czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Segregacja fotografów

Dodano: 8 grudnia 2004, 22:01
Autor: (cyk)

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie w zamian za robienie zdjęć na studniówce żąda od fotografów sponsorowania szkoły.

Dwóch włodawskich fotografów już nawet nie próbuje przekonać dyrektora liceum, że cena ich usług będzie korzystniejsza dla uczniów.
– Uważam, że dyrektor postępuje nieuczciwie w stosunku do nas – mówi Krzysztof Tereszczuk, właściciel firmy Kodak EXPRESS we Włodawie. – W ciągu roku, właśnie ze szkół, dostajemy mnóstwo pism z prośbą o sponsoring i sponsorujemy. Dlaczego mamy dodatkowo wspierać szkołę w zamian za obsługę studniówki? Przecież za te zdjęcia płacą dzieciaki, a nie szkoła.
Waldemar Stefaniak, dyrektor włodawskiego liceum twierdzi, że do 5 stycznia każdy fotograf może złożyć ofertę na wykonywanie studniówkowych zdjęć. – Nikomu niczego nie ograniczam – tłumaczy. – Wpuszczam te osoby, które są dla mnie partnerami do rozmów. Wybieram najlepszą ofertę.
Zupełnie inne zdanie mają lokalni fotograficy. – Robimy zdjęcia we wszystkich pozostałych szkołach i żadnych ofert nie składamy – mówi Edward Stefański, właściciel Konica Photo Express we Włodawie. – To bzdura. Dyrektor nie jest dla nas płatnikiem tylko rodzice. To oni do nas przychodzą i zamawiają usługę.
W przypadku liceum im. Kościuszki jest jednak inaczej. Płacą rodzice, ale decyzje podejmuje dyrektor. – Wiem doskonale ile można zarobić na studniówce, bo kiedyś sam takie zdjęcia robiłem – mówi dyrektor Stefaniak. – Szkoła powinna mieć z tego jakieś korzyści. Jakie? To tajemnica handlowa.
Co na to rada rodziców? – Z tego co wiem, to dyrektor prawdopodobnie proponował lokalnym fotografom wejście na studniówkę, ale rzekomo nie chcieli – mówi Zbigniew Paszkowski, przewodniczący rady. – Zasugerował wtedy wybór firmy warszawskiej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!