czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Serdecznie polecamy naszego działacza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2008, 19:11
Autor: Rafał Panas

Chełmscy działacze Platformy Obywatelskiej idą w ślady Samoobrony.

Zamiast normalnie stanąć do konkursów, przygotowali dla posła Janusza Palikota listę osób rekomendo-wanych "na wyższe stanowiska w administracji państwowej”.


Na liście jest 13 nazwisk. I tak: przy Jerzym Jaworskim (szef chełmskiej PO - rp) widnieje adnotacja - dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych. Annę Mirzwę (kieruje Powiatowym Urzędem Pracy) partyjni koledzy widzą jako dyrektora lub zastępcę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a Tomasz Kazimierczak mógłby zająć kierownicze stanowiska w WUP, ZUS lub KRUS.

Z kolei Andrzej Sokół dostał namaszczenie na fotel jednego z szefów w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie albo dyrektora w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie. Tylko Iwona Chmiel ma niższe notowania. Na liście propozycji stanowisk przy jej nazwisku można przeczytać "ogólne urzędnicze”. Sprawę opisał kilka dni temu chełmski "Nowy Tydzień. Tygodnik lokalny”.

Z identycznej "rekomendacji” zasłynęła w ubiegłym roku lubelska Samoobrona. Rada wojewódzka partii podejmowała uchwały o "desygnowaniu do pracy” działaczy np. w oddziałach KRUS. I to właśnie te osoby wygrywały konkursy na określone stanowiska.

Poseł Janusz Palikot mówi, że pisma od chełmskiej PO jeszcze nie widział. Pokazujemy mu ksero dokumentów. - To skandaliczna historia. Nie sądziłem, że zdarzy się w Platformie - stwierdza Palikot. I zapowiada, że zbada, jak doszło do powstania listy. - W każdej partii są ludzie, którzy przychodzą do liderów i dopytują się o pracę. Ja ich odsyłam do urzędów, niech tam sprawdzą czy są wolne miejsca, czy jest nabór i konkursy. Nie ma mowy o tym, żeby były partyjne preferencje - tłumaczy.

Szef chełmskiej PO Jerzy Jaworski zapewnia, że lista to tylko "materiał roboczy”. - Nie wiadomo co wyniknie z tej przymiarki. W urzędach obowiązują procedury i moja chęć objęcia stanowiska nic tutaj nie znaczy. Konkursy wygra lepszy - stwierdza Jaworski. Nie wiadomo więc po co przygotowywano taką listę.

- Nic nie wiedziałam o umieszczeniu mnie na tej liście - zarzeka się Anna Mirzwa (nie należy do PO). Ale zaraz przyznaje, że przekazała do zarządu powiatu Platformy swoje CV.

Już w najbliższym czasie w urzędach: Wojewódzkim i Marszałkowskim może pojawić się do obsadzenia sporo stanowisk. Od poniedziałku marszałkiem jest Krzysztof Grabczuk (polityk PO z Chełma). Ze stanowiskami pożegna się część osób związanych z PiS. Wkrótce ma też ruszyć konkurs na dyrektora podległego marszałkowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Ludziom, którzy znaleźli się na chełmskiej liście stała się krzywda. Bo teraz nawet jak są kompetentni, to zostali spaleni i będzie im trudno objąć stanowisko - komentuje Palikot.

Małgorzacie Sokół,

szefowej Chełmskiego Domu Kultury, partyjni koledzy daliby kierownicze stanowisko w kulturze lub oświacie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BOLD FKR
wyborca PO
janusz p.
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BOLD FKR
BOLD FKR (1 lutego 2008 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Rozwiń
wyborca PO
wyborca PO (30 stycznia 2008 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Rozwiń
janusz p.
janusz p. (30 stycznia 2008 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Rozwiń
gość
gość (30 stycznia 2008 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Rozwiń
gość
gość (30 stycznia 2008 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!