sobota, 27 maja 2017 r.

Chełm

Słomiany zapał bezrobotnych absolwentów

Dodano: 21 sierpnia 2001, 10:49

Przed kilkoma miesiącami powstało w Chełmie Centrum Wolontariatu. Zainteresowanie młodych ludzi niesieniem pomocy innym było ogromne. Dzisiaj po entuzjazmie pozostało już tylko wspomnienie, a telefon biura informuje, że nie ma takiego numeru.

Oferta opracowana przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Aktywizacji Młodych była skierowana do bezrobotnych absolwentów. Miała wyzwolić w nich aktywność i zapobiec apatii spowodowanej brakiem zajęcia. W pierwszych tygodniach odpowiedziało na nią ponad 100 osób. Zaproponowano im pracę w trzech grupach. Zajęcia w świetlicach środowiskowych, opiekę nad chorymi w domu oraz pomoc w organizowaniu w mieście imprez artystycznych i kulturalnych. Po półrocznej, nieodpłatnej pracy, PUP miał finansować specjalistyczne szkolenia i nagradzać pisemną rekomendacją.
- Skończyło się na zapale - mówi Alicja Nawrocka z PUP. - Na kolejne spotkania przychodziło coraz mniej osób. Dzisiaj szkolimy tylko trzy i to wcale nie pod kątem wolontariatu.
Nie powiodła się więc kolejna inicjatywa urzędników przyjścia z pomocą bezrobotnym. I to w roku ogłoszonym przez ONZ Rokiem Wolontariatu.
(aba)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!