sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Serce ważniejsze od przepisów. Urzędnicy pomogli prywatnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2012, 19:38

Podopieczni trenera Zbigniewa Rokosza zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Nie tylko w sprawach związan
Podopieczni trenera Zbigniewa Rokosza zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Nie tylko w sprawach związan

Pomóc można zawsze. Wystarczą tylko dobre chęci. Udowodnili to urzędnicy z krasnostawskiego starostwa. Gdy okazało się, że przepisy nie dają możliwości udzielenia wsparcia finansowego dla młodego sportowca, członkowie Zarządu Powiatu sięgnęli do własnych portfeli.

Wszystko zaczęło się od Zbigniewa Rokosza, trenera Uczniowskiego Klubu Sportowego Rocky. Zwrócił się on z prośbą do Zarządu Powiatu Krasnostawskiego o udzielenie finansowego wsparcia jednemu z jego podopiecznych.

– To dobry chłopak i bardzo obiecujący sportowiec – mówi trener. – Wiem, że w jego rodzinie, jak to się mówi, nie przelewa się. Chłopak jest skromny i sam o pomoc by nie prosił, ale skoro wiem, że potrzebuje np. butów na zimę czy ciepłej kurtki, to nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Dla mnie ci chłopcy, to nie tylko zawodnicy. Czuję się za nich odpowiedzialny. Jesteśmy jak rodzina. Owszem, dyscyplina jest potrzebna podczas treningów, ale oni potrzebują też zainteresowania i serca.

Jak mówi trener, wcześniej starał się już o stypendium sportowe dla swojego podopiecznego. Nie udało się. Postanowił spróbować czegoś innego i z prośbą o jednorazowe wsparcie zwrócił się do Zarządu Powiatu. – Dla tego chłopca liczyłaby się każda kwota: nawet 100-200 zł – mówi Rokosz. – To już by mu bardzo pomogło.

– Niestety, ani naczelnik referujący tę sprawę, ani członkowie zarządu nie mogli znaleźć odpowiedniego przepisu, aby zgodnie z prawem taką pomoc przyznać – mówi Sławomir Kamiński ze starostwa w Krasnymstawie. – Zdawali sobie jednak sprawę, że chłopak pomocy potrzebuje. W tej sytuacji starosta Janusz Szpak wyjął z portfela banknot i zaproponował, aby złożyć się wspólnie.

Pomysł chwycił. W zbiórkę włączyli się wszyscy członkowie zarządu, skarbnik, sekretarz, przewodniczący Rady Powiatu i Naczelnik Wydziału Oświaty. W ten sposób udało się zebrać 450 złotych.

– Gdy dowiedziałem się, że wsparcie będzie i to o wiele większe, niż mogliśmy marzyć, byłem naprawdę wzruszony – mówi trener. – To piękny gest, który pokazuje, że dla urzędników nie liczą się tylko przepisy. Że przy dobrych chęciach i odrobinie serca można tak wiele zdziałać dla drugiego człowieka.

Za otrzymane ze starostwa pieniądze chłopak już kupił sobie potrzebną odzież i zimowe buty. Był zachwycony i prosił, aby podziękować wszystkim, którzy mu pomogli.

– Ja też bardzo dziękuję, przede wszystkim panu Markowi Nowosadzkiemu, który był głównym motorem całej akcji – dodaje Zbigniew Rokosz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet Online
soohy
Prawda
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 06:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
soohy
soohy (13 stycznia 2012 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kol. Szczekarzew, czytaj tekst ze zrozumieniem, a nad diagnozami się zastanów. Pochopna ocena z użyciem słów uznawanych za obraźliwe w bezpośrednim kontakcie z ocenianym może skończyc się boleśnie. Wracając do meritum. Mając informację o przychodach obywatela Urząd Skarbowy ma prawo zainteresować się zobowiązaniami podatkowymi obdarowanego z tego tytułu. Tyle miałem do zakomunikowania, a że tego nie ogarniasz, to nie do mnie pretensje
Rozwiń
Prawda
Prawda (13 stycznia 2012 o 00:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak starostwo pokazało dobrą stronę to niech wyciągnie kasę na ratowanei szpitala, a nie pielęgniarkom zabiera premie, 13.
Na swięta ani złotówki nie dostały!!!
Rozwiń
szczekarzew
szczekarzew (12 stycznia 2012 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='soohy' timestamp='1326404851' post='582919']
Pewnie, że fajnie, ale jak skarbówka się dowie to już fajnie nie będzie. Chyba, że w tym przypadku ogłuchnie i oślepnie.
[/quote]
jesteś jebnięty... brak mi słów... dobra wola ludzi a nie skarbówka... jestem dumny że urodziłem się i mieszkam w krasnymstawie... samorząd dba o miasto... drogi i jeszcze pomaga dzieciom z pasją...
Rozwiń
lublin
lublin (12 stycznia 2012 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bardzo fajna akcja, czapki z głów, dla tych którzy się dołożyli
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!