sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Siemens dmucha na zimne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2006, 20:19

Problemy związane z zainstalo-waniem w chełmskim szpitalu nowego tomografu przedstawiliśmy Czytelnikom we wtorkowym wydaniu „DW”. Nie udało nam się wówczas skontaktować z Marianem Jegorowem, dyrektorem Lubelskiej Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji, odpowiedzialnym za inwestycje w chełmskim szpitalu. Dzisiaj przedstawiamy jego stanowisko w sprawie opóźnień w instalacji tomografu.

Marian Jegorow twierdzi, że wątpliwości co do nośności stropu wyraziło przedsiębiorstwo, któremu producent urządzenia, czyli firma Siemens, zlecił prace budowlane, związane z zainstalowaniem tomografu. Siemens, dmuchając na zimne, zlecił wykonanie ekspertyzy czy podłoga, na której ma pracować tomograf go udźwignie. – Niecierpliwie czekamy na tę ekspertyzę – mówi Jegorow.
Ten sam. Siemens w 1998 r. zatwierdził ekspertyzę, zatwierdzającą przygotowane pomieszczenie. Problem powstał, kiedy okazało się, że tomografy najnowszej generacji są znacznie cięższe od tych produkowanych przed ośmioma laty. Zdaniem dyrektora LWDI w czasach, kiedy technologiczny postęp przekłada się na miniaturyzację, naprawdę trudno się było tego spodziewać.
Jeśli ekspertyza Siemensa będzie negatywna, trzeba będzie wzmocnić strop belkami na podporach lub żelbetową wylewką. Oczywiście będą to nieprzewidziane koszty, które jeszcze trudno oszacować. Nie ma mowy o przeniesienia tomografu do innego pomieszczenia w Zakładzie Radiologii, skoro w pierwotnie wyznaczonym zdążono już zainstalować klimatyzację i radiologiczne osłony pomieszczenia. Jegorow zapewnia, że jakiekolwiek byłyby wyniki ekspertyzy, nowy tomograf zostanie oddany szpitalowi do użytku już w lutym. Zgodnie z pierwotnym założeniem miało to nastąpić przed końcem ubiegłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!