bardzo częsty proceder. W Kraśniku sędzia jeździł po pijaku samochodem - ponad 3 promile ! - normalny czlowiek nie bylby w stanie wstać z ziemi a co dopiero jechać ! Widocznie Pan Sędzia " ćwiczył" od dłuższego czasu. Czy po tylu miesiącach albo już latach odpowiedział za to przestępstwo ? Pewnie teraz pójdzie na "zasłużoną" emeryturę. W sądach jest odgrywany kabartet podczas rozpraw, a wygrywa... rozwiń
Avatar
mosquito / 3 czerwca 2011 o 20:16
W zasadzie naszego Państwa już nie ma !
Avatar
trzeźwy jak drut / 7 czerwca 2011 o 20:31
Na trzeźwo to jakoś nie tak...O 8 rano już wali jak z gorzelni...
A poza tym to ksiądz spożywa ciało i krew Pańską to karać... za kanibalizm...
Avatar
rydzio / 7 czerwca 2011 o 19:51
Kiedyś w kościele ksiądz na zakończenie mszy pił publicznie w pracy przy stole!
Czemu ich siuę nie ściga ?
Służba Bogu powinna być na trzeźwo !
Avatar
mmmag / 4 czerwca 2011 o 22:30
[quote name='v' timestamp='1307169922' post='485602']
To te wyroki,które wydała wcześniej można podważyć bo prawdopodobnie wydawała je po pijaku.Zabrać im imunitety w trybie natychmiastowym i sądzić jak zwykłego śmiertelnika.
[/quote]

sam się podważ. zapraszam do lektury KPC oraz ustawy o sądach powszechnych
Avatar
Mag / 4 czerwca 2011 o 22:29
zgodnie z wyrokiem SN, jeśli pracownik nie pił to w jego interesie jest wezwanie policji celem przebadania go na zawartość alkoholu, to na pracowniku ciąży udowodnienie swojej niewinności. Uchylenie się od badania wskazuje na spożycie alkoholu. Tyle
Avatar
v / 4 czerwca 2011 o 08:45
To te wyroki,które wydała wcześniej można podważyć bo prawdopodobnie wydawała je po pijaku.Zabrać im imunitety w trybie natychmiastowym i sądzić jak zwykłego śmiertelnika.
Avatar
Zez / 4 czerwca 2011 o 05:10
Oskarżony do Sędziego - "Proszę Wysokiej Sprawiedliwości o głos".
Sędzia gromi oskarżonego - " Tu nie ma Sprawiedliwości, tu jest Sąd"
Avatar
Ali Baba / 3 czerwca 2011 o 21:59
I wszystko jasne oraz potwierdzone przez właśnie takie postępowanie min. sędziów jedni łamią prawo bo go znają i mają układy inni starają się ich bronić bo rodzina bo kumpel ze studiów bo zobowiązania itd. więc nie dziwmy się że jeśli są wśród prawników tacy którzy chcieli coś w tych klanach zmienić natrafili na nieprawdopodobny opór i dopóki on trwał będzie NIC w Sądach Polskich się nie zmieni a jedynie cyrk będzie stawał się bardziej szczelny stracimy przede wszystkim my obywatele ale kogo to obchodzi ! rząd zajęty jest teraz walką o stołki wybory za pasem !
I wszystko jasne oraz potwierdzone przez właśnie takie postępowanie min. sędziów jedni łamią prawo bo go znają i mają układy inni starają się ich bronić bo rodzina bo kumpel ze studiów bo zobowiązania itd. więc nie dziwmy się że jeśli są wśród prawników tacy którzy chcieli coś w tych klanach zmienić natrafili na nieprawdopodobny opór i dopóki on trwał będzie NIC w Sądach Polskich się nie zmieni a jedynie cyrk będzie stawał się bardziej szczelny stracimy przede wszystkim my obywatele ale kogo to obchodzi ! rząd zajęty jest teraz walką o s... rozwiń
Avatar
wojo / 3 czerwca 2011 o 21:06
jakie prawo takie państwo cały naród pracuje na tzw. wymiar sprawiedliwości który jest jedną zalegalizowaną mafia prawnik z Białegostoku zamordował praktykantkę, sąd w lublinie go puścił wolno bo w rodzinie ma sędziów, Polacy czy chcecie aby tacy ludzie stali na straży prawa, czy chcecie takiego sejmu i rzadu który takie prawo stanowi, jakim prawem za zabójstwo wychodzi się wolno bo wujek sędzia, a czyjeś życie to...
Avatar
Julek / 3 czerwca 2011 o 20:44
Ilu mamy przestępców w togach ? Aż, skóra cierpnie na myśl, że taka szmata decyduje o losach innych ! Ale w Sądach to bardzo częsty proceder. W Kraśniku sędzia jeździł po pijaku samochodem - ponad 3 promile ! - normalny czlowiek nie bylby w stanie wstać z ziemi a co dopiero jechać ! Widocznie Pan Sędzia " ćwiczył" od dłuższego czasu. Czy po tylu miesiącach albo już latach odpowiedział za to przestępstwo ? Pewnie teraz pójdzie na "zasłużoną" emeryturę. W sądach jest odgrywany kabartet podczas rozpraw, a wygrywa ten kto ma lepsze chody a nie ten kto nie złamał prawa. W każdym razie w Kraśniku mamy również takich " sędziów "
Ilu mamy przestępców w togach ? Aż, skóra cierpnie na myśl, że taka szmata decyduje o losach innych ! Ale w Sądach to bardzo częsty proceder. W Kraśniku sędzia jeździł po pijaku samochodem - ponad 3 promile ! - normalny czlowiek nie bylby w stanie wstać z ziemi a co dopiero jechać ! Widocznie Pan Sędzia " ćwiczył" od dłuższego czasu. Czy po tylu miesiącach albo już latach odpowiedział za to przestępstwo ? Pewnie teraz pójdzie na "zasłużoną" emeryturę. W sądach jest odgrywany kabartet podczas rozpraw, a wygrywa... rozwiń
Avatar
mosquito / 3 czerwca 2011 o 20:16
W zasadzie naszego Państwa już nie ma !
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 118 27

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 39 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!