niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Słomiany zapał bezrobotnych absolwentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2001, 10:49

Przed kilkoma miesiącami powstało w Chełmie Centrum Wolontariatu. Zainteresowanie młodych ludzi niesieniem pomocy innym było ogromne. Dzisiaj po entuzjazmie pozostało już tylko wspomnienie, a telefon biura informuje, że nie ma takiego numeru.

Oferta opracowana przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Aktywizacji Młodych była skierowana do bezrobotnych absolwentów. Miała wyzwolić w nich aktywność i zapobiec apatii spowodowanej brakiem zajęcia. W pierwszych tygodniach odpowiedziało na nią ponad 100 osób. Zaproponowano im pracę w trzech grupach. Zajęcia w świetlicach środowiskowych, opiekę nad chorymi w domu oraz pomoc w organizowaniu w mieście imprez artystycznych i kulturalnych. Po półrocznej, nieodpłatnej pracy, PUP miał finansować specjalistyczne szkolenia i nagradzać pisemną rekomendacją.
- Skończyło się na zapale - mówi Alicja Nawrocka z PUP. - Na kolejne spotkania przychodziło coraz mniej osób. Dzisiaj szkolimy tylko trzy i to wcale nie pod kątem wolontariatu.
Nie powiodła się więc kolejna inicjatywa urzędników przyjścia z pomocą bezrobotnym. I to w roku ogłoszonym przez ONZ Rokiem Wolontariatu.
(aba)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!