piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Dary zebrane w Chełmie podczas niedzielnej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę” złożone zostały w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Pracownicy ośrodka po wstępnej selekcji rozdadzą je najbardziej potrzebującym

W tym roku, w porównaniu z latami poprzednimi liczba ofiarodawców, którzy włączyli się w przygotowanie przedświątecznych paczek dla najmłodszych, zdecydowanie się zmniejszyła. Nie pomogły organizowane koncerty, dyskoteki ani imprezy plenerowe. Zapał mieszkańców miasta do pomagania innym ostudził chyba panujący mróz.
- Podczas niedzielnej zbiórki wolontariusze zebrali trochę odzieży i słodyczy. Były również maskotki - mówi Jolanta Kędzierawska, koordynatorka akcji.
W tym roku punkty zbiórki darów zostały zlokalizowane w największych i najczęściej uczęszczanych sklepach spożywczych w Chełmie. Organizatorzy mieli nadzieję, że w ten sposób uda im się zebrać więcej rzeczy. Niestety tylko nieliczni wrzucali do ustawionych tam koszy drobne upominki. Najbardziej hojni okazali się klienci "Mai” i "Lidera”. Również w "Albercie”, dzięki życzliwości jednego z udziałowców, udało się zapełnić stojący tam wózek na zakupy.
Sporo darów zebrano w ubiegły czwartek, gdy Mikołaj w gronie elfów i śnieżynek odwiedził Chełm. Na deptaku przy ul. Lwowskiej obdarowywał dzieci i dorosłych słodyczami. Wielu przechodniów rewanżowało się przekazując drobne upominki adresatom akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Świętego i jego świtę w tych działaniach aktywnie wspomagali żołnierze artylerzyści, częstujący zziębniętych chełmian wojskową grochówką. Zupa była serwowana również podczas koncertu zorganizowanego przez Chełmski Dom Kultury w centrum handlowym "Albert”. W niedzielne popołudnie wystąpiła tam m. in. kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz pary z klubu tańca towarzyskiego.
- Mniej darów niż zwykle zebrano również w terenie - mówi J. Kędzierawska. - Mieszkańcy wsi bardziej zaangażowali się w zbiórki dla powodzian. W wielu gminach swoją akcję, w tym samym czasie co nasza, zorganizował PCK.
W Chełmie konkurencją dla radiowej akcji była natomiast zbiórka darów zorganizowana przez Towarzystwo Oświata. W piątek i sobotę członkowie organizacji zbierali dary dokładnie w tych samych punktach co wolontariusze zaangażowani w niedzielny finał. Trochę szkoda, że wszyscy, którzy chcą pomagać potrzebujących nie porozumieli się i wspólnie nie przystąpili do akcji, wszak wszystkie dary, niezależnie przez kogo zebrane i tak trafią do najbiedniejszych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!